Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την όγδοη αγωνιστική των playoffs της Super League

19:30
Καλησπέρα σας. Η αγωνία κορυφώνεται στα playoffs της Stoiximan Super League, με τον Παναθηναϊκό να υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο. Σέντρα στις 20:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 3 και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Διονύση Δεσύλλα. by Γιάννης Πολιάς
19:30
Την ίδια ώρα, η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό, ενώ ο Άρης υποδέχεται τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
19:31
«Τριφύλλι» και Ένωση βρίσκονται μαζί στην κορυφή της βαθμολογίας με 76 βαθμούς, με τους «πράσινους» να υπερτερούν και να μπορούν με 3/3 να κατακτήσουν το πρώτο του πρωτάθλημα μετά από 13 χρόνια. by Γιάννης Πολιάς
19:32
Ο δε «Δικέφαλος του Βορρά» παραμένει 4ος και στο -3 από τον Ολυμπιακό, συνεπώς έχει κίνητρο για την 3η θέση και το εισιτήριο για το Europa League - το οποίο βέβαια δύναται να πάρει και με κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδας Novibet. by Γιάννης Πολιάς
19:33
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
19:34
Παναθηναϊκός (Ι. Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Σάρλια, Χουάνκαρ, Τσόκαϊ, Τσέριν, Μπερνάρ, Μαντσίνι, Ιωαννίδης, Σπόραρ by Γιάννης Πολιάς
19:34
ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Λύρατζης, Κεντζιόρα, Νάσμπεργκ, Ρ. Σοάρες. Ντάντας, Φ. Σοάρες, Α. Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί, Κωνσταντέλιας, Ολιβέιρα by Γιάννης Πολιάς
19:35
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ρούμπεν, Πούχατς, Κλέινχεϊσλερ, Σάντσες, Μάγκνουσον, Παλάσιος, Καμπετσής by Γιάννης Πολιάς
19:35
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Τσαούσης, Κουλιεράκης, Σβαμπ, Μπίσεσβαρ, Ρικάρντο, Τόμας, Τζίμας by Γιάννης Πολιάς
19:35
Διαιτητής: Πόσον Βοηθοί: Χούσιν, Μπετς 4ος: Διαμαντόπουλος VAR: Κουτ by Γιάννης Πολιάς
19:37
Οι δύο ομάδες έχουν κοντραριστεί φέτος άλλες πέντε φορές σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Ο Παναθηναϊκός μετρά δύο νίκες, ο ΠΑΟΚ άλλες δύο και έχει καταγραφεί και μια ισοπαλία. by Γιάννης Πολιάς
19:38
by Γιάννης Πολιάς
19:40
Ενδιαφέρουσα η επιλογή του Ιβάν Γιοβάνοβιτς να χρησιμοποιήσει σχήμα με δύο επιθετικούς, επιλέγοντας και τον Ιωαννίδη, και τον Σπόραρ. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Εκτός για τους γηπεδούχους είναι ο τιμωρημένος Κουρμπέλης και οι μακροχρόνια τραυματίες Τρουιγέ, Γκάνεα και Αϊτόρ. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Χωρίς τους Ίνγκασον, Σάστρε, Αουγκούστο, Τάισον, Κάργα, Νάρεϊ, Κούρτιτς και Μουργκ οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
19:45
19:49
Οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού ανάρτησαν στο πέταλο ένα συγκινητικό πανό, στηρίζοντας τον Αϊτόρ και την γυναίκα του για τον χαμό της αγέννητης κόρης τους. by Γιάννης Πολιάς
19:50
Δέκα φορές έχουν βρεθεί μαζί στον αγωνιστικό χώρο οι Ιωαννίδης και Σπόραρ, ποτέ όμως στη βασική ενδεκάδα του Γιοβάνοβιτς, όπως σήμερα. by Γιάννης Πολιάς
19:52
Δέκα λεπτά περίπου για τη σέντρα στη Λεωφόρο αλλά και στα ματς ΑΕΚ-Ολυμπιακός & Άρης-Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
20:04
2' Πιεστικοί από νωρίς οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
20:05
20:07
5' Κάτι σαν σέντρα-σουτ του Ολιβέιρα από τα δεξιά, κανείς εκεί, καθάρισαν οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
20:09
7' Πίεση ψηλά από τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:10
8' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, το πρώτο στον αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
20:10
8' Πολλά μέτρα άουτ η κεφαλιά του Ιωαννίδη. by Γιάννης Πολιάς
20:11
9' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΤΣΙΝΙ! Ιδανικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους! Ο Σπόραρ βγήκε τετ α τετ, βρέθηκε στο έδαφος αλλά γύρισε παρ' όλα αυτά στον συμπαίκτη του, που τελείωσε εξαιρετικά τη φάση μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
20:14
12' Φάουλ σε αρκετά πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Απομάκρυναν οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
20:16
13' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, φωνές για χέρι. Το είχε κολλημένο στο σώμα του ο Κώτσιρας. by Γιάννης Πολιάς
