Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την ημιτελική φάση του Euro 2020.

Χαίρετε! by Νίκος Ράλλης
21:28
Μαζευτείτε... έχει ημιτελικό Euro! by Νίκος Ράλλης
21:28
Σέντρα σε μισή ώρα (22:00) στο μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα σε Ιταλία και Ισπανία στο «Γουέμπλεϊ» με φόντο μια θέση στον τελικό! by Νίκος Ράλλης
21:30
Ιταλία (Ρομπέρτο Μαντσίνι): Ντοναρούμα, Ντι Λορέντσο, Μπονούτσι, Κιελίνι, Έμερσον, Μπαρέλα, Ζορζίνιο, Βεράτι, Κιέζα, Ιμόμπιλε, Ινσίνιε by Νίκος Ράλλης
21:30
Ισπανία (Λουίς Ενρίκε): Σιμόν, Αθπιλικουέτα, Λαπόρτ, Έρικ Γκαρθία, Άλμπα, Κόκε, Μπουσκέτς, Πέδρι, Τόρες, Οϊαρθάμπαλ, Όλμο by Νίκος Ράλλης
21:30
Ο Μαντσίνι επιλέγει Κιέζα και Ινσίνιε ως στηρίγματα του Ιμόμπιλε στην επίθεση. by Νίκος Ράλλης
21:31
Ο Ενρίκε στον αντίποδα τοποθετεί τον Οϊαρθάμπαλ στην κορυφή, με τους Τόρες και Όλμο δίπλα του, αφήνοντας στον πάγκο τους Μοράτα και Μορένο. by Νίκος Ράλλης
21:32
Η Ιταλία έφτασε μέχρι τα ημιτελικά, τερματίζοντας στην πρώτη θέση του 1ου ομίλου (3/3 νίκες) και αποκλείοντας τις Αυστρία (2-1 στην παράταση, 0-0 η κανονική διάρκεια) και Βέλγιο (1-2) στους «16» και στους «8» αντίστοιχα. by Νίκος Ράλλης
21:33
Αν και είδε τον Λουκάκου να μειώνει στο σκορ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με εκτέλεση πέναλτι, κατάφερε να φτάσει στη νίκη-πρόκριση και να διεκδικεί απόψε την τέταρτη παρουσία της σε τελικό της διοργάνωσης (έχει μία κατάκτηση το 1968). by Νίκος Ράλλης
21:33
Από την άλλη, η Ισπανία προκρίθηκε στους «16» ως δεύτερη του 5ου ομίλου (1N-2I). Με την πεντάρα (0-5) επί της Σλοβακίας να διασκεδάζει σαφώς τις κακές εντυπώσεις που άφησε τις δύο πρώτες αγωνιστικές με τις Σουηδία (0-0) και Πολωνία (1-1). by Νίκος Ράλλης
21:34
Στα νοκ άουτ απέκλεισε αρχικά -μετά από μια επική ματσάρα (3-5 στην παράταση, 3-3 η κανονική διάρκεια)- την Κροατία. Για να επιστρέψει στις μέτριες εμφανίσεις στον προημιτελικό με την Ελβετία. Προηγήθηκε στο 8' με το σουτ του Άλμπα, το οποίο κόντραρε στον Ζακάρια και δεν μπόρεσε να απαντήσει σε κανένα σημείο της κανονικής διάρκειας (1-1) και της παράτασης (1-1) στο γκολ ισοφάρισης του Σακίρι, παρότι αγωνιζόταν με παίκτη παραπάνω από το 77', λόγω της αποβολής του Φρόιλερ. Με την αναμέτρηση να οδηγείται στη διαδικασία των πέναλτι, όπου αναδείχθηκε νικήτρια η «Φούρια Ρόχα» με 3-1. by Νίκος Ράλλης
21:34
Να σημειωθεί ότι η ομάδα του Λουίς Ενρίκε θα διεκδικήσει την πρόκριση στον τελικό ενός Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος για πέμπτη φορά στην ιστορία της (το σήκωσε το 1964, το 2008 και το 2012). by Νίκος Ράλλης
21:35
Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο τεχνικός της Ιταλίας, Ρομπέρτο Μαντσίνι, έχει ένα -αλλά σημαντικό πρόβλημα-, καθώς δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του υπερπολύτιμου, Λεονάρντο Σπινατσόλα. Ο παίκτης της Ρόμα υπέστη ρήξη αχίλλειου τένοντα στο αριστερό του πόδι στον ημιτελικό με το Βέλγιο και θα μείνει εκτός δράσης για περίπου έξι μήνες. Τη θέση του στο αριστερό άκρο της άμυνας πήρε ο Έμερσον. by Νίκος Ράλλης
