Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων του Europa League, που θα διεξαχθούν στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής. Άλκμααρ-Μακάμπι Τελ Αβίβ, Γιουνγκ Μπόις-ΑΠΟΕΛ, Γκενκ-Αθλέτικ Μπιλμπάο, Μάιντς-Άντερλεχτ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Φενερμπαχτσέ, Ντάνταλκ-Ζενίτ, Ολυμπιακός-Αστάνα, Πλζεν-Άστρα Γκιούργκιου, Ρ. Βιέννης-Σασουόλο, Ρόμα-Αούστρια Βιέννης, Σεντ Ετιέν-Γκαμπάλα και Φέγενορντ-Ζόρια

19:35
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων που θα διεξαχθούν στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του Europa League.
19:36
Υπενθυμίζεται ότι στις 20:00 παίζουν εκτός έδρας Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ με Σταντάρ Λιέγης και Καραμπάγκ αντίστοιχα, ενώ ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Αστάνα στις 22:05
19:39
Αναλυτικά στις 20:00 θα ξεκινήσουν τα: Θέλτα-Άγιαξ, Καραμπάγκ-ΠΑΟΚ, Κόνιασπορ-Μπράγκα, Κρασνοντάρ-Σάλκε, Οσμανλισπόρ-Βιγιαρεάλ, Σάλτσμπουργκ-Νις, Σαχτάρ-Γάνδη, Σλόβαν Λίμπερετς-Φιορεντίνα, Σταντάρ Λιέγης-Παναθηναϊκός, Στεάουα Βουκουρεστίου-Ζυρίχη, Χάποελ Μπερ Σεβά-Σπάρτα Πράγας, Ίντερ-Σαουθάμπτον
19:40
Και στις 22:05 θα ξεκινήσουν τα: Αλκμάαρ-Μακάμπι Τελ Αβιβ, Γιούνγκ Μπόις-ΑΠΟΕΛ, Γκενκ-Αθλέτικ Μπιλμπάο, Μάιντς-Άντερλεχτ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Φενερμπαχτσέ, Ντάνταλκ-Ζενίτ, Ολυμπιακός-Αστάνα, Πλζεν-Άστρα Γκιούργκιου, Ρ. Βιέννης-Σασουόλο, Ρόμα-Αούστρια Βιέννης, Σεντ Ετιέν-Γκαμπάλα και Φέγενορντ-Ζόρια
19:49
19:51
Πέραν των αναμετρήσεων των ελληνικών ομάδων και το Σαχτάρ-Γάνδη που επίσης έχει ελληνικό χρώμα λόγω του Νίκου Καρέλη, από το πακέτο των οκτώ ξεχωρίζει το Ίντερ-Σαουθάμπτον
19:58
20:00
Μπορείτε να ενημερώνεστε από εδώ για την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ που ξεκινούν τώρα όπως και οι υπόλοιπες αναμετρήσεις των 20:00
20:02
Έναρξη στις 12 αναμετρήσεις!
20:09
ΓΚΟΛ η Φιορεντίνα, 1-0 στην έδρα της Λίμπερετς στο όγδοο λεπτό! Ο Κάλινιτς ευνοήθηκε από τις κόντρες και βρέθηκε απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και τον εκτέλεσε.
20:13
Καταπληκτικό ο Ιμπάρμπο, ο οποίος κινήθηκε αρχικά από τα δεξιά, ταλαιπώρησε τον αντίπαλό του με με σουτάρα με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 12ο λεπτό.
20:23
Στο άλλο ματς του ομίλου του Παναθηναϊκού, 1-0 ο Άγιαξ στην έδρα της Θέλτα με τον Ζιγέτς Ο Παναθηναϊκός θέλει νίκη των Ολλανδών σε αυτό το παιχνίδι
20:24
Γκολ και η Οσμανλίσπορ, 1-0 τη Βιγιαρεάλ!
20:24
2-0 η Φιορεντίνα στην έδρα της Λίμπερετς με τον Κάλινιτς και πάλι (23')
20:31
Το γκολ που σημείωσε ο Άγιαξ λίγο πριν...
20:35
20:36
ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός με τον Ιμπάρμπο να χρίζεται και πάλι σκόρερ (36')! Πολύ καλή συνεργασία του Κολομβιανού με τον Λέτο και εξαιρετική εκτέλεση. Πανέμορφο και αυτό το γκολ του επιθετικού του "τριφυλλιού"
20:46
Πέναλτι για τη Σταντάρ στο 45', αυστηρή η υπόδειξη του διαιτητή σε μαρκάρισμα του Κουτρουμπή στον Ορλάντο Σα.
20:49
Μείωσε σε 2-1 η Σταντάρ στο ματς με τον Παναθηναϊκό με το πέναλτι που εκτέλεσε ο Εντμίλσον .
20:50
Ημίχρονο στις 12 αναμετρήσεις.
20:51
Τα σκορ έχουν ως εξής: Θέλτα-Άγιαξ (1-1), Καραμπάγκ-ΠΑΟΚ (0-0), Κόνιασπορ-Μπράγκα (1-0), Κρασνοντάρ-Σάλκε (0-1), Οσμανλισπόρ-Βιγιαρεάλ (2-0), Σάλτσμπουργκ-Νις (0-1), Σαχτάρ-Γάνδη (2-0), Σλόβαν Λίμπερετς-Φιορεντίνα (0-2), Σταντάρ Λιέγης-Παναθηναϊκός (1-2), Στεάουα Βουκουρεστίου-Ζυρίχη (0-0), Χάποελ Μπερ Σεβά-Σπάρτα Πράγας (0-0), Ίντερ-Σαουθάμπτον (0-0)
21:06
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στα 12 ματς
21:10
3-0 η Σαχτάρ στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους με σκόρερ τον Μπερνάρντ
21:11
Ο Στραματσόνι αποβλήθηκε και θα παρακολουθήσει από τις εξέδρες το δεύτερο 45λεπτο! Με τη λήξη του πρώτου μέρους, ο Ιταλός μπήκε έξαλλος στον αγωνιστικό χώρο για να διαμαρτυρηθεί για το πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής και απόρροια αυτού ήταν η αποβολή του.
21:12
Βγήκε επίσημα και η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Λεάλι, Φιγκέιρας, Ρέτσος, Μποτία, Ντα Κόστα, Μιλιβόγεβιτς, Μάρτινς, Φορτούνης, Ελιουνούσι, Σεμπά, Καρντόσο
21:13
21:13
Ισοφάριση για την Μπράγκα στην έδρα της Κόνοιασπορ στο 55ο λεπτό.
21:14
Γκολ η Καραμπάγκ, 1-0 τον ΠΑΟΚ. Ο Μεντβέντεφ έφυγε στην αντεπίθεση και έκανε την κάθετη στον Κιντάνα, που φαίνεται να καλύπτεται από τον Μάτος, με τον άσο της Καραμπάγκ να πλασάρει τον Γλύκο και να ανοίγει το σκορ.
21:15
Μείωσε η Λίμπερετς σε 2-1 στο εντός έδρας ματς με τη Φιορεντίνα. Σκόρερ ο Σέβτσιτς
21:16
Γκολ και η Βιγιαρεάλ, μείωσε σε 2-1 στο ματς με την Οσμανλίσπορ με τον Εντιαγέ.
21:18
Λίγο πριν το γκολ της Βιγιαρεάλ, ο Σοριάνο νικήθηκε σε εκτέλεση πέναλτι από τον Αρικάν και οι γηπεδούχοι παίζουν με δέκα πλέον λόγω αποβολής του Γκουβέν.
21:20
1-0 η Στεάουα τη Ζυρίχη με τον Γκολούμποβιτς
21:22
Γκολ η Ίντερ, 1-0 τη Σαουθάμπτον, με πανέμορφο γκολ του Καντρέβα στο 67ο λεπτό.
21:26
Γκολ η Φιορεντίνα, 3-1 τη Λίμπερετς στο 70' με τον Μπαμπακάρ που βγήκε φάτσα με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και τον νίκησε.
21:28
Προβάδισμα και πάλι για τον Άγιαξ, 2-1 στην έδρα της Θέλτα στο 72' με τον Γιουνές.
21:29
Ανοίγει το σκορ η Σπάρτα Πράγας στην έδρα της Χάποελ Μπερ Σεβά με τον Πουλκράμπ στο 71'
21:32
21:33
4-0 η Σαχτάρ τη Γάνδη στο 76ο λεπτό
21:34
Ισοφάριση για τη Βιγιαρεάλ που επέστρεψε από το 2-0, σκόρερ ο Πάτο στο 74ο λεπτό
21:37
Με δέκα θα συνεχίσει η Ίντερ στο ματς με τη Σαουθάμπτον, καθώς δέχθηκε δεύτερη κίτρινη ο Μπρόζοβιτς στο 77ο λεπτό.
21:38
Ισοφαρίζει και πάλι η Θέλτα, 2-2 το ματς με τον Άγιαξ με γκολάρα του Ορεγιάνα στο 82ο λεπτό.
21:41
Με δέκα θα συνεχίσει η Λίμπερετς στο ματς με τη Φιορεντίνα, λόγω δεύτερης κίτρινης στο 83' του Μπρεϊτέ
21:42
Ισοφάριση για τη Σταντάρ Λιέγης, 2-2 στο ματς με τον Παναθηναϊκό με εκτέλεση φάουλ του Μπελφοντίλ
21:43
5-0 η Σαχτάρ τη Γάνδη με τον Μαλίσεφ
21:45

2-0 η Καραμπάγκ τον ΠΑΟΚ στο 89ο λεπτό

21:49
Ο Μουαρέμ έκανε την κάθετη, η άμυνα του ΠΑΟΚ κοιμήθηκε και ο Αμιργκουλίεφ δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Γλύκο για να κάνει το 2-0.
21:54
Ολοκληρώνονται σιγά-σιγά οι αναμετρήσεις
21:58
Τέλος στα ματς
21:58
Τα αποτελέσματα: Θέλτα-Άγιαξ (2-2), Καραμπάγκ-ΠΑΟΚ (2-0), Κόνιασπορ-Μπράγκα (1-1), Κρασνοντάρ-Σάλκε (0-1), Οσμανλισπόρ-Βιγιαρεάλ (2-2), Σάλτσμπουργκ-Νις (0-1), Σαχτάρ-Γάνδη (5-0), Σλόβαν Λίμπερετς-Φιορεντίνα (1-3), Σταντάρ Λιέγης-Παναθηναϊκός (2-2), Στεάουα Βουκουρεστίου-Ζυρίχη (1-1), Χάποελ Μπερ Σεβά-Σπάρτα Πράγας (0-1), Ίντερ-Σαουθάμπτον (1-0)
21:59
Υπενθυμίζεται ότι στις 22:05 ξεκινούν τα: Αλκμάαρ-Μακάμπι Τελ Αβιβ, Γιούνγκ Μπόις-ΑΠΟΕΛ, Γκενκ-Αθλέτικ Μπιλμπάο, Μάιντς-Άντερλεχτ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Φενερμπαχτσέ, Ντάνταλκ-Ζενίτ, Ολυμπιακός-Αστάνα, Πλζεν-Άστρα Γκιούργκιου, Ρ. Βιέννης-Σασουόλο, Ρόμα-Αούστρια Βιέννης, Σεντ Ετιέν-Γκαμπάλα και Φέγενορντ-Ζόρια
22:06
1' Έναρξη των αναμετρήσεων με σέντρα στις 22:05
22:11
5' Συμπληρώνονται 5 λεπτά στις αναμετρήσεις χωρίς γκολ μέχρι στιγμής
22:13
7' Ανοίγει το σκορ η Ραπίντ Βιέννης κόντρα στη Σασουόλο με γκολ του Σάουμπ!
22:15
10' 1-0 η Μάιντς κόντρα στην Άντερλεχτ με πέναλτι του Μάλι
22:16
22:21
14' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ μέσα στην Ελβετία κόντρα στη Γιουνγκ Μπόις! 0-1 με γκολ του Εφραίμ.
22:22
16' Γκολ για την Αούστρια Βιέννης μέσα στη Ρώμη επί της Ρόμα! 0-1 με γκολ του Χολτζχάουσερ
22:25
19' Άμεση απάντηση και για τη Ρόμα και για τη Γιουνγκ Μπόις κόντρα σε Αούστρια Βιέννης και ΑΠΟΕΛ. Σκόρερ οι Ελ Σαραουί και Ορό!
22:30
24' Γκολ για την Μακάμπι Τελ Αβίβ μέσα στην Ολλανδία επί της Άλκμααρ. 0-1 με σκόρερ τον Σκαριόνε
22:31
25' 1-0 ο Ολυμπιακός επί της Αστάνα! Σκόρερ ο Φιγκέιρας από ασίστ του Φορτούνη
22:38
32' Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Φενέρ 1-0 με σκόρερ από το σημείο του πέναλτι τον Πογκμπά!
22:39
33' Γκολ για τον Ολυμπιακό! 2-0 την Αστάνα με γκολ του Ελιουνούσι!
22:40
35' Γυρίζει το ματς η Ρόμα κόντρα στην Αούστρια! 2-1 με γκολ του Ελ Σαραουί και πάλι!
22:40
36' Πάρτι του Ολυμπιακού επί της Αστάνα! 3-0 με γκολ του Σεμπά!
22:41
34' Δεύτερο γκολ για τη Γιουνάιτεντ επί της Φενέρ! Νέο πέναλτι με σκόρερ τον Μαρσιάλ!
22:45
40' Ανοίγει το σκορ η Γκενκ κόντρα στην Μπιλμπάο! 1-0 με σκόρερ τον Μπράμεκ
22:47
42' Βικτόρια Πλζεν-Άστρα 0-1 με σκόρερ τον Άλιμπετς
22:53
45'+1' Συνεχίζει το πάρτι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Φενέρ! 3-0 με γκολάρα Πογκμπά
22:54
Τα σκορ όλων των ματς στο α' ημίχρονο
22:54
Άλκμααρ-Μακάμπι Τελ Αβίβ 0-1, Γιουνγκ Μπόις-ΑΠΟΕΛ 1-1, Γκενκ-Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-0, Μάιντς-Άντερλεχτ 1-0, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Φενερμπαχτσέ 3-0, Ντάνταλκ-Ζενίτ 0-0, Ολυμπιακός-Αστάνα 3-0, Πλζεν-Άστρα Γκιούργκιου 0-1, Ρ. Βιέννης-Σασουόλο 1-0, Ρόμα-Αούστρια Βιέννης 2-1, Σεντ Ετιέν-Γκαμπάλα 0-0, Φέγενορντ-Ζόρια 0-0
23:11
48' Ο Λίνγκααρντ κάνει το 4-0 για τη Γιουνάιτεντ κόντρα στη Φενέρ
23:15
52' Ντάνταλκ-Ζενίτ 1-0 με γκολ του Μπέρσον!
23:16
52' Ανατροπή για τη Γιουνγκ Μπόις! 2-1 τον ΑΠΟΕΛ με σκόρερ τον Οαρό
23:17
54' Μειώνει σε 3-1 η Αστάνα κόντρα στον Ολυμπιακό με σκόρερ τον Καμπανάνγκα
23:19
55' Ανοίγει το σκορ η Φέγενορντ κόντρα στη Ζόρια! Σκόρερ ο Γιόργκενσεν
23:27
65' Μάιντς-Άντερλεχτ 1-1 με γκολ του Τεοντόρτζικ
23:27
65' 4-1 για τον Ολυμπιακό κόντρα στην Αστάνα με σκόρερ τον Σεμπά
23:31
66' Ισοφαρίζει η Σασουόλο τη Ραπίντ Βιέννης (1-1) με αυτογκόλ του Σράμελ
23:33
70' Σεντ Ετιέν-Καμπάλα 1-0 με αυτογκόλ του Ρικαρντίνιο
23:34
71' Ισοφαρίζει (1-1) η Ζενίτ την Ντάνταλκ με σκόρερ τον Μακ
23:35
72' Ισοφαρίζει και η Άλκμααρ (1-1) τη Μακάμπι Τελ Αβίβ με σκόρερ τον Μίρεν
23:36
23:40
77' Ανατρέπει το σκορ και η Ζενίτ! 2-1 στην έδρα της Ντάνταλκ, σκόρερ ο Τζιουλιάνο
23:43
83' Σφραγίζει το τρίποντο η Γκενκ κόντρα στην Μπιλμπάο, καθώς ο Εντιντί κάνει το 2-0
23:45
82' Ο Γκολάσα της Μακάμπι Τελ Αβίβ κάνει το 2-1 για τη Μακάμπι μέσα στην έδρα της Άλκμααρ.
23:46
82' Η Γιουνγκ Μπόις κάνει το 3-1 κόντρα στον ΑΠΟΕΛ και πάλι με πέναλτι του Οαρό
23:46
83' Ο Φαν Πέρσι σκοράρει επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, μειώνει σε 4-1
23:48
85' Απίστευτα πράγματα στη Ρώμη! Η Αούστρια Βιέννης κάνει το 3-3 κόντρα στη Ρόμα μέσα σε 2 λεπτά! Το 3-2 ο Πρόκοπ, το 3-3 ο Καγιόντε
23:49
86' Βικτόρια Πλζεν-Άστρα 1-2, μειώνουν οι γηπεδούχοι με τον Οράβα