ΠΑΟΚ-Γάνδη

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για το Conference League.

19:15
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ-Γάνδη, η πρώτη μεταξύ των δύο ομάδων για τη φάση των «16» του Europa Conference League. by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
Σέντρα στην Τούμπα στις 19:45. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
To παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Ο ΠΑΟΚ θα παίξει σε ευρωπαϊκή διοργάνωση τον μήνα Μάρτιο για πρώτη φορά μετά από 48 χρόνια! Υπενθυμίζεται ότι στα Playoffs της διοργάνωσης απέκλεισε τη Μίντιλαντ στη διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης - Λύρατζης, Ίνγκασον, Κρέσπο, Βιεϊρίνια - Τσιγγάρας, Κούρτιτς - Α. Ζίβκοβιτς, Αουγκούστο, Μπίσεσβαρ - Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Γάνδη (Χάιν Βανχάζενμπουργκ): Ρεφ – Χάνκε-Όλσεν, Ενγκαντό, Οκούμου – Σαμουάζ, Ντε Σαρτ, Κουμς, Κάστρο Μόντες – Οφόε, Χιουλσάγκερ – Ντεπουάτρ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ταλιχμανίδης, Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Ελ Καντουρί, Μουργκ, Τέιλορ, Σίντκλεϊ, Σβαμπ, Μιτρίτσα, Τσόλακ, Μιχαηλίδης, Φιλίπε Σοάρες. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μπολάτ, Μπόρε, Οπέρι, Ογιούσου, Λέμαγιτς, Τορουναρίγκα, Μαλέντε, Φορτούνα, Γκοντό, Τισουντάλι, Σισέ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Χωρίς προβλήματα ο Ρασβάν Λουτσέσκου, με τον Μιτρίτσα να μπαίνει στην αποστολή. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Να σημειωθεί ότι ο Τισουντάλι -ένας εκ των καλύτερων παικτών των Βέλγων, ο οποίος ήταν αμφίβολος λόγω προβλήματος στο γόνατο- θα ξεκινήσει από τον πάγκο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Διαιτητής: Μπάρτοζ Φρανκόφσκι (Πολωνία) Βοηθοί: Μαρτσίν Μπόνιεκ (Πολωνία), Γιάκουμπ Βίνκλερ (Πολωνία) Τέταρτος: Κρίστοφ Γιάκουμπικ (Πολωνία) VAR θα έχει μόνο στον τελικό της διοργάνωσης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Επτά παίκτες των Θεσσαλονικιών είναι στο όριο των καρτών: Κρέσπο, Κούρτιτς, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Μιτρίτσα, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
Η Γάνδη προκρίθηκε απευθείας στους «16» του θεσμού, καθώς τερμάτισε στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου, αφήνοντας πίσω της τις Παρτιζάν, Ανόρθωση και Φλόρα. Η πορεία της άρχισε από τον 2ο προκριματικό της διοργάνωσης. Βρίσκεται στην 5η θέση του πρωταθλήματος Βελγίου, ενώ έχει προκριθεί και στον τελικό του Κυπέλλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
Θυμηθείτε τα highlights από την πρόκριση του ΠΑΟΚ επί της Μίντιλαντ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Περίπου 13 με 15 χιλιάδες κόσμου αυτή τη στιγμή στην Τούμπα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
1' Κόβεται το γύρισμα του Αουγκούστο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
2' Κίτρινη κάρτα στον Οκούμου για μαρκάρισμα στον Αουγκούστο. Καλό νέο για τον ΠΑΟΚ το ότι ο ένας εκ των τριών στόπερ των Βέλγων θα παίζει κιτρινισμένος από τόσο νωρίς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
3' Φάση διαρκείας μετά από εκτέλεση φάουλ του ΠΑΟΚ από δεξιά. Δεν μπόρεσε να πιάσει καλά το σουτ ο Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
4' Μακρινό σουτ του Χιουλσάγκερ, αρκετά πάνω από την εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
Πιέζει ψηλά η Γάνδη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
Ο ΠΑΟΚ περιμένει πίσω από την μπάλα, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την κατοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
8' Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι για χέρι του Λύρατζη στο όριο της μεγάλης περιοχής. Βρήκε στον αγκώνα του, αλλά φαίνεται σε θέση που δεν κάνει το σώμα του αφύσικα μεγαλύτερο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Δεν έχει μπει καλά στο ματς ο ΠΑΟΚ. Δεν έχει κινδυνεύσει μεν, αλλά -δυσκολευόμενος να σπάσει και το πρέσινγκ των Βέλγων- αδυνατεί να κρατήσει μπάλα. Αρκετά νευρικοί οι Θεσσαλονικείς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
14' Κωλυσιεργεί εντός της αντίπαλης περιοχής ο ΠΑΟΚ. Υπήρχαν προϋποθέσεις για ένα σουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Έχει ανέβει μέτρα ο ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
19' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Αουγκούστο έπιασε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει και να περνά κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
20:04
20:05
20' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Παράλληλο γύρισμα από τον Μπίσεσβαρ, με τον αντίπαλο πορτιέρε να κάνει επέμβαση προ του ολομόναχου Άκπομ! by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
20:05
20:06
Φάνηκε να αντιμετωπίζει κάποιες ενοχλήσεις ο Πασχαλάκης, ο οποίος ωστόσο είπε στον πάγκο των γηπεδούχων ότι μπορεί να συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
24' Ευκαιρία για τη Γάνδη. Ωραία κάθετη του Οφόε, έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Χιουλσάγκερ, με τον Πασχαλάκη να βγαίνει και να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
26' Διαγώνιο σουτ από τον Άκπομ, μπλόκαρε ο Ρεφ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
Να σημειωθεί ότι από το ριπλέι που μόλις έδειξε η συνδρομητική, στη μεγάλη ευκαιρία του 20' φαίνεται ότι ο Ενγκαντό έχει βρει την μπάλα με το χέρι πριν διώξει ο Ρεφ προ του Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
30' Φάση για τη Γάνδη. Αντεπίθεση για τους Βέλγους, ο Οφόε έκανε ωραία ντρίπλα και σουτ, με τον Λύρατζη να βάζει το «στοπ» με τάκλιν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
31' Ευκαιρία για τη Γάνδη. Πλασέ-τσαφ από τον Ντεπουάτρ από τη γωνία της μικρής περιοχής, δεν βρίσκει στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
32' Φώναξαν για χέρι οι γηπεδούχοι σε γύρισμα του Άκπομ, δεν υπάρχει κάτι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
Κίτρινη στον πάγκο του ΠΑΟΚ για διαμαρτυρίες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
Εδώ η μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ, με τον Ενγκαντό να έχει βρει την μπάλα με το χέρι. Θα έπρεπε να έχει δοθεί πέναλτι για τους Θεσσαλονικείς! by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Βιεϊρίνια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
Τώρα θα σηκωθεί ο αρχηγός του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
20:27
42' Ο Ντεπουάτρ τσίμπησε ωραία προ του Κρέσπο, αλλά δεν έκανε καλά το γύρισμα από δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
Οι Βέλγοι έχουν στοχεύσει από την αρχή του ματς στο πώς θα «εξαφανίσουν» τον Κούρτιτς από το παιχνίδι του ΠΑΟΚ. Πάντα υπάρχει παίκτης πάνω του πριν φτάσει η μπάλα σ' αυτόν. Ολοφάνερο το αποτέλεσμα στην έλλειψη δημιουργίας για τους Θεσσαλονικείς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
45' Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς, ο οποίος χάνει το επόμενο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
Τρέχουμε το ένα λεπτό του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Αρκετά νευρικός στο ξεκίνημα του ματς ο ΠΑΟΚ, ο οποίος ωστόσο ισορρόπησε μετά το πρώτο τέταρτο. Δεν δόθηκε πέναλτι στους Θεσσαλονικείς στο 20'! by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
Θα αρχίσει με αλλαγή το δεύτερο μέρος η Γάνδη. Ο Τορουναρίγκα θα περάσει αντί του κιτρινισμένου από το 2' Οκούμου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
46' Άστοχο το μακρινό σουτ που επιχείρησε ο Λύρατζης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
51' Διαμαρτυρήθηκαν για χέρι οι γηπεδούχοι ύστερα από κεφαλιά του Κούρτιτς. Δεν υπάρχει παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
Έχει μπει καλά στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
52' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Κούρτιτς από δεξιά, ο Άκπομ -όντας εντελώς αμαρκάριστος- έπιασε σκαστή κεφαλιά από την «καρδιά» της περιοχής, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
53' Ακυρώνεται γκολ της Γάνδης για οφσάιντ. Ο Μόντες πήρε το «ριμπάουντ» και σκόραρε απέναντι από τον Πασχαλάκη, αλλά είχε ξεκινήσει από θέση οφσάιντ. Σωστή απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
56' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΠΑΟΚ και τον Κούρτιτς! Πέριξ του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής της Γάνδης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
58' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 1-0! Σκόρερ -ποιος άλλος- ο Γιάσμιν Κούρτιτς! Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σλοβένο χαφ, η μπάλα κόντραρε και στο πόδι του Κουμς, η πορεία της άλλαξε και κατέληξε στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
Τον έχουν βγάλει εκτός παιχνιδιού σ' όλο το πρώτο μέρος. Αλλά πώς να τον μαρκάρουν στις στατικές φάσεις; Τεράστιος Γιάσμιν Κούρτιτς! by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
60' Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
63' Γύρισμα του Ζίβκοβιτς από δεξιά, μπλοκάρει ο Ρεφ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
67' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Φόρτωσε με παίκτες την αντίπαλη περιοχή, ωστόσο εάν και είχε τις προϋποθέσεις δεν έκανε την τελική. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
69' Καίρια παρέμβαση από τον Λύρατζη προ του Χιουλσάγκερ. Τεράστια εμφάνιση από τον νεαρό δεξιό μπακ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
Εφόσον το σκορ παραμείνει ως έχει -εάν και υπάρχει ακόμη πολύς χρόνος- ο τίτλος του «MVP» θα πάει στον Κούρτιτς. Ωστόσο, ο καλύτερος παίκτης των γηπεδούχων είναι ξεκάθαρα ο Λύρατζης. Εξαιρετικός στα αμυντικά του καθήκοντα, με καίριες παρεμβάσεις και ταυτόχρονα από τους πλέον δραστήριους επιθετικά με πολλά ανεβάσματα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
71' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Ελ Καντουρί στη θέση του Μπίσεσβαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
73' Παραλίγο να κλέψει ο Ελ Καντουρί προ του Ρεφ. Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
74' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Φαλτσαριστό σουτ του Κούρτις από το όριο της μεγάλης περιοχής, πέρασε αρκετά έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
21:18
21:18
21:22
79' Κίτρινη κάρτα και στον Κούρτιτς. Θα χάσει κι εκείνος τη ρεβάνς, πέρα από τον Ζίβκοβιτς. «Ανόητες» κάρτες αμφότερες. Η πρώτη για διαμαρτυρία και η δεύτερη επειδή ο Σλοβένος χαφ πέταξε μακριά την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
80' Οι Σίντκλεϊ και Σβαμπ περνούν στις θέσεις των Βιεϊρίνια και Κούρτιτς. Για λίγα δευτερόλεπτα θα γλίτωνε την κάρτα ο Σλοβένος χαφ... by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
82' Ο Τισουντάλι στη θέση του Χιουλσάγκερ για τη Γάνδη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
83' Κίτρινη ο Τορουναρίγκα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
86' Ο Τσόλακ αντί του Άκπομ και ο Μουργκ αντί του Ζίβκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων! by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
Κεφάλι με κεφάλι σύγκρουση του Όλσεν με τον Ίνγκασον, μικρή διακοπή στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
Έχει περάσει 1,5 λεπτό χωρίς να παιχτεί ποδόσφαιρο, οπότε ο διαιτητής θα κρατήσει τέσσερα ίσως και πέντε λεπτά καθυστερήσεις... by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
90'+3' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
90'+4' ΤΕΛΟΣ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Ο ΠΑΟΚ επικρατεί 1-0 της Γάνδης και «βλέπει» προημιτελικά! by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
Έκανε το πρώτο βήμα για πρόκριση ο «δικέφαλος του Βορρά» με το πρώτο γκολ του Κούρτιτς στην Ευρώπη! by Μανώλης Μουσουράκης