21:36
Σε ό, τι αφορά το σύνολο του Ενρίκε, ο Πάμπλο Σαράμπια δεν πρόλαβε να είναι έτοιμος και έμεινε εκτός αποστολής. by Νίκος Ράλλης
21:37
21:40
Ρίξτε μια ματιά και σε μερικά θεματάκια που ετοιμάσαμε για εσάς... by Νίκος Ράλλης
22:00
1' Σέντρα στο ματς, φύγαμε! by Νίκος Ράλλης
22:04
4' Δοκάρι για την Ιταλία, αλλά υπάρχει οφσάιντ... by Νίκος Ράλλης
22:06
Η τριάδα της Ισπανίας μπροστά αλλάζει συνεχώς θέσεις. Ο Λουίς Ενρίκε αποφάσισε να ξεκινήσει χωρίς «καθαρό» φορ, με αμυντικό προσανατολισμό. Για να δούμε... by Νίκος Ράλλης
22:13
13' Τρομερή πάσα του Πέδρι, ο Οϊαρθάμπαλ δεν μπορεί μόνος του να κοντρολάρει για να πλασάρει! by Νίκος Ράλλης
22:14
Η Ισπανία κυκλοφορεί μπάλα, έχει τη συντριπτική κατοχή μπάλας, από την άλλη η Ιταλία πρεσάρει και τρέχει ασταμάτητα! by Νίκος Ράλλης
22:15
15' Ο Φεράν Τόρες «κολλάει» την μπάλα στο πόδι του, κάνει το σουτ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, άουτ η μπάλα! by Νίκος Ράλλης
22:18
18' Κόρνερ για την Ισπανία. by Νίκος Ράλλης
22:19
19' Βγήκε η μπάλα από την περιοχή, τίποτα... by Νίκος Ράλλης
22:21
20' Πολύ καλή ευκαιρία για την Ιταλία! Ο Σιμόν βγαίνει... τραγικά από την εστία του, αλλά κανείς δεν μπόρεσε να σουτάρει σε άδειο τέρμα! by Νίκος Ράλλης
22:21
Παραλίγο δεύτερη μυθική «γκέλα» από τον Ισπανό γκολκίπερ! by Νίκος Ράλλης
22:22
22:25
25' Μεγάλη ευκαιρία για την Ισπανία! Σουτ του Όλμο από το σημείο του πέναλτι, τεράστια απόκρουση από τον Ντοναρούμα! by Νίκος Ράλλης
22:27
22:27
Στο 70% η κατοχή μπάλας για την Ισπανία! by Νίκος Ράλλης
22:30
Ετοιμάζει τον Μπεράρντι ο Μαντσίνι, προφανώς κάποιος έχει πρόβλημα. by Νίκος Ράλλης
22:31
Μισή ώρα παιχνιδιού στο «Γουέμπλεϊ». by Νίκος Ράλλης
22:31
22:32
33' Σουτ του Όλμο, ψηλά, άουτ... by Νίκος Ράλλης
22:34
75% η κατοχή για τους Ισπανούς. Απίστευτο! by Νίκος Ράλλης
22:35
Ινσίνιε και Ιμόμπιλε... τους ψάχνουμε! Δεν έχουν κάνει τίποτα για την ώρα. by Νίκος Ράλλης
22:36
Άλλα 10 λεπτά για τη συμπλήρωση των 45'. by Νίκος Ράλλης
22:40
39' Τραγικό σουτ από τον Οϊαρθάμπαλ... by Νίκος Ράλλης
22:40
22:44
Δεν βλέπουμε ωραίο ποδόσφαιρο στο τελευταίο τέταρτο. by Νίκος Ράλλης
22:45
45' ΔΟΚΑΡΙ για την Ιταλία! Σουτ του Έμερσον από πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα στη συμβολή. Ήταν πολύ δύσκολο να πάει στα δίχτυα από εκεί. by Νίκος Ράλλης
22:45
45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου! by Νίκος Ράλλης
22:46
Στην τελευταία φάση λίγο έλειψε η Ιταλία να ανοίξει το σκορ! by Νίκος Ράλλης
22:52
23:02
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Νίκος Ράλλης
23:06
Απίστευτο στατιστικό για την Ιταλία: Το σουτ του Έμερσον στο 45' ήταν το πρώτο των «ατζούρι» στο ματς. Μόνο στο Euro 2000 με την Ολλανδία είχε χειρότερη επίδοση, με το πρώτο σουτ στο 48ο λεπτό! by Νίκος Ράλλης
23:07
50' Μεγάλη επέμβαση του Ντι Λορέντσο, σώζει την ομάδα του! by Νίκος Ράλλης
23:08
51' Κίτρινη κάρτα στον Μπουσκέτς. by Νίκος Ράλλης
23:09
52' Καλή στιγμή για την Ισπανία! Ωραίο σουτ του Μπουσκέτς, λίγο έξω η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
23:10
53' Σουτ από τον Κιέζα τώρα, λέει «όχι» ο Σιμόν! by Νίκος Ράλλης
23:12
23:14
23:15
58' Ωραία προσπάθεια από τον Οϊαρθάμπαλ, σουτ από μακριά, κανένα πρόβλημα για τον Ντοναρούμα. by Νίκος Ράλλης
23:17
60' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για την Ιταλία, 1-0!!! by Νίκος Ράλλης
23:18
Ο Λαπόρτ κάνει σωτήριο τάκλιν πάνω στον Ιμόμπιλε, αλλά ο Κιέζα παίρνει την μπάλα... χορεύει, σουτάρει και ανοίγει το σκορ! by Νίκος Ράλλης
23:18
Η Ιταλία δεν χρειάζεται κατοχή μπάλας για να βάλει γκολ! by Νίκος Ράλλης
23:19
62' Μπεράρντι μέσα για την Ιταλία, στη θέση του Ιμόμπιλε, και ο Μοράτα για την Ισπανία στη θέση του Τόρες. by Νίκος Ράλλης
23:20
Όλη η μαγκιά στη φάση του γκολ είναι του... Ντοναρούμα, που δίνει γρήγορα την μπάλα για την αντεπίθεση! by Νίκος Ράλλης
23:21
23:21
65' Τεράστια ευκαιρία για την Ισπανία! Απίστευτη πάσα του Κόκε, ο Οϊαρθάμπαλ δεν μπορεί να κάνει μόνος του την κεφαλιά! by Νίκος Ράλλης
23:23
66' Σουτ του Όλμο στην κίνηση, άουτ! by Νίκος Ράλλης
23:23
Οι Ισπανοί πιέζουν! by Νίκος Ράλλης
23:25
68' Μεγάλη ευκαιρία για την Ιταλία! Μαγική πάσα του Κιέζα, ο Μπεράρντι μόνος του με τον Σιμόν, βγάζει ο Βάσκος με τα πόδια! by Νίκος Ράλλης
23:25
Τι ματσάρα βλέπουμε πάλι! by Νίκος Ράλλης
23:26
Το γκολ της Ιταλίας για το 1-0:
23:27
70' Έξω ο Κόκε μέσα ο Ρόδρι. Και ο Οϊαρθάμπαλ εκτός, στη θέση του ο Μορένο. by Νίκος Ράλλης
23:30
73' Βγαίνει εκτός ο Βεράτι, στη θέση του ο Πεσίνα. Φεύγει και ο Έμερσον για να μπει ο Τολόι. by Νίκος Ράλλης
23:36
80' Ο Μπεράρντι σπατάλησε την ευκαιρία να τελειώσει το ματς, σουτ πάνω στον Σιμόν! by Νίκος Ράλλης
23:37
80' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για την Ισπανία, 1-1!!! by Νίκος Ράλλης
23:38
Γρήγορη αντεπίθεση από την Ισπανία, έκρυψαν την μπάλα οι «φούριας ρόχας» και ο Μοράτα την... εμφάνισε στα δίχτυα του Ντοναρούμα από την ασίστ του Όλμο! by Νίκος Ράλλης
23:38
23:39
23:39
23:41
84' Κακό σουτ από τον Μορένο. by Νίκος Ράλλης
23:42
85' Έξω ο Μπαρέλα μέσα ο Λοκατέλι, έξω και ο Ινσίνιε, στη θέση του ο Μπελότι. by Νίκος Ράλλης
23:42
85' Αλλαγή και για την Ισπανία, στη θέση του Αθπιλικουέτα ο Γιορέντε. by Νίκος Ράλλης
23:43
Το γκολ του Μοράτα για το 1-1:
23:45
Ο Μοράτα με έξι γκολ είναι πλέον πρώτος Ισπανός σκόρερ σε Euro, άφησε πίσω του τον Τόρες! by Νίκος Ράλλης
23:47
90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Νίκος Ράλλης
23:48
91' Κόρνερ για την Ισπανία! by Νίκος Ράλλης
23:48
Θρίλερ... by Νίκος Ράλλης
23:48
Πέρασε η φάση. by Νίκος Ράλλης
23:50
90'+3' Λήξη των 90', πάμε σε παράταση! by Νίκος Ράλλης
23:50
Έκτη παράταση σε αυτό το Euro, η Ισπανία έχει παίξει στις τρεις! by Νίκος Ράλλης
23:51
Παίρνουμε μια ανάσα και τα λέμε σε λίγο... by Νίκος Ράλλης
23:55
90' Σέντρα στην παράταση! by Νίκος Ράλλης
23:58
00:01
Μόνο η Πορτογαλία στο Euro 2016 έχει παίξει τρεις παρατάσεις. Την... ισοφάρισε η Ισπανία! by Νίκος Ράλλης
00:02
97' Κίτρινη κάρτα στον Τολόι. by Νίκος Ράλλης
00:03
98' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Ισπανία! Ο Ντοναρούμα έδιωξε δύσκολα το φάουλ του Όλμο, ο Μοράτα έκανε στη συνέχεια το σουτ, αλλά δεν βρήκε στόχο και κανείς στη συνέχεια δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Νίκος Ράλλης
00:07
102' Νέα χαμένη ευκαιρία για την Ισπανία! Ο Μπονούτσι βγάζει σωτήρια το πλασέ του Γιορέντε με εξουδετερωμένο τον Ντοναρούμα! by Νίκος Ράλλης
00:07
Οι Ιταλοί έχουν... κλατάρει! by Νίκος Ράλλης
00:08
00:10
105' Λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης. by Νίκος Ράλλης
00:13
Μέσα ο Τιάγκο Αλκάνταρα, στη θέση του Μπουσκέτς. by Νίκος Ράλλης
00:13
106' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης. by Νίκος Ράλλης
00:15
107' Αλλαγή για την Ιταλία. Εκτός ο Κιέζα, μέσα ο Μπερναρντέσκι by Νίκος Ράλλης
00:17
109' Αναγκαστική αλλαγή για την Ισπανία. Μέσα ο Πάου Τόρες, εκτός ο Έρικ Γκαρθία by Νίκος Ράλλης
00:19
110' Σκοράρει ο Μπεράρντι, αλλά είναι σε εμφανέστατη θέση οφσάιντ. Είχε προηγηθεί πολύ σημαντική ευκαιρία με τον ίδιο, κάνοντας το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στα σώματα. by Νίκος Ράλλης
00:23
115' Έχει πέσει η πίεση της Ισπανίας και η Ιταλία είναι εξαιρετικά επικίνδυνη στην κόντρα. Λεπτές ισορροπίες στην αναμέτρηση... by Νίκος Ράλλης
00:26
118' Ολοταχώς για πέναλτι η αναμέτρηση. Δεν υπάρχει πια το παραμικρό ρίσκο by Νίκος Ράλλης
00:26
118' Κίτρινη κάρτα στον Μπονούτσι by Νίκος Ράλλης
00:29
ΤΕΛΟΣ! Ιταλία-Ισπανία 1-1 by Νίκος Ράλλης
00:30
Πάμε στα πέναλτι... Δεύτερο σερί ματς της Ισπανίας που θα κριθεί στη διαδικασία. by Νίκος Ράλλης
00:33
Απίστευτο στιγμιότυπο ανάμεσα σε Κιελίνι και Άλμπα, με τον πρώτο να σηκώνει στην αγκαλιά του τον μπακ της Μπαρτσελόνα με την ολοκλήρωση των διαδικαστικών by Νίκος Ράλλης
00:34
Αρχίζει η Ιταλία με τον Λοκατέλι by Νίκος Ράλλης
00:34
Ο Σιμόν πιάνει το πέναλτι του Λοκατέλι! by Νίκος Ράλλης
00:35
Άουτ από τον Ντάνι Όλμο! Παραμένει το 0-0 και τις δύο ομάδες να έχουν από ένα άστοχο by Νίκος Ράλλης
00:38
2-2 από τον Ισπανό, στέλνοντας από την άλλη πλευρά τον Ντοναρούμα by Νίκος Ράλλης
00:41
Τραγική φιγούρα ο Μοράτα που σκόραρε στην κανονική διάρκεια, αλλά έχασε το σημαντικό πέναλτι by Νίκος Ράλλης
00:41
Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για το ρεπορτάζ από τον αγώνα! by Νίκος Ράλλης