Τένις

Εύκολα ο Τσιτσιπάς τον Κοπίλ - Πήρε την πρώτη νίκη της Εθνικής απέναντι στη Ρουμανία

Με τον Στέφανο Τσιτσιπά να μην δυσκολεύεται και να παίρνει εύκολη νίκη 2-0 σετ (6-3, 6-4) απέναντι στον Κοπίλ, η Εθνική μας έκανε το 1-0 στα ματς με τη Ρουμανία στο πλαίσιο των πλέι-οφ του Davis Cup.

Είπε ότι είναι σε αρκετά καλή κατάσταση και το απέδειξε. Ο Στέφανος Τσιτσιπάς χωρίς να πιάσει και υψηλά στάνταρ απόδοσης καθώς δεν χρειάστηκε κατάφερε να επικρατήσει 2-0 σετ (6-3, 6-4) του Κοπίλ στο πρώτο ματς στο πλαίσιο των αγώνων μεταξύ της Ελλάδας και της Ρουμανίας για τα πλέι-οφ του Davis Cup.

Με την νίκη αυτή η Εθνική μας ομάδας προηγείται 1-0 στην αναμέτρηση με τους Ρουμάνους και πλέον θέλει άλλη μία νίκη σήμερα στο δεύτερο παιχνίδι που είναι προγραμματισμένο για τις 18:00 με τον Αριστοτέλη Θάνο να τίθεται αντιμέτωπος με τον Νίκολας Ιονέλ.

Ο Τσιτσιπάς τελείωσε την αναμέτρηση μέσα σε 80 λεπτά έχοντας 6 άσους (2 διπλά λάθη), με 83% στους πόντους πίσω από το πρώτο service (25/30) και το 67% στο δεύτερο (20/30), την στιγμή που εκμεταλλεύτηκε μόλις τις 2 από τις 7 ευκαιρίες για break.