Ασταθής επέμβαση του Κοσέλεφ και 1-0 με Κάλενς στην τελευταία φάση του ημιχρόνου η ΑΕΚ

Προβάδισμα στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους πήρε η ΑΕΚ στη Λαμία, με τον Κάλενς να σκοράρει από κοντά παίρνοντας το ριμπάουντ από την ασταθής επέμβαση του Κοσέλεφ.

Χτύπησε στην… εκπνοή του πρώτου μέρους η ΑΕΚ. Στην τελευταία φάση του ημιχρόνου, οι «κιτρινόμαυροι» κατάφεραν να μετουσιώσουν την υπεροχή τους σε γκολ και να πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 1-0 κόντρα στη Λαμία.

Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Πόνσε έπιασε την κεφαλιά, ο Κοσέλεφ προσπάθησε να μπλοκάρει την μπάλα αλλά δεν τα κατάφερε και ο Κάλενς από τη μικρή περιοχή πήρε το ριμπάουντ για να ανοίξει το σκορ.