Λαμία-Άρης

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:03
Καλησπέρα σας! Η Λαμία στις 17:30 θα υποδεχθεί τον Άρη, για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
Για 15η φορά συνολικά και 10η για τη Stoiximan Super League θα συναντηθούν η Λαμία και ο Άρης. Οι δύο ομάδες έχουν βρεθεί αντιμέτωπες για το Κύπελλο Ελλάδος, όσο και στην δεύτερη κατηγορία για μια σεζόν που συνυπήρξαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
4 Συναντήσεις 1 Νίκη Λαμίας 1 Ισοπαλία 2 Νίκες Άρη Γκολ: 4-6 by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
Την προηγούμενη αγωνιστική η Λαμία ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Βόλο. Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς. Μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα μετράει μια νίκη, 10 ισοπαλίες και 13 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
Από την άλλη, ο Άρης επικράτησε 2-1 του Ατρόμητου στην Θεσσαλονίκη. Η ομάδα του Τόλη Τέρζη βρίσκεται στην 5η θέση με 37 βαθμούς και έχει κλειδώσει την είσοδό του στα playoffs. Θέλει να πάρει ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο και θα κοντραριστεί με τον Βόλο για αυτό. Μέχρι στιγμής οι «κίτρινοι» μετράνε στο πρωτάθλημα 11 νίκες, 4 ισοπαλίες και 9 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
Πάμε να δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος / 4-2-3-1): Γκαραβέλης - Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Αμπάντα - Τζανδάρης, Σλίβκα - Μαρτίνεθ, Ασκόφσκι, Νούνιες - Βέργος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Στον πάγκο οι Νικοπολίδης, Σαραμαντάς, Στάνκο, Αντέτζο, Καραμάνος, Βασιλαντωνόπουλος, Τσούκαλος, Μεντίνα, Μανούσος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Άρης (Τόλης Τερζής / 4-2-3-1): Κουέστα - Οντουμπάτζο, Ενκουλού, Μπράμπετς, Πίρσμαν - Νταρίντα, Ετέμπο - Ματέο Γκαρσία, Ιτούρμπε, Πάλμα – Καμαρά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Φαμπιάνο, Καμάτσο, Χριστοδουλόπουλος, Εμπακατά, Μαζικού, Γκρέι, Νταμπό, Ντουκουρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
Διαιτητής: Μανούχος (Κόλλιας, Μωϋσιάδης, 4ος Κάτοικος, VAR Ευαγγέλου) by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Σε 10 λεπτά περίπου θα έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
Πριν την σέντρα θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή για την τραγωδία στα Τέμπη. Η Ελλάδα πενθεί για τα παιδιά της... by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Ενός λεπτού σιγή λοιπόν... Οι παίκτες του Άρη φοράνε μπλούζα που γράφει πάνω «Πάρε με όταν φτάσεις». by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
Οι παίκτες των δυο ομάδων παίζουν με μαύρο περιβραχιόνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
3' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
6' Κυκλοφορεί την μπάλα ο Άρης, ακόμα δεν έχει γίνει κάποια σπουδαία φάση στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
17:45
12' Σέντρα του Σλίβκα, δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά ο Βέργος και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
17:47
14' Φάση… καρμπόν με την προηγούμενη για τη Λαμία, με τη σέντρα του Μαρτίνεθ και τον Ασκόφσκι να μην μπορεί να πάρει την κεφαλιά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
15' ΓΚΟΛ η Λαμία και 1-0! Ωραία πάσα του Σιμόν ανάμεσα στην άμυνα του Άρη που… κοιμήθηκε, ο Σλίβκα παίρνει ένα κοντρόλ και εκτελεί υπέροχα τον Κουέστα για να δώσει προβάδισμα στους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
Ο Άρης μέχρι στιγμής είχε μπει καλύτερα στο παιχνίδι και είχε την κατοχή της μπάλας, ωστόσο η Λαμία σε μια από τις λιγοστές φάσεις, άνοιξε το σκορ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
17:57
17:59
26' ΓΚΟΛ η Λαμία! Τραγικό λάθος του Ενκουλού, ο Βέργος γίνεται αποδέκτης της μπάλας στα όρια της περιοχής και με τον Κουέστα εκτός θέσης, πλασάρει για το 2-0. Το απόλυτο σοκ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
18:03
30' Φάουλ για τον Άρη σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
31' Κίτρινη ο Τζανδάρης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
32' Εκτέλεσε ο Ιτούρμπε, η μπάλα σταμάτησε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
33' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
34' Κίτρινη ο Οντουμπάτζο για σπρώξιμο στον Βέργο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
36' Σκληρό φάουλ του Νούνιες στον Καμαρά. Ο ρέφερι δεν έδωσε κάρτα, διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
Το 2-0 των γηπεδούχων by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
38' Καλή στιγμή για τον Άρη. Σέντρα ο Οντουμπάτζο, βγήκε και μπλόκαρε ο Γκαραβέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
41' Φάουλ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
Η μπάλα στην αγκαλιά του Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
42' Βολίδα του Ετέμπο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
44' ΓΚΟΛ ο Άρης! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Πάλμα, ο Νταρίντα παίρνει την πρώτη κεφαλιά προς τα πίσω και ο Μπράμπετς με νέα κεφαλιά, εκτελεί τον Γκαραβέλη για να μειώσει στο σκορ. Μπαίνει ξανά στο ματς ο Άρης, που βρίσκει γκολ πριν τελειώσει το πρώτο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
45+1' Ταχύτατη αντεπίθεση του Άρη, καθυστερούν αρκετά να τελειώσουν τη φάση οι παίκτες του Τερζή και τελικά ο Ματέο που πλασάρει στο δοκάρι είναι σε θέση οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Ημίχρονο! Η Λαμία σόκαρε τον Άρη με δυο γκολ στο πρώτο μισάωρο (15' Σλίβκα-26' Βέργος), ωστόσο η ομάδα του Τόλη Τέρζη αντέδρασε στο τέλος του πρώτου μέρους και μείωσε σε 2-1 με γκολ του Μπράμπετς στο 44ο λεπτό. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
18:35
46’ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Γκρέι και Φαμπιάνο μέσα, Ενκουλού και Πάλμα έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
48’ Ο Καμαρά προλαβαίνει την έξοδο του Γκαραβέλη και τσιμπάει την μπάλα, ωστόσο φεύγει πλάγια και δεν μπορεί να απειλήσει! by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
51' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Εκτέλεσε ο Ιτούρμπε, η μπάλα στην αγκαλιά του Γκαραβέλη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
54' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, έδιωξε ο Τζανετόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα ο Πίρσμαν, καρφωτή κεφαλιά ο Ματέο, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Βρέχει κιόλας στη Λαμία εδώ και λίγη ώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
58' Ωραίο σουτ ο Ιτούρμπε, η μπάλα στην αγκαλιά του Γκαραβέλη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
59' Ο Στάνκο μπαίνει στο ματς για τη Λαμία, βγαίνει ο Ασκόφσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
60' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Σλίβκα βγάζει στην αντεπίθεση τον Μαρτίνεθ που αδειάζει έναν αντίπαλο και κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κουέστα με τεράστια επέμβαση κρατάει όρθιο τον Άρη! by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
62' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Φαμπιάνο ήταν αμαρκάριστος στα όρια της μικρής περιοχής αλλά έκανε τραγικό τελείωμα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
18:57
18:59
69' Ιτούρμπε και Ματέο έξω για τον Άρη, μέσα ο Λάζαρος και ο Καμάτσο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
71' Αδύναμο σουτ ο Καμάτσο, δεν ανησύχησε ιδιαίτερα ο Γκαραβέλης και μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
74' Βασιλαντωνόπουλος μέσα για τη Λαμία, έξω ο Νούνιες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
78' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Απίθανη μπαλιά του Νταρίντα στον Καμάτσο, αυτός βγάζει τον Γκρέι απέναντι στον Γκαραβέλη αλλά ο φορ του Άρη κάνει τραγικό τελείωμα… by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
80' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
Βγήκε και έδιωξε με τις γροθιές ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
81' Κίτρινη ο Σλίβκα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
82' Μαζικού αντί Πίρσμαν για τον Άρη, Μανούσος, Σαραμαντάς μέσα, έξω οι Σλίβκα, Μαρτίνεθ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
Στο 84ο λεπτό, παραμένει το 2-1 της Λαμίας κόντρα στον Άρη που ψάχνει την ισοφάριση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
Έχει δυναμώσει πάρα πολύ και η βροχή τώρα... by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
19:16
87' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Περνάει απ' όλους, αλλά κερδίζει νέο κόρνερ ο Αρης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Επιθετικό φάουλ λέει ο διαιτητής, τώρα. Λήξη συναγερμού στα καρέ της Λαμίας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
Η Λαμία κρατάει γερά, ο Άρης δυσκολεύεται να δημιουργήσει... Φτάσαμε στο 89'! by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
90' Αδύναμο σουτ του Γκρέι, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
4 λεπτά οι καθυστερήσεις... by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
Πέρασε το πρώτο λεπτό, άλλα τρία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
90'+2' Κάρτα στον Γκαραβέλη για καθυστέρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
90'+3' Τεράστια φάση για τον Άρη! Γύρισμα του Καμαρά, ο Λάζαρος σε πλάγιο τετ-α-τετ κάνει το πλασέ αλλά ο Σαραμαντάς διώχνει με σωτήρια προβολή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
Τέλος στο ματς! Η Λαμία πήρε σπουδαία νίκη, τη δεύτερή της στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας 2-1 του Άρη. Κάπως έτσι, οι Φθιωτοί ανέβηκαν πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
Σόκαρε στο πρώτο μισάωρο τον Άρη με δύο γκολ η Λαμία, ο Μπράμπετς μείωσε αλλά οι Θεσσαλονικείς πλήρωσαν την αστοχία τους! by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
Στους 16 ανέβηκε η Λαμία, αφήνει στους 15 τον Ιωνικό (που παίζει με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα) και στους 14 τον ουραγό Λεβαδειακό. Έπεσε 6ος ο Άρης μετά την ήττα του και τη νίκη του Βόλου στα Γιάννενα επί του ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη