Δείτε τις ρεβάνς των προημιτελικών σε Europa και Coneference League μέσα από το sportfm.gr.

19:30
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε τις ρεβάνς των προημιτελικών σε Europa League και Europa Conference League. by www.sport-fm.gr
19:30
Europa League: Αταλάντα-Λειψία (19:45), Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (22:00), Λιόν-Γουέστ Χαμ (22:00), Ρέιντζερς-Μπράγκα (22:00). by www.sport-fm.gr
19:30
Europa Conference League: Αϊντχόφεν-Λέστερ (19:45), Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ (22:00), Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ (22:00), ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ (22:00). by www.sport-fm.gr
19:31
19:31
Europa League: Αταλάντα-Λειψία (1-1), Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (1-1), Λιόν-Γουέστ Χαμ (1-1), Ρέιντζερς-Μπράγκα (0-1). Europa Conference League: Αϊντχόφεν-Λέστερ (0-0), Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ (1-2), Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ (3-3), ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ (1-2). by www.sport-fm.gr
19:32
Φυσικά, υπάρχει και η μεγάλη μάχη του ΠΑΟΚ το βράδυ, που καλείται να ανατρέψει την ήττα του πρώτου αγώνα με 2-1 από τη Μαρσέιγ στη Γαλλία. by www.sport-fm.gr
19:33
19:34
19:36
Χθες θυμίζουμε πως έγιναν γνωστά και τα ζευγάρια των ημιτελικών του Champions League: Λίβερπουλ-Βιγιαρεάλ και Ρεάλ Μαδρίτης-Μάντσεστερ Σίτι. by www.sport-fm.gr
19:38
19:38
19:45
19:54
Καλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα των δύο αγώνων, έχουν και κάποιες τελικές. Προς το δεκάλεπτο πλησιάζουμε, παραμένει το 0-0... by www.sport-fm.gr
19:57
Αϊντχόφεν-Λέστερ (0-0): 12' Τρομερή ατομική ενέργεια του Μάντισον, λίγο έλειψε να σκοράρει. by www.sport-fm.gr
19:58
Αϊντχόφεν-Λέστερ (0-0): 14' Φανταστική επέμβαση του Σμάιχελ σε σουτ του Γκέτσε. Απίθανη... by www.sport-fm.gr
20:00
Αϊντχόφεν-Λέστερ (0-0): 16' Τετ-α-τετ του Μπαρνς, δεν βρίσκει στόχο με κακό πλασέ. by www.sport-fm.gr
20:01
20:02
20:03
Αταλάντα-Λειψία (0-1): 18' Γκοοοολ για τη Λειψία! Ταχύτατη κόντρα-επίθεση, ο Λάιμερ αφήνει ένα... στρέμμα πίσω του τον Φρόιλερ, σπάει στον επερχόμενο Ενκουνκού και αυτός με πλασέ στην κίνηση ανοίγει το σκορ. by www.sport-fm.gr
20:05
Νέα δεδομένα στο Μπέργκαμο, πλέον η Λειψία έχει το προβάδισμα πρόκρισης αν και το ματς είναι νωρίς ακόμη μόλις στο 20ο λεπτό. by www.sport-fm.gr
20:07
20:07
20:10
Αϊντχόφεν-Λέστερ: 25' Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο ξεκίνημα, αλλά οι φιλοξενούμενοι βγαίνουν ταχύτατα στην κόντρα. by www.sport-fm.gr
20:11
Αϊντχόφεν-Λέστερ (1-0): 27' Γκοοοολ για τους Ολλανδούς! Λάθος του Τίλεμανς, μπουκάρει στην αντίπαλη περιοχή ο Γκέτσε, σπάει στον Ζάχαβι και αυτός με διαγώνιο τελείωμα ανοίγει το σκορ για την Αϊντχόφεν. by www.sport-fm.gr
20:16
Αϊντχόφεν-Λέστερ (1-0): 31' Μεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους σε... αναμπουμπούλα μετά από κόρνερ, απομακρύνεται η μπάλα πριν περάσει τη γραμμή του τέρματος. by www.sport-fm.gr
20:17
Η Λειψία είναι... φωτιά στην κόντρα-επίθεση. Η Αταλάντα πλέον έχει πάει σε σετ παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
20:19
20:20
Αταλάντα-Λειψία (0-1): 35' Απειλεί η Αταλάντα. Σπάσιμο του Ζαπάτα, ξερό σουτ του Φρόιλερ στην κίνηση αλλά η μπάλα κοντράρει και δεν βρίσκει εστία. by www.sport-fm.gr
20:21
20:21
20:24
20:30
20:43
O Ζάχαβι έχει σκοράρει 4 γκολ στα 4 τελευταία ματς στο Europa Conference League. by www.sport-fm.gr
20:44
Αταλάντα-Λειψία: Έξι διαφορετικοί παίκτες των Γερμανών είχαν τελική στο πρώτο μέρος απέναντι στην Αταλάντα… Χένριχς, Λάιμερ, Ανχελίνο, Ενκουνκού, Όλμο και Σίλβα. by www.sport-fm.gr
20:46
20:48
20:49
Αταλάντα-Λειψία (0-1): 48' Κάρτα στον Χένριχς, αφού η μπάλα βρήκε στο χέρι του στο τείχος. Νέο φάουλ, στη γραμμή της περιοχής. by www.sport-fm.gr
20:51
Αταλάντα-Λειψία (0-1): 49' Φωνάζει για πέναλτι για χέρι ο Μαλινόφσκι, θα το κοιτάξουν και στο VAR προφανώς. Κολλημένο λέει ο Λαόθ πως είναι το χέρι. by www.sport-fm.gr
20:51
20:52
20:53
20:54
20:56
Αταλάντα-Λειψία (0-1): 55' Τραγικό λάθος ο Μούσο, τελευταία στιγμή σώζει το γκολ πριν ο Λάιμερ σκοράρει. by www.sport-fm.gr
20:59
21:01
Αβέρτα κάρτες στους παίκτες της Αταλάντα από τον Λαόθ, σε λιγότερο από ένα πεντάλεπτο «κιτρινίστηκαν» οι Ζαπάτα, Φρόιλερ και Ντεμιράλ. Μπόλικα νεύρα στην πλευρά των γηπεδούχων που βλέπουν το ματς να μην τους πάει όπως θα ήθελαν. by www.sport-fm.gr
21:03
Κάρτα τώρα στον Όρμπαν της Λειψίας και φάουλ σε καλό σημείο για την Αταλάντα. by www.sport-fm.gr
21:03
Αταλάντα-Λειψία (0-1): 62' Τεράστια φάση για τους γηπεδούχους, ο Χάτεμπερ δεν μπορεί να σκοράρει με εξ επαφής προβολή. by www.sport-fm.gr
21:08
Αϊντχόφεν-Λέστερ (0-1): Συνεχίζει τα... ίδια με το πρώτο ματς η Λέστερ, σπαταλώντας τη μια φάση μετά την άλλη. by www.sport-fm.gr
21:08
Αταλάντα-Λειψία (0-1): 68' Ο Ενκουνκού άδειασε τον Παλομίνο, αλλά το σουτ του βρήκε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. by www.sport-fm.gr
21:11
Αταλάντα-Λειψία (0-1): Μίραντσουκ και Σκαλβίνι μέσα, έξω οι Μπογκά, Ντεμιράλ. ΦΟΥΛ ΕΠΙΘΕΣΗ! by www.sport-fm.gr
21:14
Τελευταίο εικοσάλεπτο, δεν έχει αλλάξει τίποτα: Αταλάντα-Λειψία 0-1 και Αϊντχόφεν-Λέστερ 1-0. by www.sport-fm.gr
21:18
Αϊντχόφεν-Λέστερ (1-1): 77' Γκοοοολ η Λέστερ, ο Μάντισον το φέρνει στα ίσα και πανηγυρίζει δείχνοντας τα αυτιά του! by www.sport-fm.gr
21:19
21:22
21:27
Αταλάντα-Λειψία (0-1): Πέναλτι για τη Λειψία, το έκανε ο Μούσο στον Ενκουνκού. by www.sport-fm.gr
21:28
Αταλάντα-Λειψία (0-2): 87' Γκοοοολ για τη Λειψία, δείχνει να κλειδώνει την πρόκριση ο Ενκουνκού από τα 11 βήματα! by www.sport-fm.gr
21:29
Αϊντχόφεν-Λέστερ (1-2): 88' Γκοοοοολ η Λέστερ με τον Περέιρα και οι Άγγλοι αγκαλιά με την πρόκριση! by www.sport-fm.gr
21:37
Τέλος στην Ολλανδία. Η Λέστερ επικράτησε 2-1 της Αϊντχόφεν και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Conference League. by www.sport-fm.gr
21:38
Τέλος στο Μπέργκαμο. Αταλάντα-Λειψία 0-2 και οι Γερμανοί έφυγαν για τα ημιτελικά του Europa League by www.sport-fm.gr
21:45
Συνέχεια στη δράση με τα παιχνίδια των 22:00 Europa League: Αταλάντα-Λειψία 0-2 (1-1) Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (1-1), Λιόν-Γουέστ Χαμ (1-1), Ρέιντζερς-Μπράγκα (0-1) Europa Conference League: Αϊντχόφεν-Λέστερ 1-2 (0-0) Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ (1-2), Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ (3-3), ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ (1-2). *σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα by www.sport-fm.gr
21:46
21:47
21:47
21:50
21:50
21:55
Αλλαγή της τελευταίας στιγμής στον ΠΑΟΚ! Ο Ομάρ Ελ Καντουρί τραυματίστηκε στην προθέρμανση και ξέσπασε σε κλάματα. Στη θέση του θα μπει ο Τσιγγάρας by www.sport-fm.gr
22:01
22:02
2' Ρέιντζερς-Μπράγκα 1-0 : Γκολ για τους γηπεδούχους με το «καλημέρα», ο Ταβερνίρ ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα by www.sport-fm.gr
22:03
3' Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ 0-1: Γκολ για τη Φέγενορντ, που παίρνει κεφάλι στο σκορ με ωραίο τελείωμα του Ντέσερς by www.sport-fm.gr
22:05
4' Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 0-1: Ο Κόστιτς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που υποδείχτηκε για φάουλ του Γκαρσία στον Λίντστρεμ κάνει το 1-0 by www.sport-fm.gr
22:06
5' Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ 1-0: Γκολ και για τη Ρόμα! Η ιταλική ομάδα κάνει το 1-0 με τον Έιμπραχαμ by www.sport-fm.gr
22:08
5' Ρέιντζερς-Μπράγκα 1-0: Ο Ρουφ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για τους γηπεδούχους, όμως το γκολ δεν μέτρησε για χέρι by www.sport-fm.gr
22:11
Τα σκορ στο 11ο λεπτό: Europa League: \Αταλάντα-Λειψία 0-2 (1-1) τελικό Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 0-1 (1-2), Λιόν-Γουέστ Χαμ 0-0 (1-1), Ρέιντζερς-Μπράγκα 1-0 (1-1) Europa Conference League: Αϊντχόφεν-Λέστερ 1-2 (0-0) τελικό Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ 1-0 (2-2), Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ 0-1 (3-4), ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ 0-0 (1-2). *σε παρένθεση το συνολικό σκορ by www.sport-fm.gr
22:12
22:13
22:15
14' Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ 1-1 (4-4): Ισοφαρίζουν σε 1-1 οι Τσέχοι μετά από τραγικό λάθος στην άμυνα της Φέγενορντ, με σκόρερ τον Τραορέ by www.sport-fm.gr
22:21
22:22
22:23
23' Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ 2-0 (3-2): Ο Ζανιόλο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και δίνει προβάδισμα πρόκρισης στη Ρόμα by www.sport-fm.gr
22:25
22:29
30' Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ 3-0 (4-2): Ο Ζανιόλο σκοράρει ξανά και δίνει ευρύ προβάδισμα στη Ρόμα by www.sport-fm.gr
22:29
22:30
Τα σκορ στο 30ο λεπτό: Europa League: Αταλάντα-Λειψία 0-2 (1-1) τελικό Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 0-1 (1-2), Λιόν-Γουέστ Χαμ 0-0 (1-1), Ρέιντζερς-Μπράγκα 1-0 (1-1) Europa Conference League: Αϊντχόφεν-Λέστερ 1-2 (0-0) τελικό Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ 3-0 (4-2), Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ 1-1 (4-4), ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ 0-0 (1-2). *σε παρένθεση το συνολικό σκορ by www.sport-fm.gr
22:35
34' ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ 0-1 (1-3): Ο Παγέ ανοίγει το σκορ στην Τούμπα και δίνει προβάδισμα πρόκρισης στους Μασσαλούς by www.sport-fm.gr
22:37
37' Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 0-2 (1-3): Με απίθανο σουτ του Μπορέ διπλασιάζει τα τέρματά της η Άιντραχτ by www.sport-fm.gr
22:38
38' Λιόν-Γουέστ Χαμ 0-1 (1-2): Με κεφαλιά του Ντόσον στο πρώτο δοκάρι από εκτέλεση κόρνερ, η Γουέστ Χαμ ανοίγει το σκορ by www.sport-fm.gr
22:39
22:40
22:42
22:44
22:45
44' Ρέιντζερς-Μπράγκα 2-0 (2-1): Η Ρέιντζερς διπλασιάζει τα τέρματά της με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ταβερνιέρ. Ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα για την Μπράγκα, που έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τορμένα. by www.sport-fm.gr
22:46
44' ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ 0-1 (1-3): Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με σουτ του Άκπομ που σταμάτησε στον Κρέσπο by www.sport-fm.gr
22:47
22:48
22:49
Τα σκορ στο ημίχρονο: Europa League: Αταλάντα-Λειψία 0-2 (1-1) τελικό Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 0-2 (1-3), Λιόν-Γουέστ Χαμ 0-2 (1-3), Ρέιντζερς-Μπράγκα 2-0 (2-1) Europa Conference League: Αϊντχόφεν-Λέστερ 1-2 (0-0) τελικό Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ 3-0 (4-2), Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ 1-1 (4-4), ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ 0-1 (1-3). *σε παρένθεση το συνολικό σκορ by www.sport-fm.gr
23:04
47' Λιόν-Γουέστ Χαμ 0-3 (1-4): Ο Μπόουεν με τρομερό σουτ από τα όρια τις περιοχής διευρύνει ακόμα περισσότερο το προβάδισμα των Λονδρέζων by www.sport-fm.gr
23:07
49' Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ 4-0 (5-2): Ο Ζανιόλο με το τρίτο προσωπικό του τέρμα κάνει το 4-0 για τη Ρόμα by www.sport-fm.gr
23:13
23:18
61' Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ 1-2 (4-5): Γκολ για τους φιλοξενούμενους με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Ντέσερς, ξαναπαίρνουν προβάδισμα στο ματς και στην πρόκριση by www.sport-fm.gr
23:19
23:22
Τα σκορ στο 65': Europa League: Αταλάντα-Λειψία 0-2 (1-3) τελικό Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 0-2 (1-3), Λιόν-Γουέστ Χαμ 0-3 (1-4), Ρέιντζερς-Μπράγκα 2-0 (2-1) Europa Conference League: Αϊντχόφεν-Λέστερ 1-2 (1-2) τελικό Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ 4-0 (5-2), Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ 1-2 (4-5) ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ 0-1 (1-3). *σε παρένθεση το συνολικό σκορ by www.sport-fm.gr
23:23
23:24
68' Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 0-3 (1-4): Θρίαμβος για την Άιντραχτ! Ο Κόστιτς κάνει το 3-0 και δίνει ευρύ προβάδισμα στην ομάδα του μέσα στη Βαρκελώνη by www.sport-fm.gr
23:36
78' Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ 1-3 (4-6): Καθαρίζει την πρόκριση η Φέγενορντ με γκολ του Σινιστέρα by www.sport-fm.gr
23:38
23:38
23:39
23:41
84' Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 0-3 (1-4): Μειώνει η Μπαρτσελόνα με γκολ του Μπουσκέτς, όμως το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ by www.sport-fm.gr
23:42
84' Ρέιντζερς-Μπράγκα 2-1 (2-2): Γκολ για την Μπράγκα! Οι Πορτογάλοι μειώνουν σε 2-1 με δέκα παίκτες και ισοφαρίζουν το συνολικό σκορ by www.sport-fm.gr
23:46
89' ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ 0-1 (1-3): Τρομερό σουτ του Αουγκούστο πέρασε ελάχιστα άουτ by www.sport-fm.gr
23:47
90' Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-3 (2-4): Μειώνει ο Μπουσκέτς με δυνατό σουτ στην κίνηση by www.sport-fm.gr
23:51
Τέλος στο Λιόν-Γουέστ Χαμ, οι Λονδρέζοι επικράτησαν 3-0 στη Γαλλία και πήραν την πρόκριση by www.sport-fm.gr
23:51
Τέλος και το ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ, με τους Μασσαλούς να επικρατούν 1-0 μέσα στην Τούμπα και να προχωρούν στο Conference (3-1 συνολικό σκορ) by www.sport-fm.gr
23:52
90+4' Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ 1-3 (4-6): Με δέκα παίκτες ολοκληρώνουν το ματς οι γηπεδούχοι λόγω αποβολής του Κατσαράμπα by www.sport-fm.gr
23:53
Μεγάλη πρόκριση για τη Ρόμα που διέλυσε με 4-0 την Μπόντο/Γκλιμτ (συνολικό σκορ 5-2) by www.sport-fm.gr
23:53
Η Φέγενορντ τσέκαρε το εισιτήριο επικρατώντας 3-1 της Σλάβια Πράγας (συνολικό σκορ 6-4) by www.sport-fm.gr
23:54
Στην παράταση Ρέιντζερς και Μπράγκα, με τους γηπεδούχους να προηγούνται 2-1 (συνολικό σκορ 2-2) και τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται με 10 παίκτες από το 42' by www.sport-fm.gr
23:56
90+10' Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-3 (2-4): Πέναλτι για την Μπαρστελόνα, αποβάλλεται ο Εντικά by www.sport-fm.gr
23:57
90+11' Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-3 (3-4): Μειώνουν οι Καταλανοί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντεπάι by www.sport-fm.gr
23:57
23:59
Αναλυτικά, τα αποτελέσματα: Europa League: Αταλάντα-Λειψία 0-2 (1-3) Μπαρτσελόνα-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-3 (3-4), Λιόν-Γουέστ Χαμ 0-3 (1-4), Ρέιντζερς-Μπράγκα 2-1 (2-2) παράταση Europa Conference League: Αϊντχόφεν-Λέστερ 1-2 (1-2) τελικό Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ 4-0 (5-2), Σλάβια Πράγας-Φέγενορντ 1-3 (4-6) ΠΑΟΚ-Μαρσέιγ 0-1 (1-3). *σε παρένθεση το συνολικό σκορ by www.sport-fm.gr
00:01
Μετά το Champions League, «κλείδωσε» και η… τετράδα στο Conference League, ενώ έμεινε μια εκκρεμότητα στο Europa League! Στην πρώτη διοργάνωση, λοιπόν, έχουμε: Λέστερ-Ρόμα και Φέγενορντ-Μαρσέιγ!, ενώ στο Europa έχουμε σίγουρα το ζευγάρι Γουέστ Χαμ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης, ενώ η Λειψία θα αναμετρηθεί με μια εκ των Ρέιντζερς ή Μπράγκα, που λύνουν τις διαφορές τους στην παράταση. Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν στις 28 Απριλίου και οι επαναληπτικοί στις 5 Μαΐου. Να σημειωθεί, επίσης, ότι από τις παραπάνω ομάδες ευρωπαϊκή κούπα έχουν οι: Ρέιντζερς (Κυπελλούχων 1972), Γουέστ Χαμ (Κυπελλούχων 1965), Άιντραχτ Φρανκφούρτης (UEFA 1980), Φέγενορντ (Πρωταθλητριών 1970 και UEFA 2002) και Μαρσέιγ (Champions League 1993). by www.sport-fm.gr