Νικολακόπουλος: «Ο Βαλμπουενά έπρεπε να μπει αλλαγή και στο Μπέργκαμο»

Ακούστε τα όσα ανέφερε στον αέρα του BwinΣΠΟΡ FM 94,6 ο ρεπόρτερ του Ολυμπιακού, Κώστας Νικολακόπουλος.

Με αφορμή τις αλλαγές που έκανε ο Πέντρο Μαρτίνς στο χθεσινό παιχνίδι στον Βόλο και βοήθησαν ξεκάθαρα τον Ολυμπιακό να πάρει το «διπλό», ο Κώστας Νικολακόπουλος εξέφρασε στον BwinΣΠΟΡ FM 94,6 την άποψη ότι ο προπονητής έπρεπε να είχε βάλει τον Ματιέ Βαλμπουενά αλλαγή και την περασμένη Πέμπτη στο Μπέργκαμο, αφού ο Ολυμπιακός έχανε και η Αταλάντα έδειχνε ικανοποιημένη με το 2-1 και δεν κυνηγούσε ένα τρίτο γκολ.

Στη συνέχεια, ο ρεπόρτερ της ομάδας θύμισε ότι όταν είχε μπει ο Γάλλος μεσοεπιθετικός αλλαγή στα παιχνίδια με την Αντβέρπ και τη Φενέρμπαχτσε στο Καραϊσκάκη με το σκορ ισόπαλο, οι Πειραιώτες μπόρεσαν και πήραν τη νίκη και στα δύο εκείνα παιχνίδια με γκολ στα τελευταία λεπτά (2-1 και 1-0, αντίστοιχα).

Ακόμη σχολίασε ότι ο Βαλμπουενά είναι σε καλή κατάσταση, όπως έδειξε και χθες αλλά και με την ΑΕΚ την περασμένη Κυριακή με την ασίστ στο γκολ του Εμβιλά αλλά και με το γκολ στα πρώτα λεπτά του αγώνα με τον Παναιτωλικό τις προάλλες.