Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Final-8 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά το ντέρμπι μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:30
Τζάμπολ στις 19:15! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:31
Θυμίζουμε πως νωρίτερα, το Περιστέρι bwin νίκησε την ΑΕΚ με σκορ 77-65 και είναι στον τελικό! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:32
Οι δύο αιώνιοι εξασφάλισαν χθες την πρόκρισή τους στα ημιτελικά. Ο Ολυμπιακός νίκησε με περίσσια άνεση τον Άρη 82-51, ενώ ο Παναθηναϊκός πέρασε με... λίγο άγχος από το εμπόδιο του Κολοσσού Ρόδου, με σκορ 87-80. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:34
Πλέον, θα αναμετρηθούν μεταξύ τους φέτος για τέταρτη φορά, με τον Ολυμπιακό να έχει κερδίσει και τις προηγούμενες τρεις αναμετρήσεις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:36
Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν στο Super Cup τον Παναθηναϊκό 67-52, επανέλαβαν το κατόρθωμά τους στο ΣΕΦ για την Basket League, αυτή τη φορά πολύ δύσκολα (68-66), ενώ πήραν και «διπλό» στο ΟΑΚΑ με σκορ 95-71 για την Ευρωλίγκα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:37
Συνολικά, αυτή τη στιγμή η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα τρέχει ένα σερί 10 νικών έναντι του μεγάλου της αντιπάλου. Τελευταία φορά που νίκησε ο Παναθηναϊκός, ήταν τις 22 Νοεμβρίου 2021, όταν πέρασε από το ΣΕΦ με σκορ 81-76, χάρη στον εκπληκτικό τότε Νέντοβιτς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:38
Οι δύο ομάδες έχουν κάποιες απουσίες, οι οποίες δεν σχετίζονται ωστόσο με τραυματισμούς αλλά με τις θέσεις ξένων. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:39
Ο Ολυμπιακός δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Άλεκ Πίτερς, αφού προτιμήθηκε ο Μπολομπόι ως 6ος ξένος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:41
Ο Παναθηναϊκός, από την άλλη, δεν μπόρεσε ποτέ να δηλώσει τον Ματ Τόμας λόγω του περίπλοκου ζητήματος με τον Άντριους, ενώ δεν μπορεί να υπολογίζει στον Μάριους Γκριγκόνις, που ούτως ή άλλως εδώ και καιρό μένει εκτός από τα εγχώρια ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:43
Το ματς ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό (19:15) θα διευθύνουν οι Κορομηλάς, Πουρσανίδης και Θεονάς, με stand by τον Πιτσίλκα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:44
Θυμίζουμε πως όποιος προκριθεί θα αντιμετωπίσει το Περιστέρι bwin αύριο, στις 19:15. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:46
Αυτή είναι η έκτη φορά που οι δύο αιώνιοι θα αναμετρηθούν σε ημιτελικό Κυπέλλου. Στις προηγούμενες πέντε, ο Παναθηναϊκός είχε τέσσερις προκρίσεις. Μόνο τη σεζόν 2001-02, με πρωταγωνιστή τον Αλφόνσο Φορντ, μπόρεσε να περάσει στον τελικό ο Ολυμπιακός. Μπορείτε να διαβάσετε εδώ αναλυτικά τι είχε γίνει σε αυτά τα πέντε ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:48
Η 12άδα του Ολυμπιακού: Ουόκαπ, Κάνααν, Λούντζης, Λαρεντζάκης, Πάπας, Φαλ, Σλούκας, Βεζένκοφ, Παπανικολάου, Μπολομπόι, Μπλακ, ΜακΚίσικ by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:49
Η 12άδα του Παναθηναϊκού: Π. Καλαϊτζάκης, Ουόλτερς, Λι, Παπαγιάννης, Μποχωρίδης, Ουίλιαμς, Αγραβάνης, Γ. Καλαϊτζάκης, Μπέικον, Πονίτκα, Μαντζούκας, Γκουντάιτις by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:51
Αναλυτικά οι δέκα σερί νίκες του Ολυμπιακού 23/12 (2021) Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 65-84 (EuroLeague) 20/02 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 73-81 (Κύπελλο Ελλάδας) 17/03 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 101-73 (EuroLeague) 11/04 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 62-68 (Πρωτάθλημα) 11/06 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 74-61 (Πρωτάθλημα, playoffs) 14/06 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 72-78 (Πρωτάθλημα, playoffs) 17/06 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 93-74 (Πρωτάθλημα, playoffs) 02/10 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 52-67 (Super Cup) 05/12 Ολυμπιακός–Παναθηναϊκός 68-66 (Πρωτάθλημα) 30/12 (2022) Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 71-95 (EuroLeague) by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:52
Οι δύο ομάδες βγαίνουν σιγά σιγά για ζέσταμα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:53
Θυμίζουμε πως την περσινή σεζόν, ο Ολυμπιακός κατέκτησε τη διοργάνωση νικώντας τον Πανθηναϊκό με σκορ 81-73 στον τελικό που έγινε στα «Δύο Αοράκια». by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:54
Οι «πράσινοι», ωστόσο, είναι οι πολυνίκεις του θεσμού, μετρώντας 20 κατακτήσεις. Ο Ολυμπιακός, από την πλευρά του, έχει φτάσει ως το τέλος του δρόμου 10 φορές. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:55
Ενόψει του ματς, ο Σάσα Βεζένκοφ δήλωσε: «Σημασία έχει ότι είμαστε στον ημιτελικό, τώρα θα ξεκουραστούμε και να δούμε το επόμενο παιχνίδι. Ανά πάσα στιγμή μπορεί να παίξει ο καθένας, η ομάδα συσπειρώνεται σε κάθε απουσία. Ο καθένας έχει τον ρόλο του, πάμε σαν μια γροθιά στο αυριανό παιχνίδι» by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:56
Ο Αρτούρας Γκουντάιτις, από την πλευρά του, σχολίασε : «Πρέπει να παλέψουμε για κάθε μπάλα κόντρα στον Ολυμπιακό, να μπούμε στο παιχνίδι και να μην φοβηθούμε κανέναν αν θέλουμε να πάρουμε τη νίκη» by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:58
Στα του ματς, με βάση την πορεία των δύο ομάδων στη φετινή σεζόν, ο Ολυμπιακός μοιάζει το φαβορί. Οι «ερυθρόλευκοι» μετρούν 10 σερί νίκες επί του Παναθηναϊκού και βρίσκονται στην κορυφή της κατάταξης στην Ευρωλίγκα, απέναντι στο σύνολο του Ντέγιαν Ράντονιτς που μέχρι στιγμής δεν έχει καταφέρει να δείξει πολύ θετικά πράγματα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:00
Ωστόσο, τα ντέρμπι είναι πάντα ειδικών συνθηκών παιχνίδια, ειδικά όταν κρίνεται σε μεγάλο βαθμό ένας τίτλος. Οι «πράσινοι» έδειξαν, άλλωστε, στο ΣΕΦ (68-66), πως υπό προϋποθέσεις μπορούν να ανταγωνιστούν τον «αιώνιο» αντίπαλο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:03
Σε λίγα λεπτά θα έχουμε τζάμπολ στο πολυαναμενόμενο ματς του Κυπέλλου! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:05
Στα πρηγούμενα ματς και τις τρεις νίκες του Ολυμπιακού, μεγάλο πρόβλημα στην ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς είχε προκαλέσει η παρουσία του Μουσταφά Φαλ, τον οποίο δυσκολεύονταν να αντιμετωπίσουν οι Γιώργος Παπαγιάννης και Αρτούρας Γκουντάιτις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:06
Από τον Παναθηναϊκό, ο Μπέικον ήταν εξαιρετικός τόσο στο ΣΕΦ για την Basket League όσο και στο ΟΑΚΑ για την Ευρωλίγκα, όμως δεν έφτασε για την ομάδα του. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:08
«Να γίνει ωραίο παιχνίδι, θέλουμε να πάμε στον τελικό αλλά πρέπει να παρουσιαστούμε εξαιρετικοί και στις δύο πλευρές του γηπέδου για 40 λεπτά», τόνισε ο Γιώργος Βόβορας πριν την έναρξη του ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:09
Αυτή τη στιγμή γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:09
Αισθητά περισσότερος ο κόσμος στα «Δύο Αοράκια» σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια, ωστόσο και πάλι υπάρχουν πολλά κενά καθίσματα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:10
Θυμίζουμε τις δύο δωδεκάδες: Η 12άδα του Παναθηναϊκού: Π. Καλαϊτζάκης, Ουόλτερς, Λι, Παπαγιάννης, Μποχωρίδης, Ουίλιαμς, Αγραβάνης, Γ. Καλαϊτζάκης, Μπέικον, Πονίτκα, Μαντζούκας, Γκουντάιτις Η 12άδα του Ολυμπιακού: Ουόκαπ, Κάνααν, Λούντζης, Λαρεντζάκης, Πάπας, Φαλ, Σλούκας, Βεζένκοφ, Παπανικολάου, Μπολομπόι, Μπλακ, ΜακΚίσικ by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:11
Σε πολύ λίγο θα έχουμε τζάμπολ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:15
Mπορείτε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα να ενημερώνεστε εδώ για τη στατιστική. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:16
Για τον τυπικά γηπεδούχο Ολυμπιακό, ξεκινούν Γουόκαπ, Κάνααν, Παπανικολάου, Βεζένκοφ και Φαλ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:16
Για τον Παναθηναϊκό, οι βασικοί πέντε είναι οι Λι, Γ. Καλαϊτζάκης, Μπέικον, Γουίλιαμς και Γκουντάιτις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:17
Τζάμπολ στο ματς! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:17
Κατοχή Ολυμπιακού, με τον Φαλ να παίρνει το τζάμπολ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:18
3-0 για τον Ολυμπιακό με τον Παπανικολάου μετά την πάσα του Φαλ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:20
5-6, τρίποντο του Γουίλιαμς από τη γωνία, 2/2 για τον Παναθηναϊκό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:20
Αστοχεί για τρεις ο Γουόκαπ τώρα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:21
Λάθος του Καλαϊτζάκη, που τα... ακούει από τον Ράντονιτς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:22
Τρεις βολές για τον Κάνααν μετά το φάουλ του Γ. Καλαϊτζάκη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:22
2ο φάουλ για τον νεαρό γκαρντ, που έχει και ένα λάθος νωρίτερα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:32
15-14, ωραίος αιφνιδιασμός του Ολυμπιακού και καλάθι του Βεζένκοφ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:33
Κοιτούν ένα φάουλ του Πονίτκα στον Λαρεντζάκη για αντιαθλητικό οι διαιτητές. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:34
Απλό τελικά το φάουλ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:34
18-14, νέο τρίποντο του Βεζένκοφ που είναι εξαιρετικός στα τελευταία λεπτά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:34
19:35
Σχόλιο: Στα πρώτα έξι λεπτά, αμφότεροι ήταν πολύ προσεκτικοί στην άμυνα και γι’ αυτό το ντέρμπι είχε χαμηλό τέμπο και σκορ. Στη συνέχεια, αμφότεροι αποφάσισαν να παίξουν λίγο πιο γρήγορα, αλλά τα τελευταία λεπτά τη μεγάλη διαφορά κάνει ο Βεζένκοφ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
19:35
Στους 12 πόντους ο Βεζένκοφ που έχει ξεκινήσει πολύ ζεστός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:36
18-16, μειώνει από κοντά ο Πονίτκα μετά από ωραία δημιουργία του Λι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:38
22-19, κάρφωμα του Φαλ που πέρασε τον Παπαγιάννη με άνεση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:39
Τέλος πρώτης περιόδου με άστοχο σουτ του Πονίτκα! 22-19 προηγείται ο Ολυμπιακός με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βεζένκοφ, που έχει ήδη 14. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:41
Ξεκίνησε καλύτερα ο Παναθηναϊκός που ήταν αρκετά εύστοχος στα πρώτα λεπτά. Οι «ερυθρόλευκοι» από τα μέσα της περιόδου ισορρόπησαν και με την κλάση του Βεζένκοφ πήραν το μικρό προβάδισμα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:42
Υπάρχει και τεχνική ποινή στον Ράντονιτς, που ζήτησε βήματα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:42
25-22 με τη βολή του Σλούκα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:43
25-24, δημιουργία Λι και τελείωμα Παπαγιάννη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:44
Κερδίζει φάουλ ο Παπαγιάννης από τον Βεζένκοφ, ήθελε γκολ-φάουλ αλλά ήταν χαμηλά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:48
Βήματα του Σλούκα μετά την παγίδα από Παπαγιάννη και Μπέικον. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:48
27-30, ωραία ατομική ενέργεια του Λι και τελείωμα με λέι απ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:49
Φάουλ του Μποχωρίδη στον ΜακΚίσικ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:50
Θα το δουν οι διαιτητές για αντιαθλητικό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:50
Ο Μποχωρίδης έχει βάλει «τρικλοποδιά» στον ΜακΚίσικ, ωστόσο δεν είναι ξεκάθαρο αν το έκανε με πρόθεση ή απλώς γλίστρησε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:54
Αρκετά άστοχος μέχρι τώρα από τα 6.75 ο Ολυμπιακός, που έχει 4/13. Οι «πράσινοι» έχουν 5/9 μέχρι στιγμής. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:56
Eπιθετικό φάουλ του Μπλακ στον Μποχωρίδη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:57
Λάθος πάσα του Μπέικον, αλλά δεν το εκμεταλλεύτηκε ο Ολυμπιακός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:59
Εδώ και πολύ ώρα ο Μπέικον το παρακάνει με το isolation. Τώρα αστόχησε και πάλι, και στη συνέχεια της φάσης ο Γουίλιαμς έκανε επιθετικό φάουλ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:00
35-35, πήρε με τυχερό τρόπο την μπάλα ο Γ. Καλαϊτζάκης και ισοφάρισε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:03
35-40, φλόουτερ του Γουόλτερς και τάιμ άουτ του Μπαρτζώκα για την τελευταία επίθεση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:06
Έρμπολ του ΜακΚίσικ και τέλος ημιχρόνου. 35-40 προηγείται ο Παναθηναϊκός που ανέβηκε στο δεύτερο μισό της δεύτερης περιόδου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:07
12 πόντους έχει ο Λι και 7 ο Παπαγιάννης για τους «πράσινους». 14 έχει ο Βεζένκοφ και 6 ο Σλούκας για τους «ερυθρόλευκους». Ο Βούλγαρος φόργουορντ ωστόσο δεν σκόραρε στη δεύτερη περίοδο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:07
by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:08
20:10
Σχόλιο: Με την άμυνά του ο Παναθηναϊκός έχει «θωρακίσει» τη ρακέτα και έτσι ο Ολυμπιακός αναγκάζεται να σουτάρει έξω από τα 6,75μ. Αν και τα περισσότερα σουτ των «ερυθρόλευκων» είναι σχεδόν ελεύθερα, είναι πολύ άστοχοι και το «κλειδί» για τους «πράσινους» είναι ότι ελέγχουν πλήρως τα αμυντικά ριμπάουντ, έχοντας χάσει μόλις 1 σ’ όλο το ημίχρονο. Παράλληλα, οι παίκτες του Ράντονιτς δείχνουν μέχρι στιγμής πιο έτοιμοι πνευματικά από εκείνους τους Μπαρτζώκα και έτσι «διαβάζουν» και καλύτερα το ματς στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:23
Δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση μπροστά στον Φαλ ο Γκουντάιτις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:24
Αστοχεί ο Γουόκαπ και η μπάλα βγαίνει πίσω από το ταμπλό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:30
49-40 τρίποντο του Κάνααν από τα 7 μέτρα, 4/4 για τον Ολυμπιακό του 5/18 στο πρώτο μέρος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:31
52-40, ξανά τρίποντο του Κάνααν που τα... λέει και με τον πάγκο του Παναθηναϊκού. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:32
Υπήρξε μία ένταση και μεταξύ του κόουτς Βόβορα και του πάγκου του Ολυμπιακού. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:33
Τεχνική ποινή στον πάγκο του Ολυμπιακού γι' αυτόν τον λόγο, 52-41 με τη βολή του Πονίτκα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:34
Αυτός ήταν και ο πρώτος πόντος του Παναθηναϊκού στο δεύτερο μέρος, 17-1 το επιμέρους σκορ του Ολυμπιακού. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:35
55-41, τρίποντο του Παπανικολάου από τη γωνία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:35
Αστοχεί ο Μποχωρίδης, τα έχει χαμένα ο Παναθηναϊκός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:36
Ένταση μεταξύ Παπανικολάου και Αγραβάνη που συνεχίζουν να τα λένε σε έντονο ύφος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:36
Τάιμ άουτ στο ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:37
Υπήρξε και ένα χτύπημα του Παπανικολάου στον Αγραβάνη κατά τη διεκδίκηση της μπάλας. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:38
Αντιαθλητικό φάουλ έχουν δώσει οι διαιτητές, στη γραμμή ο Αγραβάνης ενώ φτάνει τα 4 φάουλ ο αρχηγός του Ολυμπιακού. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:39
55-43 με δύο βολές του Αγραβάνη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:40
Τέλος χρόνου, έμεινε με την μπάλα στα χέρια ο Αγραβάνης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:40
Δεν έχει σκοράρει ακόμη εντός πεδιάς στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:42
Ενοχλήσεις για τον Κάνααν στο αριστερό πόδι, πηγαίνει στον πάγκο ο Αμερικανός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:47
62-48, ωραία κίνηση του ΜακΚίσικ που τελειώνει τη φάση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:49
Κακό σουτ του Μπέικον που θέλησε να κερδίσει φάουλ, τέλος τρίτης περιόδου στο 64-50! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:50
Σχόλιο: Ό,τι δεν έκανε ο Ολυμπιακός σ’ όλο το πρώτο ημίχρονο, το έκανε στο τρίτο δεκάλεπτο. Οι «ερυθρόλευκοι» σκλήρυναν στην άμυνα, πήραν επιθετικά ριμπάουντ και φυσικά υπήρξε… έκρηξη έξω από τα 6,75μ. με Κάναν και Παπανικολάου. Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός έχασε εντελώς το μυαλό του και το άλλο αρνητικό είναι ότι μέχρι στιγμής δεν έχει μπει σχεδόν καθόλου στο ματς ο Μπέικον, που είναι πολύ άστοχος. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:54
67-54, καρφώνει ο Παπαγιάννης μετά από πάσα του Πονίτκα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:55
Βολές για τον Μπλακ μετά από φάουλ του Παπαγιάννη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:56
68-54, βάζει μία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:56
68-56, γκολ φάουλ του Λι που είχε σιγήσει στο δεύτερο ημίχρονο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:01
Αστόχησε ο Βεζένκοφ για τρεις και ο Λι κέρδισε φάουλ από τον Σλούκα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:02
72-60, μειώνει ο Γουίλιαμς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:02
75-60, απαντάει ο Λαρεντζάκης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:03
Αστοχεί αυτή τη φορά από το ίδιο σημείο ο Έλληνας γκαρντ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:06
Κερδισμένο φάουλ του Φαλ που θα εκτελέσει δύο βολές. Αποβάλλεται με 5 ατομικά ο Γουίλιαμς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:08
Πολύ κακό σουτ του Γ. Καλαϊτζάκη παρόλο που ήταν ελεύθερος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:11
Μοιάζει απίθανο να αλλάξει κάτι στο ματς, και με τα... δύο πόδια στον τελικό ο Ολυμπιακός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:12
80-64, ο Παπανικολάου βάζει το «κερασάκι» στο τρομερό του δεύτερο ημίχρονο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:13
Βολές για τον Σλούκα μετά το φάουλ του Γουόλτερς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:13
81-64, βάζει τη μία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:14
Στο ματς και ο Τζορτζ Πάπας για τα τελευταία δευτερόλεπτα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:14
Στη γραμμή εντωμεταξύ ο Λι, με τον Λαρεντζάκη να αποβάλλεται με 5 φάουλ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:15
Αυτό θα είναι και το τελικό σκορ του αγώνα, με τους δύο προπονητές να έχουν έναν θερμό εναγκαλισμό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:16
81-65 θα επικρατήσει ο Ολυμπιακός, που θα αντιμετωπίσει αύριο στον τελικό το Περιστέρι bwin του Βασίλη Σπανούλη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:17
Είναι η 11η σερί νίκη των «ερυθρόλευκων» σε ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, που αγνοεί τα ροζ φύλλα από τον Νοέμβρη του 2021. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:19
Ο Παναθηναϊκός είχε πολύ θετική παρουσία στο πρώτο μέρος και έμοιαζε αρκετά διαβασμένος, στο δεύτερο ωστόσο ο Ολυμπιακός έβαλε τα σουτ με πρωταγωνιστές τους Κάνααν και Παπανικολάου και κατάφερε να χτίσει τη διαφορά με ένα εντυπωσιακό σερί 20-1 που έτρεξε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης