ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 6η αγωνιστική των playout της Stoiximan Super League.

19:36
Καλησπέρα σας! Ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης για την 6η αγωνιστική των playouts! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Οι δυο ομάδες θέλουν από έναν βαθμό ώστε να σωθούν και μαθηματικά. Συγκεκριμένα, ο ΠΑΣ χρειάζεται απλώς μία εντός έδρας ισοπαλία απέναντι στον Αστέρα, έτσι ώστε να εξασφαλίσει και μαθηματικά την παρουσία του στη Stoiximan Super League και για την επόμενη σεζόν. Κάτι που δεν μοιάζει και τόσο δύσκολο, δεδομένου του ότι στα δύο ματς της κανονικής διάρκειας, η ομάδα των Ιωαννίνων νίκησε εντός έδρας (2-1) και απέσπασε έναν βαθμό στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» (1-1). by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Σε πολύ παρόμοια θέση με την ομάδα του Θανάση Στάικου, βρίσκεται και ο Αστέρας Τρίπολης. Οι Αρκάδες πήραν νίκη στην πρεμιέρα των playouts με τον Παναιτωλικό, ωστόσο ακολούθησαν δύο σερί ήττες από Ιωνικό και Λεβαδειακό που τους έβαλαν σε μεγάλα «μπλεξίματα» όσον αφορά την κατηγορία. Όλα αυτά έφεραν την απομάκρυνση του Άκη Μάντζιου, με την τεχνική ηγεσία να δίνεται στον Γιάννη Δουβίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Με τον κ. Δουβίκα στο τιμόνι, ο Αστέρας κατάφερε να πάρει πολύ σημαντικές ισοπαλίες με ΟΦΗ στο Ηράκλειο και Λαμία στην Τρίπολη, οι οποίες τον έχουν φέρει σε ακριβώς την ίδια θέση με τον ΠΑΣ. Με άλλα λόγια, και οι Αρκάδες γνωρίζουν πως ένας βαθμός αρκεί ώστε να σωθούν οριστικά, χωρίς να χρειαστεί να... αγχωθούν στην τελευταία αγωνιστική των playouts. Παρόλα αυτά, αυτό δεν πρόκειται για κάτι απλό, καθώς ο Αστέρας είναι η ομάδα με τη χειρότερη συγκομιδή στο πρωτάθλημα όσον αφορά στα εκτός έδρας παιχνίδια, αφού έχει μαζέψει μόλις έξι βαθμούς, χωρίς να έχει ακόμη σημειώσει φέτος «διπλό»! by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Στα δέκα τελευταία παιχνίδια τους έχουν υπάρξει μόνο τρεις νίκες γηπεδούχων, με τον Αστέρα Τρίπολης να έχει τις δύο και την άλλη να είναι για τον ΠΑΣ Γιάννινα στο φετινό αγώνα τους για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Η προηγούμενη εντός έδρας νίκη της ομάδας της Ηπείρου ήταν στις 24 Αυγούστου 2014 με 3-1. Στα έξι που είχαν μεσολαβήσει με γηπεδούχο τον ΠΑΣ ανάμεσα σε αυτές τις δύο νίκες, ο Αστέρας Τρίπολης είχε δύο νίκες και στα τέσσερα τελευταία υπήρξε ισοπαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
13 Συναντήσεις 5 Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα 4 Ισοπαλίες 4 Νίκες Αστέρα Τρίπολης Γκολ: 15-14 by Αναστασία Βοσνάκη
19:47

Την ίδια ώρα, έχουμε και τις υπόλοιπες αναμετρήσεις των playouts:

Ατρόμητος-Παναιτωλικός ΟΦΗ-Ιωνικός Λαμία-Λεβαδειακός by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος / 4-3-3): Αθανασίου - Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος - Τζίνο, Λιάσος, Τζίμας - Μορέιρα, Μπάλαν, Παμλίδης. Στον πάγκοι οι Σούλης, Μπορταγκαράι, Μπακαδήμας, Καραχάλιος, Λώλης, Νίνης, Ριένστρα, Ροσέρο, Κόντε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Αστέρας Τρίπολης (Γιάννης Δουβίκας / 4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Γκαρθία, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες - Ιγκλέσιας, Μουνάφο - Μπαρτόλο, Τιλίκα, Σίτο - Κρέσπι. Στον πάγκο οι Σγουρής, Τασουλής, Αλάγκμπε, Καπίγια, Σανταφέ, Προύντζος, Ζουγλής, Μπερτόγλιο, Κωστέας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Να σημειώσουμε ότι με αυτή τη συμμετοχή του ο Χουάν Μουνάφο συμπληρώνει 300 συμμετοχές στην πρώτη κατηγορία και γίνεται ο έκτος ξένος ποδοσφαιριστής στην ιστορία που πετυχαίνει κάτι τέτοιο, μπαίνοντας σε ένα κλειστό κλαμπ. Εκτός αποστολής για τον Αστέρα έμεινε τελευταία στιγμή ο Χερόνιμο Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης Βοηθοί: Άγγελος Κολλιάκος – Δημήτριος Παγουρτζής Τέταρτος διαιτητής: Σταύρος Τσιμεντερίδης Διαιτητής VAR: Κωνσταντίνος Περράκης Διαιτητής AVAR: Δημητρίος Σαμοΐλης Παρατηρητής: Γεώργιος Λιαχούδης by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
Όλα είναι έτοιμα! Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
2' Ωραία συνεργασία των Αρκάδων, ο Άλβαρες κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
2' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτάρα του Μπαρτόλο από τα 25 μέτρα, έδιωξε σε κόρνερ ο Αθανασίου! by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
Πάρα πολύ καλά έχει μπει ο Αστέρας στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
8' Ο Αστέρας κυκλοφορεί ωραία την μπάλα και προσπαθεί να βρει χώρους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
8' Ο Τιλίκα έδωσε στον Γκαρθία, εκείνος γύρισε στον Κρέσπι ο οποίος έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει πάνω από την εστία του Αθανασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
12' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
Εκτέλεσε ο Σόρια, κόντραρε η μπάλα στον Γκαρθία και βγήκε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
Ο Ιωνικός άνοιξε το σκορ κόντρα στον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
15' Ο Εραμούσπε έκανε φάουλ στον Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Εκτέλεσε το φάουλ ο Τιλίκα, ο Καστάνιο πήρε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
18' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Δυνατό σουτ του Μπαρτόλο, ο Παντελάκης μπαίνει στην πορεία της μπάλας και τελευταία στιγμή διώχνει με προβολή! by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
24' Ο ΠΑΣ τώρα προσπαθεί να βρει χώρους για να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Παντελάκης πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ, έδιωξε σωτήρια σε νέο κόρνερ ο Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στο παιχνίδι, με το 0-0 να παραμένει! by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ κόντρα στον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
«Δημήτρη γερά, στο πέταλο ξανά», γράφουν σε πανό οι φίλοι του ΠΑΣ στον οπαδό που είναι σοβαρά στο νοσοκομείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
20:41
40' Σέντρα σουτ ο Πήλιος, έβγαλε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
Ισορροπημένο το ματς στα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
44' Ωραία συνεργασία των Αρκάδων, ο Μπαρτόλο έδωσε στον Τιλίκα, εκείνος πήγε να γυρίσει στον Κρέσπι αλλά πρόλαβε και μπλόκαρε ο Αθανασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
Ο ΟΦΗ ισοφάρισε τον Ιωνικό και 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
ΗΜΙΧΡΟΝΟ! ΠΑΣ και Αστέρας πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι 0-0! Οι Αρκάδες ήταν καλύτεροι μέχρι στιγμής, με τους γηπεδούχους να ανεβαίνουν στην συνέχεια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
21:03
Ενώ, παράλληλα θα έχουμε δράση πάλι στα playoffs τη Δευτέρα. Τη Δευτέρα στις 21:00 τα αναβληθέντα ματς της 9ης αγωνιστικής των playoffs! by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
50' Σουτ ο Σίτο από το ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
Καλύτερος είναι ο ΠΑΣ στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
56' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
Ανεκμετάλλευτο πέρασε από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
61' Κίτρινη κάρτα δέχεται ο Σόρια για μαρκάρισμα στον Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
62' Μπάλαν, Μορέιρα έξω για τον ΠΑΣ, Ροσέρο, Κόντε μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
Φώναξε για πέναλτι ο ΠΑΣ για χέρι του Πίτσου, δεν φάνηκε να υπάρχει κάποια παράβαση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
Ο Κοντέ επιστρέφει... σπίτι του μετά από 8 μήνες. Είχε τραυματιστεί σοβαρά τον περασμένο Αύγουστο. Φυσικά γνώρισε την αποθέωση από τον κόσμο του ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
64' Κίτρινη ο Γκαρθία για τράβηγμα στον Τζίμα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
Είχαμε και ένα όμορφο στιγμιότυπο στην αλλαγή του Πέδρο Κόντε, όπου ο Ματίας Ιγκλέσιας του έδωσε το χέρι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
65' Διαγώνιο σουτ του Ροσέρο, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
67' Δυνατό σουτ ο Ροσέρο, η μπάλα ξυστά από την εστία του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
71' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
Εκτέλεσε ο Άλβαρες, έδιωξε ο Παντελάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
Μια ισοπαλία δεν χαλάει καμία από τις δυο ομάδες να θυμίσουμε, αφού χρειάζονται μόνο έναν βαθμό για να σωθούν και μαθηματικά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
75' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Φοβερό σουτ ο Μπαρτόλο, έδιωξε ο Αθανασίου σε κόρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
Ο Μπαρτόλο κάνει εκπληκτική εμφάνιση σήμερα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
Στο ενδιάμεσο πήρε και κίτρινη ο Τιλίκα για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
79' Σανταφέ αντί Τιλίκα για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
81' Πήρε την κεφαλιά ο Σόρια, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
ΟΦΗ-Ιωνικός 2-2. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Ο Παντελάκης παίρνει την κεφαλιά που κοντράρει στα σώματα και στρώνεται στον Ροσέρο, ο οποίος από κοντά νικάει τον Παπαδόπουλο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
86' Κίτρινη ο Εραμούσπε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
87' Κωστέας, Μπερτόγλιο μέσα, Σίτο, Κρέσπι έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
88' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
89' Καραχάλιος μέσα, Παμλίδης έξω για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
90'+2' Μέσα ο Μπορταγκαράι, έξω ο Παντελάκης για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 1-0 του Αστέρα Τρίπολης και σώθηκε και μαθηματικά! Σώζονται και οι Αρκάδες, εφόσον παραμένει το 1-1 στο Λαμία-Λεβαδειακός και το 2-2 στο ΟΦΗ-Ιωνικός. by Αναστασία Βοσνάκη