ΟΦΗ-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι ΟΦΗ-Παναιτωλικός για την 4η αγωνιστική της Super League 1.

18:13
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της πρώτης, χρονικά, αναμέτρησης, της 4ης αγωνιστικής της Super League 1 ανάμεσα σε ΟΦΗ και Παναιτωλικό. Σέντρα στις 18:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Μάνου Σουργιά. by Γιάννης Πολιάς
18:15
Οι γηπεδούχοι έχουν τρεις βαθμούς, αυτούς που πήραν στο 1-0 επί του Βόλου την προηγούμενη εβδομάδα, ενώ ο Παναιτωλικός έχει τέσσερις και προέρχεται από το 1-1 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι. by Γιάννης Πολιάς
18:16
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Στέφενς, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Βούρος, Διαμαντής, Μπαλογιάννης, Θοράρινσον, Στάικος, Ντιουσέ, Μπουζούκης, Ντίκο. Στον πάγκο: Σωτηρίου, Μανδάς, Γιοχού, Καμάου, Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης. Παναιτωλικός (Γ. Αναστασίου): Ανέστης, Λάρσον, Κορνέλιους, Αποστολάκης, Χατζηθεοδωρίδης, Μλάντεν, Ντίας, Ντουάρτε, Μόρσεϊ, Σενγκέλια, Καρέλης. Στον πάγκο: Στεργιάκης, Κολοβός, Πέδρο, Μάρτενσον, Φλόρες, Χουχούμης, Νταγκό, Ξενιτίδης, Λιάβας. by Γιάννης Πολιάς
18:17
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Βοηθοί: Νικολαΐδης, Πάτρας 4ος: Κατοίκος VAR: Περράκης, Σπυρόπουλος by Γιάννης Πολιάς
18:21
Ο Μιχάλης Μπακάκης βρίσκεται στο γήπεδο αλλά έμεινε εκτός αποστολής. by Γιάννης Πολιάς
18:22
Εξακολουθεί να έχει πολλά προβλήματα απουσιών ο ΟΦΗ, με τους Νέιρα, Μεγιάδο, Γιαννούλη, Τοράλ, Τσιλιανίδη και Ντουρμισάι να είναι εκτός. by Γιάννης Πολιάς
18:23
Βαρόνε, Τσιγγάρας και Μαλής οι απόντες για τους φιλοξενούμενους, πλην Μπακάκη. by Γιάννης Πολιάς
18:24
Στα τρία τελευταία ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες έχουν καταγραφεί ισάριθμα διπλά, ενώ ο Παναιτωλικός μετρά συνολικά 3-2-1 στα έξι πιο πρόσφατα. by Γιάννης Πολιάς
18:33
4' Σουτ του Ντουάρτε, η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του Στέφενς. by Γιάννης Πολιάς
18:36
Η διοίκηση του ΟΦΗ παρείχε δωρεάν είσοδο σε όσους έδωσαν αίμα για παιδιά με καρκίνο. Πριν τη σέντρα, οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων φόρεσαν μπλούζες με το μήνυμα «οι δικοί μας ήρωες». by Γιάννης Πολιάς
18:38
9' Γύρισμα Μπαλογιάννη μέσα στην περιοχή, δεν κατάφερε να βρει τον Θοράρινσον. by Γιάννης Πολιάς
18:39
10' Διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ντουάρτε μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και σούταρε, ο Στέφενς τον σταμάτησε, όπως έκανε εν συνεχεία και με τον Καρέλη, που πήρε το... ριμπάουντ. by Γιάννης Πολιάς
18:40
Πιο επικίνδυνοι οι Αγρινιώτες σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
18:44
14' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Σκόρερ με... κόντρα ο Καρέλης, αναμονή για VAR. by Γιάννης Πολιάς
18:49
Ένα ομολογουμένως τυχερό τέρμα, με την μπάλα να βρίσκει στον Έλληνα επιθετικό μετά από σουτ του Ντίας και να καταλήγει στα δίχτυα. by Γιάννης Πολιάς
18:51
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Λουίς Περέα, που θα αποκτήσει ΟΦΗ με δανεισμός από τη Λεγανές. by Γιάννης Πολιάς
18:53
23' Διακοπή για cooling break. by Γιάννης Πολιάς
18:53
18:54
Συνεχίζεται η αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
18:55
Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή της μπάλας (66%) αλλά όχι την ουσία. by Γιάννης Πολιάς
18:57
28' Πτώση στην περιοχή του Παναιτωλικού αλλά δεν υπάρχει κάτι. by Γιάννης Πολιάς
18:59
29' Φάουλ για τους γηπεδούχους λίγα μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:00
19:00
31' Συρτή εκτέλεση από τον Στάικο, εύκολα ο Ανέστης. by Γιάννης Πολιάς
19:00
1-4 οι τελικές. by Γιάννης Πολιάς
19:02
33' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
19:03
Ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
19:05
35' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Υπέροχη μπαλιά στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Ντίκο κατέβασε την μπάλα αλλά ο Ανέστης απέκρουσε σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
19:07
Η πρώτη καλή στιγμή των Κρητικών ήταν ο... ορισμός της κλασικής ευκαιρίας! by Γιάννης Πολιάς
19:07
38' Νέο σουτ Ντίκο από απόσταση, πολύ άστοχο. by Γιάννης Πολιάς
19:09
40' Επικίνδυνη μπαλιά στην περιοχή του ΟΦΗ, καθάρισαν Βούρος και Στέφενς. by Γιάννης Πολιάς
19:10
41' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
19:11
42' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΟΦΗ! ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ ΓΚΟΛΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΛΟΓΙΑΝΝΗ! Η μπάλα απομακρύνθηκε μετά το κόρνερ όμως ο Έλληνας ποδοσφαιριστής έπιασε ένα απίθανο μακρινό βολέ και άφησε... άγαλμα τον Ανέστη! by Γιάννης Πολιάς
19:13
Το πρώτο γκολ στην καριέρα του. by Γιάννης Πολιάς
19:15
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
19:16
19:17
45+3' Φωνές για πέναλτι από τους Κρητικούς. by Γιάννης Πολιάς
19:17
Μετά από μία διεκδίκηση ανάμεσα σε Χατζηθεοδωρίδη και Μαρινάκη. by Γιάννης Πολιάς
19:36
46' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναιτωλικό, απομακρύνεται η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:38
Την ίδια ώρα, ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός 1-0 στο 23'. by Γιάννης Πολιάς
19:38
49' Διακοπή λόγω τραυματισμού του Θοράρινσον. by Γιάννης Πολιάς
19:39
Ο Ισλανδός δείχνει να έχει πρόβλημα στο πόδι και πιθανότατα θα αντικατασταθεί. by Γιάννης Πολιάς
19:39
Για την ώρα προσπαθεί να συνεχίσει, αν και κουτσαίνει. by Γιάννης Πολιάς
19:41
19:43
54' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
19:44
Στο τείχος η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:45
Πρώτες βοήθειες για τον παίκτη του ΟΦΗ που ήταν στο τείχος και... έφαγε την μπάλα στο πρόσωπο. by Γιάννης Πολιάς
19:45
Ο Πασαλίδης είναι. by Γιάννης Πολιάς
19:46
Είναι ζαλισμένος και ενδέχεται να αντικατασταθεί! by Γιάννης Πολιάς
19:47
57' Ο Γιοχού στη θέση του. by Γιάννης Πολιάς
19:50
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Λάθος στην άμυνα του Παναιτωλικού, ο Ντίκο μπήκε στην περιοχή αλλά έχασε την ισορροπία του και έστειλε την μπάλα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19:51
61' Νέα καλή στιγμή για ΟΦΗ! Ο Μπαλογιάννης σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά ο Ανέστης μπλόκαρε πολύ εύκολα. by Γιάννης Πολιάς
19:51
Πήραν τα πάνω τους απότομα οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
19:53
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Η μπαλιά του Χατζηθεοδωρίδη για τον Καρέλη δεν πέρασε, όμως η μπάλα στρώθηκε στον Έλληνα μπακ, που τελικά σούταρε άστοχα. by Γιάννης Πολιάς
19:53
Απάντηση από τους φιλοξενούμενους στην πίεση του ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
19:54
64' Ο Ανέστης μπλόκαρε το σουτ του Θοράρινσον από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
19:54
65' Ο Γιοχού έκοψε προ του Καρέλη. by Γιάννης Πολιάς
19:56
66' Cooling break. by Γιάννης Πολιάς
19:58
68' Κολοβός αντί Σενγκέλια, Νταγκό αντί Μόρσεϊ. by Γιάννης Πολιάς
20:04
75' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
20:04
75' Κίτρινη κάρτα στον Γιοχού. by Γιάννης Πολιάς
20:06
76' ΓΚΟΛ, 2-1 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Χρυσή αλλαγή ο Κολοβός, σκοράρει με φοβερό μακρινό πλασέ! by Γιάννης Πολιάς
20:07
Ο Στέφενς βρήκε την μπάλα αλλά δεν είχε καλό οπτικό πεδίο και δεν μπόρεσε να διώξει. by Γιάννης Πολιάς
20:07
78' Θεοδοσουλάκης αντί Μπουζούκη, Αποστολάκης αντί Θοράρινσον. by Γιάννης Πολιάς
20:08
78' Πέδρο αντί Καρέλη, Μάρτενσον αντί Μλάντεν. by Γιάννης Πολιάς
20:10
81' Φλόρες αντί Ντίας. by Γιάννης Πολιάς
20:14
85' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
20:14
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Οι Κρητικοί πιέζουν, ψάχνουν για την ισοφάριση, όμως έχουν ώρα να απειλήσουν ουσιαστικά. by Γιάννης Πολιάς
20:19
89' Έκοψε ο Βούρος την μπαλιά προς τον Πέδρο. by Γιάννης Πολιάς
20:20
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός, που είναι στο 1-1. by Γιάννης Πολιάς
20:20
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις στο Ηράκλειο. by Γιάννης Πολιάς
20:21
90+2' Ο Παναιτωλικός διαχειρίζεται το υπέρ του προβάδισμα και κερδίζει αλλεπάλληλα φάουλ στον χώρο του κέντρου. by Γιάννης Πολιάς
20:22
20:24
90+4' Ο Ντίκο πήγε να βγει τετ α τετ αλλά βρέθηκε στο έδαφος, του είπε να σηκωθεί ο ρέφερι. by Γιάννης Πολιάς
20:24
90+5' Κίτρινη κάρτα στον Βούρο για φάουλ στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
20:25
Τελευταίο λεπτό στην αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
20:26
Τέλος, ΟΦΗ-Παναιτωλικός 1-2! by Γιάννης Πολιάς
20:27
Σπουδαία νίκη για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου, που πιάνει Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ στη 2η θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς