Άρης-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:34
Καλησπέρα σας! Ο Άρης υποδέχεται στις 20:00 τον Αστέρα Τρίπολης στο Κλεάνθης Βικελίδης, για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
Ένα παιχνίδι με πολλές ιδιαιτερότητες και μεγάλο ενδιαφέρον, με τον Άκη Μάντζιο να επιστρέφει στον πάγκο των «κίτρινων» και να ντεμπουτάρει απέναντι στην πρώην ομάδα του. Κάπως έτσι, το κίνητρο είναι διπλό για τον Έλληνα τεχνικό, θέλοντας να πάρει «ρεβάνς» για την αποχώρησή του αλλά και να χαρίσει με μια νίκη ηρεμία στη νέα του ομάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
Κάκιστο ξεκίνημα για τον Άρη στο πρωτάθλημα. Σαν να μη φτάνει ο ευρωπαϊκός αποκλεισμός που κουβαλάει στην… πλάτη του, ήρθαν και οι δύο κολλητές εκτός έδρας ήττες από ΟΦΗ (3-2) και Λαμία (1-0) στο ξεκίνημα της Stoiximan Super League για να… δέσει το γλυκό και να υπάρξει μεγάλη απογοήτευση. Αποτέλεσμα όλων αυτών ήταν η παραίτηση του Τόλη Τερζή, η οποία έγινε αποδεκτή, με τον Άκη Μάντζιο να τον διαδέχεται και να επιστρέφει στον πάγκο των «κίτρινων» μετά από ενάμιση χρόνο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
Ο Αστέρας Τρίπολης από τη μεριά του ταξίδεψε στη Θεσσαλονίκη με ανεβασμένη ψυχολογία. Στην πρεμιέρα αδίκησε τον εαυτό του και γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον ΠΑΟΚ, με το σκορ να μην αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα, αλλά και οι Αρκάδες δεν έκαναν πολλά στο δεύτερο ημίχρονο για να… αλλάξουν την κατάσταση. Παρόλα αυτά, στο δεύτερο ματς του πρωταθλήματος η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς ήταν ανά διαστήματα απολαυστική και… καταιγιστική, επικρατώντας 3-0 του ΟΦΗ για να πάρει το πρώτο της τρίποντο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Τέσσερις διαδοχικές νίκες έχει σημειώσει ο Άρης στις αναμετρήσεις του με τον Αστέρα Τρίπολης ανεξάρτητα έδρας τις δύο τελευταίες σεζόν και μάλιστα χωρίς να σημειώσει γκολ η ομάδα της Αρκαδίας. Το τελευταίο ματς που κατάφερε να πάρει βαθμό ο Αστέρας ήταν στις 25 Απριλίου 2021 για τα playoffs του πρωταθλήματος, όπου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Την ίδια σεζόν, στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, ήταν και η τελευταία νίκη του Αστέρα Τρίπολης στο πρωτάθλημα, η οποία έγινε σε αναμέτρηση που ήταν γηπεδούχος, στις 30 Ιανουαρίου 2021 με 2-1. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Ο Άρης στα τελευταία έξι ως γηπεδούχος μετρά ισάριθμες νίκες με τον Αστέρα Τρίπολης και η τελευταία απώλεια του στη Θεσσαλονίκη είναι στις 19 Δεκεμβρίου 2013, στο ισόπαλο 1-1. Ο Αστέρας Τρίπολης έχει δύο ισοπαλίες και δύο νίκες ως φιλοξενούμενος σε 13 συνολικά αναμετρήσεις. Καμία από τις 13 αναμετρήσεις δεν έχει τελειώσει χωρίς γκολ, αφού οι δύο μεταξύ τους ισοπαλίες είναι με 1-1. Το δημοφιλέστερο σκορ είναι το 1-0 με τρεις νίκες του Άρη και μια του Αστέρα, ενώ τρεις νίκες με 2-0 έχουν οι κίτρινοι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Η ευρύτερη νίκη του Άρη επί του Αστέρα Τρίπολης σημειώθηκε στις 14 Απριλίου 2013, όταν επικράτησε με 5-1 στην πιο παραγωγική μέρα της καριέρας του Ανδρέα Τάτου στην Super League, αφού σε εκείνη την αναμέτρηση σημείωσε το μοναδικό χατ τρικ του. Τα άλλα δύο γκολ του Άρη είχαν έρθει από τον Τριανταφυλλάκο και τον Αγγελούδη, ενώ για τον Αστέρα Τρίπολης είχε σκοράρει ο Κάφα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Συναντήσεις: 13 Νίκες Άρη: 9 Ισοπαλίες: 2 Νίκες Αστέρα: 2 Γκολ: 21-8 by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Άρης (Άκης Μάντζιος / 4-3-3): Κουέστα - Μοντόγια, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Φερράρι - Νταρίντα, Ντουκουρέ, Ρουπ - Ζαμόρα, Μορόν, Κάρλσον. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Στον πάγκο οι Χουτεσιώτης, Χριστοδουλόπουλος, Τζούρασεκ, Πάρντο, Οντουμπάτζο, Πάβισιτς, Αϊδόνης, Μενέντες, Παναγίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς / 4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Γκαρθία, Καστάνιο, Πίτσου, Άλβαρες - Μουνάφο, Αλάγκμπε - Κρέσπι, Μπαρτόλο, Σίτο - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Στον πάγκοι οι Σγουρής, Χουχούμης, Καρμόνα, Μάντζης Καλτσάς, Σουρλής, Γκρόζντανιτς Χριστόπουλος, Τζουκάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Διαιτητής: Κατοίκος Βοηθοί: Σαμοΐλης, Νιδριώτης 4ος: Πουλικίδης VAR: Τσακαλίδης, Σπυρόπουλος by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Σε 10 λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι στο Κλεάνθης Βικελίδης! by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
3' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
4' Σέντρα ο Νταρίντα, ο Μορόν πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
5' Σέντρα του Κρέσπι, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
6' Καλή στιγμή για τον Άρη! Ο Φεράρι έκανε το γύρισμα, αλλά ο Άλβαρες πρόλαβε με ψυχραιμία και γύρισε στον Παπαδόπουλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
9' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Ωραία σέντρα ο Άλβαρες, ο Μιριτέλο έκανε την προβολή αλλά ο Κουέστα μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
13' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Μετά από υποδειγματική ανάπτυξη στην αντεπίθεση, ο Κρέσπι έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, αλλά ο Κουέστα έδιωξε τελευταία στιγμή! by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
16' ΓΚΟΛ Ο ΆΡΗΣ! Σέντρα ο Κάρλσον, ο Μορόν πήρε την κεφαλιά και ο Ζαμόρα από τη μικρή περιοχή νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
19' Πολύ ωραίο σουτ του Μπαρτόλο, μπλοκάρει ο Κουέστα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
23' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
Πέρασε ανεκμετάλλευτη η στημένη φάση για την ομάδα του Άκη Μάντζιου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
20:29
28' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ! Μετά από λάθος του Φεράρι, ο Κρέσπι έκλεψε ωραία την μπάλα, ο Ισπανός έσπασε στον Μπαρτόλο, με τον Αργεντινό να κάνει το σουτ για το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
Ο Χουλιάν Μπαρτόλο σκοράρει για δεύτερο σερί παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
20:37
36' Ο Ντουκουρέ είναι στο έδαφος μετά από σύγκρουση με τον Παπαδόπουλο. Έχει σπεύσει και το ιατρικό επιτελείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
Όλα καλά με τον παίκτη του Άρη, συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
41' Σουτ ο Κάρλσον, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
44' Παίρνει την μπάλα ο Ζαμόρα μέσα στην περιοχή του Άρη με το χέρι, ίσως να υπάρχει φάουλ του Γκαρθία. Τσεκάρεται η φάση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος εντωμεταξύ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
Ο ρέφερι πάει να δει την φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
45+3' Δίνει επιθετικό φάουλ ο Κατοίκος, ωστόσο φαίνεται να προηγείται το χέρι του Ζαμόρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
20:51
45+5' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
45+6' Κίτρινη ο Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 16' με τον Ζαμόρα, ενώ ο Αστέρας ισοφάρισε με τον Μπαρτόλο στο 28ο λεπτό. Ο Αστέρας θα μπορούσε να βρει το γκολ της ανατροπής πριν το ημίχρονο, αλλά ο Κατοίκος δεν έδειξε την άσπρη βούλα στο χέρι του Ζαμόρα, θεωρώντας πως υπήρξε επιθετικό φάουλ του Γκαρθία. Ωστόσο, προηγήθηκε όπως φαίνεται η παράβαση από τον παίκτη του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού! by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
46’ Ο Σουρλής στην θέση του Μουνάφο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
49' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
Έδιωξε ο Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
21:16
52' Ωραίο δυνατό συρτό σουτ του Μορόν, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
59' Σουτ ο Ρουπ από μακριά, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
Ο Αστέρας Τρίπολης έχει βάλει… φρένο στον Άρη, ο οποίος μπήκε με διάθεση να πιέσει και να δυσκολέψει τους Αρκάδες αλλά δεν τα έχει καταφέρει αφού η ομάδα του Ράσταβατς είναι εξαιρετικά στημένη στον αγωνιστικό χώρο. Ο Άρης έχει υψηλό ποσοστό κατοχής αλλά είναι ακίνδυνος και ανούσιος ως τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
61' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ! Κάθετη του Ρουπ στον Μορόν, ο οποίος εκτελεί με άψογο πλασέ τον Παπαδόπουλο. Ο Άλβαρες άργησε να τραβηχτεί και κάλυπτε τον φορ του Άρη. 2-1 λοιπόν! by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
64' Σέντρα ο Άλβαρες από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
67' Σέντρα ο Μοντόγια, πρόλαβε και έδιωξε τελευταία στιγμή ο Γκαρθία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
69' Σέντρα του Γκαρθία, κακή κεφαλιά ο Μιριτέλο, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
70' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
Ανεκμετάλλευτη η φάση από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
71' Κόρνερ για τον Αστέρα ξανά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
Κακή εκτέλεση από τον Μπαρτόλο, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
73' Και άλλο κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
73' Καλτσάς, Καρμόνα μέσα για τον Αστέρα, έξω οι Σίτο, Γκαρθία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
Πέρασε ανεκμετάλλευτο και αυτό το κόρνερ. Ετοιμάζει αλλαγές και ο Άκης Μάντζιος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
76' Ρουπ, Ζαμόρα, Κάρλσον έξω για τον Άρη, Τζούρασεκ, Λάζαρος, Μενέντες μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
80' ΠΕΝΑΛΤΙ Ο ΑΡΗΣ! Ο Μορόν τσιμπάει προ του Παπαδόπουλου και ανατρέπεται από τον κίπερ του Αστέρα. Άφησε πλεονέκτημα ο Κατοίκος, ο Μενέντες στη συνέχεια έχασε το... άχαστο σε κενή εστία και γύρισε τη φάση πίσω ο ρέφερι για να δείξει την άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
81' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ! 3-1, ο Φαμπιάνο εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
83' Μάντζης και Χριστόπουλος μέσα, Κρέσπι και Πίτσου έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
85' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ! Ο Μάντζης με το που μπήκε στο ματς σκοράρει με ωραίο τελείωμα από κοντά, βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι! 3-2! by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά. Για να δούμε τι μπορεί να αλλάξει στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
90+2' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη