ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa Conference League.

21:30
Καλησπέρα σας! Ραντεβού με την ιστορία έχει σε λίγη ώρα ο ΠΑΟΚ, που υποδέχεται στις 22:00 τη Μαρσέιγ στη ρεβάνς της ήττας με 2-1 στη Μασσαλία, για τα προημιτελικά του Europa Conference League. by Γιάννης Πολιάς
21:31
Τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Οι Θεσσαλονικείς ψάχνουν τη μεγάλη ανατροπή για να πάρουν την πρόκριση για τα ημιτελικά του θεσμού. Για να τα καταφέρουν, χρειάζονται νίκη με δύο γκολ διαφορά. Σε νίκη με ένα γκολ, υπάρχει παράταση. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Θυμηθείτε πώς είχαν νικήσει οι Μασσαλοί στο πρώτο ματς by Γιάννης Πολιάς
21:35
Ο νικητής θα αντιμετωπίσει Σλάβια Πράγας ή Φέγενορντ (3-3 το πρώτο ματς στην Ολλανδία). by Γιάννης Πολιάς
21:38
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιάννης Πολιάς
21:39
ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Πασχαλάκης, Λύρατζης, Ίνγκασον, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Αουγκούστο, Κούρτιτς, Α. Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Άκπομ. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Μαρσέιγ (4-4-2): Μανταντά, Ρονζιέ, Σαλιμπά, Τσαλέτα-Τσαρ, Πέρες, Λιρόλα, Γκεντουζί, Γκέιγ, Χαρίτ, Μπακαμπού, Παγιέ. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ταλιχμανίδης, Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Μουργκ, Τέιλορ, Σίντκλεϊ, Σβαμπ, Μιτρίτσα, Τσόλακ, Σοάρες, Τσιγγάρας. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ενγκαπαντουέντνμπου, Λόπεθ, Ουντέρ, Κολάσινατς, περτέλι, Πίτου, Μουστιέ, Τανί, Μαντί. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Διαιτητής: Μάκελι Βοηθοί: Στέγκστρα, Ντε Φράι 4ος: Λίνταουτ by Γιάννης Πολιάς
21:41
by Γιάννης Πολιάς
21:46
Χωρίς Μιχαηλίδη (τραυματίας), Ζαμπά, Σάστρε, Βαρέλα και Ολιβέιρα (εκτός λίστας) η ελληνική ομάδα. Η Μαρσέιγ δεν έχει φυσικά τον Μίλικ, τον Μπαλέρντι , τον Ζέρσον, τον Καμαρά, τον Ντιένγκ και τον... Χόρχε Σαμπάολι που είναι τιμωρημένος. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Πρόβλημα με τον Ελ Καντουρί: Τραυματίστηκε στην προθέρμανση και φάνηκε να βάζει τα κλάματα, αναμονή για να δούμε αν και από ποιον θα αντικατασταθεί. by Γιάννης Πολιάς
21:48
Ο Τσιγγάρας στη θέση του. by Γιάννης Πολιάς
21:51
Απρόοπτο με τον Μαροκινό, άλλαξαν απότομα τα πλάνα του Ραζβάν Λουτσέσκου. Υπενθυμίζεται ότι ο Ελ Καντουρί είχε πετύχει το γκολ του ΠΑΟΚ στη Μασσαλία. by Γιάννης Πολιάς
21:55
21:57
Λιγότερο από πέντε λεπτά για τη σέντρα, πανικός στην Τούμπα. by Γιάννης Πολιάς
21:58
Υπενθυμίζεται ότι στη θέση του τιμωρημένου Σαμπάολι, βρίσκεται ο βοηθός του, Χόρχε Ντεσιό. by Γιάννης Πολιάς
21:59
Καλησπέρα σας και από εμένα! Ξεκίνησε με γκαντεμιά η βραδιά για τον ΠΑΟΚ, αφού τέθηκε νοκ άουτ ο Ελ Καντουρί. Στήριζε πολλά στο πλάνο του ο Λουτσέσκου, ο οποίος ξέρει το πόσο βοήθησε με την είσοδό του στο β’ μέρος του πρώτου ματς. Δεν είναι μόνο το γκολ το οποίο σημείωσε, συνδυάστηκε με γενικότερη βελτίωση του ΠΑΟΚ στο παιχνίδι στο «Βελοντρόμ» η παρουσία του. Εξυπακούεται ότι είναι ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι για την ελληνική ομάδα. Φάνηκε την περασμένη εβδομάδα η ποιότητα των Γάλλων και οι αδυναμίες της. Έδειξε ο ΠΑΟΚ ότι μπορεί να πάρει την πρόκριση. Καλή επιτυχία στον ΠΑΟΚ! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:01
2' Έχουν μπει δυναμικά οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
22:02
Υπενθυμίζεται ότι δεν υπάρχει VAR... by Γιάννης Πολιάς
22:02
22:04
Δείτε ΕΔΩ τι γίνεται στα άλλα ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:05
5' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Από κοντά δεν έκανε καλή επαφή με την μπάλα ο Τσιγγάρας μετά το γύρισμα του Βιεϊρίνια. by Γιάννης Πολιάς
22:05
22:05
6' Κόρνερ για τη Μαρσέιγ. by Γιάννης Πολιάς
22:06
Και νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:07
Δεν απειλήθηκε η εστία του Πασχαλάκη. by Γιάννης Πολιάς
22:10
10' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Συρτό σουτ από τον Άκπομ, με το πόδι ο Μανταντά. by Γιάννης Πολιάς
22:10
10' Νέα μεγάλη στιγμή, μετά από κόρνερ, ο Μανταντά απέκρουσε την κεφαλιά του Κρέσπο. by Γιάννης Πολιάς
22:11
Δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες για τους Θεσσαλονικείς μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. by Γιάννης Πολιάς
22:11
22:12
13' Δυνατό σουτ Παγέ, ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:15
22:15
Πολύ καλό το ξεκίνημα από τον ΠΑΟΚ, δεν έχει επηρεαστεί καθόλου από την αναποδιά με τον Ελ Καντουρί στο δημιουργικό κομμάτι. Βρίσκει τρόπο να πατήσει περιοχή με καλές προϋποθέσεις, άξιζε να πετύχει ένα γκολ. Θέλει, ωστόσο, μεγάλη προσοχή πίσω. Είναι μεγάλη η ποιότητα των Μασσαλών μεσοεπιθετικά παρά την απουσία του Μίλικ, βγαίνουν πολύ καλά στην κόντρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:17
22:19
Την ίδια ώρα, το Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ, από όπου θα προκύψει ο αντίπαλος του νικητή της Τούμπας, είναι στο 1-1. by Γιάννης Πολιάς
22:21
22:22
23' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Μαρσέιγ. by Γιάννης Πολιάς
22:23
23' Έδιωξε με τις γροθιές ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
22:24
Η κατοχή της μπάλας είναι στο 56% για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:24
0 by Γιάννης Πολιάς
22:26
26' Δοκάρι για τη Μαρσέιγ! Απίστευτη φάση... Μετά από μία ακίνδυνη μπαλιά, ο Ίνγκασον πήγε άσχημα στην μπάλα και λίγο έλειψε να την στείλει στα δίχτυα του Πασχαλάκη. by Γιάννης Πολιάς
22:27
22:28
28' Έχει χάσει την σπιρτάδα του ΠΑΟΚ τα τελευταία λεπταά. by Γιάννης Πολιάς
22:29
Κάνει το παιχνίδι της η Μαρσέιγ στα τελευταία λεπτά. Πιέζει τον ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει χάσει τη συγκέντρωσή του στα τελευταία λεπτά. Απαιτεί μπόλικη υπομονή η βραδιά… by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
30' Επιχείρησε να... κρεμάσει τον Μανταντά από τη σέντρα ο Κούρτιτς αλλά η μπάλα πήγε ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:34
34' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΜΑΡΣΕΪΓ! Τραγικό λάθος Κρέσπο, το εκμεταλλεύτηκαν οι Μασσαλοί και ο Παγέ σκόραρε μετά από πάσα του Γκεντουζί. by Γιάννης Πολιάς
22:35
Πολύ άσχημη εξέλιξη με ένα «φτηνό» γκολ... by Γιάννης Πολιάς
22:37
37' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
22:37
Εκτέλεσε ο Βιεϊρίνια, ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:38
39' Φοβερό μακρινό σουτ Ζίβκοβιτς, λίγο άουτ! by Γιάννης Πολιάς
22:40
Στο μεταξύ, Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ 0-2! by Γιάννης Πολιάς
22:40
22:40
40' Κόρνερ για τη Μαρσέιγ από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
22:41
22:41
41' Διαγώνιο σουτ Λύρατζη, εύκολα ο Μανταντά. by Γιάννης Πολιάς
22:41
Δυσκολεύει περισσότερο η αποστολή του ΠΑΟΚ. Δεν αποτελεί έκπληξη το γκολ της Μαρσέιγ βάσει εικόνας. Με μια σημαντική σημείωση: Οι Θεσσαλονικείς δεν εξαργύρωσαν το καλό τους ξεκίνημα, οι Μασσαλοί επιβραβεύτηκαν με προβάδισμα για το καλό τους διάστημα. Τέτοιες... λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά σε αυτό το επίπεδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:43
44' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:44
44' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Φάση διαρκείας στα καρέ της Μαρσέιγ, ο Άκπομ σούταρε πάνω στον... Κρέσπο. by Γιάννης Πολιάς
22:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
22:46
22:47
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ 0-1 με το γκολ του Παγέ στο 34'. by Γιάννης Πολιάς
22:47
Με την πλάτη στον τοίχο οι Θεσσαλονικείς, αλλά απομένουν άλλα 45 λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
22:50
Αρκετά ζόρικο το έργο του ΠΑΟΚ ενόψει του β’ ημιχρόνου. Θέλει τουλάχιστον δύο γκολ -δίχως να δεχθεί κάποιο- για να στείλει το παιχνίδι στην παράταση. Η ομάδα του Λουτσέσκου ξεκίνησε καλά δίχως να δείχνει επηρεασμένη από την απώλεια του Ελ Καντουρί στο παρά πέντε. Ωστόσο, δεν εξαργύρωσε το καλό της διάστημα, εν αντιθέσει με τη Μαρσέιγ, η οποία σκόραρε στο δικό της. Άδικο -βάσει εικόνας- και λόγω της ευκαιρίας στο φινάλε του πρώτου μέρους αυτό το 0-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
23:05
48' Επικίνδυνο βολέ του Μπακαμπού από πλάγια θέση, λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
23:05
Αν βρει ένα γρήγορο γκολ ο ΠΑΟΚ, τα πάντα θα αλλάξουν. by Γιάννης Πολιάς
23:10
53' Έβγαλε το σουτ του Γκέιγ ο Πασχαλάκης, οφσάιντ εν συνεχεία ο Μπακαμπού. by Γιάννης Πολιάς
23:12
23:14
57' Πήγε να ξεγελάσει με μακρινό σουτ του Μανταντά ο Βιεϊρίνια, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:14
58' Μιτρίτσα αντί Τσιγγάρα. by Γιάννης Πολιάς
23:16
59' Μεγάλη στιγμή για τη Μαρσέιγ, έκοψε την τελευταία στιγμή σε κόρνερ ο Ίνγκασον. Παραλίγο αυτογκόλ... by Γιάννης Πολιάς
23:17
Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ 1-2 την ίδια ώρα. by Γιάννης Πολιάς
23:22
65' Φοβερή προσπάθεια Μιτρίτσα, έπεσε στην περιοχή αλλά δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι. by Γιάννης Πολιάς
23:23
67' Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο. by Γιάννης Πολιάς
23:24
67' Έχει θέμα ο Βιεϊρίνια, θα αντικατασταθεί από τον Σίντκλεϊ. by Γιάννης Πολιάς
23:24
Και Τσόλακ αντί Άκπομ. by Γιάννης Πολιάς
23:26
69' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, που έχει ανέβει. by Γιάννης Πολιάς
23:27
70' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ, απέκρουσε ο Μανταντά το σουτ του Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:28
71' Ουντέρ αντί Μπακαμπού. by Γιάννης Πολιάς
23:29
23:31
23:32
75' Παντελώς άστοχο του σουτ του Ουντέρ. by Γιάννης Πολιάς
23:33
77' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
23:34
77' Σβαμπ αντί Ζίβκοβιτς, Μουργκ αντί Μπίσεσβαρ. by Γιάννης Πολιάς
23:35
23:37
Η Φέγενορντ έκανε το 3-1 στην Πράγα και φαίνεται να κλειδώνει την πρόκριση. by Γιάννης Πολιάς
23:37
80' Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ της Μαρσέιγ. by Γιάννης Πολιάς
23:37
Τελευταίο δεκάλεπτο, όλα για όλα για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
23:38
Ο χρόνος πιέζει αφόρητα πλέον. Δέκα λεπτά συν τις καθυστερήσεις απομένουν για να τα παίξει όλα για όλα ο ΠΑΟΚ, αλλά δυσκολεύεται να πατήσει την αντίπαλη περιοχή. Ρίσκο η επιλογή του Λουτσέσκου να περάσει εκτός τον Ζίβκοβιτς στο 77'. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
83' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Τραγικό λάθος στην άμυνα της Μαρσέιγ, ο Τσόλακ έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ σε τετ α τετ με τον Μανταντά... by Γιάννης Πολιάς
23:41
Δεν το χωράει ο νους πώς χάθηκε αυτή η ευκαιρία... by Γιάννης Πολιάς
23:44
88' Κολάσινατς αντί Παγέ. by Γιάννης Πολιάς
23:46
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Τεράστια επέμβαση Μανταντά σε σουτ Μιτρίτσα. by Γιάννης Πολιάς
23:46
89' Φοβερό σουτ Αουγκούστο, ελάχιστα άουτ! by Γιάννης Πολιάς
23:46
Τι χάνει ο ΠΑΟΚ, δεν γίνονται αυτά τα πράγματα... by Γιάννης Πολιάς
23:47
90' Κόρνερ για τον «Δικέφαλο του Βορρά». by Γιάννης Πολιάς
23:47
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:49
90+3' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ. by Γιάννης Πολιάς
23:51
Τέλος, ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ 0-1! by Γιάννης Πολιάς
23:51
Το όμορφο ευρωπαϊκό ταξίδι της ομάδας της Θεσσαλονίκης τελειώνει εδώ, στα προημιτελικά του Europa Conference League. by Γιάννης Πολιάς
23:52
Αποθέωση από τον κόσμο του ΠΑΟΚ για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, που τους χάρισε φέτος μεγάλες στιγμές. by Γιάννης Πολιάς
23:53
Παρά το αποτέλεσμα αυτό, η Ελλάδα τερματίζει στην 15η θέση της βαθμολογίας και θα βγάλει ξανά πέντε ομάδες στην Ευρώπη από τη σεζόν 2023/24! by Γιάννης Πολιάς