20:16
Ο Πόσον δείχνει να συνεχιστεί το ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:17
14' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, πέρασε άουτ η κεφαλιά του Ολιβέιρα. by Γιάννης Πολιάς
20:18
16' Φάση διαρκείας στα καρέ του Κοτάρσκι, το σουτ που έγινε τελικά σταμάτησε σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
20:19
17' Ο Μπρινιόλι σταμάτησε εύκολα τη σέντρα του Ρ. Σοάρες. by Γιάννης Πολιάς
20:20
18' Ωραίο τακουνάκι Ολιβέιρα, δεν κατάφερε να βρει τον Ζίβκοβιτς στην περιοχή όμως. by Γιάννης Πολιάς
20:22
20:24
22' Στο έδαφος ο Ολιβέιρα, αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα λίγο πιο πάνω από τον αριστερό αστράγαλο. by Γιάννης Πολιάς
20:25
Φαίνεται πως θα αποχωρήσει ο Πορτογάλος. by Γιάννης Πολιάς
20:26
Για την ώρα έχει βγει εκτός αγωνιστικού χώρου, με τον Τόμας πάντως να ετοιμάζεται. by Γιάννης Πολιάς
20:27
24' Συνεχίζει και... βλέπουμε ο Πορτογάλος. by Γιάννης Πολιάς
20:27
25' Στο 55% η κατοχή της μπάλας για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:28
25' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από παρέμβαση του Σάρλια. by Γιάννης Πολιάς
20:29
26' Φάση διαρκείας με κακή απομάκρυνση Σένκεφελντ, που έστειλε την μπάλα σε νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
20:29
Καθάρισε ο Μπρινιόλι, που στη συνέχεια κέρδισε και φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:31
27' Επικίνδυνο γύρισμα Χουάνκαρ, η μπάλα κατέληξε μετά από κόντρα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. Άουτ έδειξε ο διαιτητής. by Γιάννης Πολιάς
20:31
28' Τόμας αντί Ολιβέιρα, δεν μπορεί να συνεχίσει ο Πορτογάλος. by Γιάννης Πολιάς
20:32
20:33
30' Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων μετά το γκολ που δέχτηκε αλλά να μην έχει δημιουργήσει κάποια κλασική ευκαιρία. by Γιάννης Πολιάς
20:35
33' Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:36
34' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, μετά από ωραία προσπάθεια του Λύρατζη, που άδειασε δύο αντιπάλους αλλά δεν βρήκε συμπαίκτη στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
20:37
Η φάση τελειώνει με επιθετικό φάουλ και μπάλα για το «τριφύλλι». by Γιάννης Πολιάς
20:37
20:38
35' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
20:38
36' Πολύ ψηλά, άουτ η κεφαλιά του Ιωαννίδη. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Οι τελικές είναι 5-1 για τον Παναθηναϊκό, στην εστία μονάχα το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
20:40
20:42
39' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραία μπαλιά Ρ. Σοάρες από τα αριστερά, ο Μπρινιόλι σταμάτησε τον Τόμας εξ επαφής! by Γιάννης Πολιάς
20:43
Αυτή ήταν η σημαντικότερη στιγμή που έχουμε δει εκτός του γκολ. by Γιάννης Πολιάς
20:44
41' Φάουλ σε πλάγια θέση για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
20:45
Απομακρύνθηκε η μπάλα, οφσάιντ στην εξέλιξη της φάσης. by Γιάννης Πολιάς
20:46
43' Τώρα φάουλ για τους «πράσινους», αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή του Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
20:46
44' Ωραία κομπίνα Μπερνάρ και Χουάνκαρ, ένα κόρνερ από τα αριστερά το αποτέλεσμα. by Γιάννης Πολιάς
20:47
44' Πολύ άστοχη η κεφαλιά του Σάρλια, μία ακόμη μετά από κόρνερ για παίκτη των γηπεδούχων. by Γιάννης Πολιάς
20:48
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπερνάρ μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή, σούταρε όμως ο Κοτάρσκι τον σταμάτησε. Η φάση ξεκίνησε από ωραία πάσα του Ιωαννίδη. by Γιάννης Πολιάς
20:48
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:50
Τέλος στο πρώτο μέρος, Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 1-0. Το γκολ του Μαντσίνι στο 9' χωρίζει τις δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
21:09
46' Σέντρα Ρ. Σοάρες, εύκολα ο Μπρινιόλι. by Γιάννης Πολιάς
21:10
Φοβερή ατμόσφαιρα με πυροτεχνήματα από τους «πράσινους» by Γιάννης Πολιάς
21:10
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
21:14
51' Συρτή σέντρα-σουτ Ζίβκοβιτς, κανένα πρόβλημα για τον Μπρινιόλι. by Γιάννης Πολιάς
21:15
51΄Ωραίο μακρινό σουτ Τσόκαϊ, έπεσε και μπλόκαρε ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:15
21:18
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιωαννίδης βρήκε τον Σπόραρ, εκείνος βγήκε τετ α τετ όμως βγήκε πλάγια και το πλασέ του σταμάτησε πάνω στον Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:21
57' Απαντάει με φάση διαρκείας ο ΠΑΟΚ. Στο τέλος, το γυριστό από το ύψος της περιοχής ο Σοάρες κατέληξε στην αγκαλιά του Μπρινιόλι. by Γιάννης Πολιάς
21:22
58' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από ωραία προσπάθεια του Ντάντας και σουτ που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Τα κόρνερ είναι 3-5. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Κακή η εκτέλεση στο πρώτο δοκάρι. by Γιάννης Πολιάς
21:24
60' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΜΑΣ! Ο Ισπανός κουβάλησε την μπάλα για μέτρα, μπήκε στην περιοχή και σούταρε με το δεξί, στέλνοντας τη δοκάρι και μέσα! by Γιάννης Πολιάς
21:25
Νέα δεδομένα στο ματς, με την ΑΕΚ να είναι στο 0-0 με τον Ολυμπιακό στη Νέα Φιλαδέλφεια. by Γιάννης Πολιάς
21:26
62' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Τετ α τετ Μπερνάρ, ο Κοτάρσκι τον σταματά με το πόδι! by Γιάννης Πολιάς
21:26
Φάουλ σε καλό σημείο για τους «πράσινους» αμέσως μετά. by Γιάννης Πολιάς
21:26
Έχει περάσει στη θέση του Σπόραρ ο Ρούμπεν. by Γιάννης Πολιάς
21:27
Απίθανη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπερνάρ εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα κόντραρε στο τείχος, άλλαξε πορεία και κατευθύνθηκε στα δίχτυα, όμως ο Κοτάρσκι απέκρουσε εντυπωσιακά! by Γιάννης Πολιάς
21:28
64' Νέα ευκαιρία με πολύ άστοχο σουτ του Τσέριν μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:29
Το ματς έχει πάρει φωτιά! by Γιάννης Πολιάς
21:29
21:30
67' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Ετοιμάζει αλλαγή και ο Λουτσέσκου. by Γιάννης Πολιάς
21:33
69' Κακό τελείωμα του Ιωαννίδη από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
21:33
70' Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:34
70' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ωραίο σουτ Ζίβκοβιτς από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο Μπρινιόλι. by Γιάννης Πολιάς
21:35
21:35
71' Σβαμπ αντί Ντάντας. by Γιάννης Πολιάς
21:36
21:38
74' Κλέινχεϊσλερ αντί Μπερνάρ. by Γιάννης Πολιάς
21:39
75' Υπήρξαν πανηγυρισμοί στη Λεωφόρο για γκολ του Ολυμπιακού στη Νέα Φιλαδέλφεια, που όμως δεν μέτρησε και ελέγχεται από το VAR. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Δεν μέτρησε οπότε η ισορροπία στη βαθμολογία παραμένει. by Γιάννης Πολιάς
21:40
76' Κίτρινη κάρτα στον Χουάνκαρ. by Γιάννης Πολιάς
21:42
78' Επιθετικό φάουλ από τον Κλέινχεϊσλερ, σταματά η αντεπίθεση του Παναθηναϊκού. by Γιάννης Πολιάς
21:42
79' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Εύκολα ο Κοτάρσκι το αδύναμο σουτ του Τσέριν μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:43
80' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Φοβερό σουτ Μαντσίνι έξω από την περιοχή, σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κοτάρσκι! by Γιάννης Πολιάς
21:45
81' Βιεϊρίνια αντί Λύρατζη και Μπίσεσβαρ αντί Ελ Καντουρί. by Γιάννης Πολιάς
21:47
84' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ μετά από μεγάλο λάθος του Σένκεφελντ. by Γιάννης Πολιάς
21:48
84' Κόκκινη κάρτα στον Σένκεφελντ! by Γιάννης Πολιάς
21:48
Απευθείας αποβολή για τον αμυντικό του Παναθηναϊκού, με τον διαιτητή να θεωρεί πως ο Ολλανδός σήκωσε πολύ ψηλά του πόδι του. by Γιάννης Πολιάς
21:48
Μπαντάρεται στο κεφάλι ο Τόμας, που χτύπησε στη φάση. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Τα πράγματα δυσκολεύουν τα πράγματα για τους «πράσινους» στα τελευταία λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
21:50
86' Παλάσιος αντί Μαντσίνι, Μάγκνουσον αντί Τσόκαϊ. by Γιάννης Πολιάς
21:50
87' Τώρα θα εκτελεστεί το φάουλ από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
21:51
Κατευθείαν στην αγκαλιά του Μπρινιόλι. by Γιάννης Πολιάς
21:52
88' Στο έδαφος ο Φιλίπε Σοάρες μετά από μονομαχία με τον Παλάσιος, σηκώθηκε ο Πορτογάλος. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Πίεση ψηλά από τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:54
90' Οφσάιντ ο Κλεϊνχέισλερ μετά από βαθιά μπαλιά του Σάρλια. by Γιάννης Πολιάς
21:56
90'+2' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκός από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς