Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από τον sport-fm.gr τη ρεβάνς των «16» του Europa Conference League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live τη δεύτερη αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, για τη φάση των «16» του Conference League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
Για τις 22:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στη Σερβία και στο γήπεδο της Τόπολα, με τους «ερυθρόλευκους» να ψάχνουν μία πολύ μεγάλη ανατροπή για να πάρουν την πρόκριση, μετά την πολύ βαριά ήττα τους με 4-1 στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», πριν από μία εβδομάδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
Οι ενδεκάδες: Ολυμπιακός (Μεντιλίμπαρ, 4-3-3): Τζολάκης - Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο, Ορτέγκα - Έσε, Τσικίνιο, Όρτα - Φορτούνης, Ελ Κααμπί, Ποντένσε. Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ρόμπι Κιν, 4-3-3): Μισπάτι – Σαχάρ, Ναχμίας, Σαμπορίτ, Ρεβίβο – Φαν Όφερεϊμ, Πέρετζ, Κανιτσόφσκι – Νταβίντα, Ζάχαβι, Μίλσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Πασχαλάκης, Παπαδούδης, Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Κίνι, Μασούρας, Καρβάλιο, Γιόβετιτς, Ρίτσαρντς και Ντόη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
Αναπληρωματικοί της Μακάμπι οι Μοσκέρα, Τένενμπαουμ, Μπίτον, Α. Κοέν, Γ. Κοέν, Νταβίντζαντα, Γκολάσα, Κάρτσεφ, Μποντόσο, Λούκασεν και Τούργκερμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:35
Θυμηθείτε πώς είχε έρθει το 4-1 υπέρ των Ισραηλινών στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης»: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
Λιγοστός ο κόσμος που βρίσκεται αυτή την στιγμή στις κερκίδες του γηπέδου, με αρκετούς φίλους του Ολυμπιακού να έχουν πάρει τη θέση τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
Ο Τζολάκης αντικαθιστά τον Πασχαλάκη, ο οποίος δεν έχει ξεπεράσει πλήρως τις ενοχλήσεις που ένιωσε στον ώμο του, με τον Μεντιλίμπαρ να επιλέγει κατά τα άλλα την ίδια ενδεκάδα που παρέταξε και στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
Θυμίζουμε ότι το αποψινό παιχνίδι διεξάγεται στη Σερβία, λόγω της εμπόλεμης κατάστασης που συνεχίζει να υπάρχει μεταξύ Ισραήλ και Παλαιστίνης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την προθέρμανσή τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Φωτογραφία από φίλους του Ολυμπιακού που έχουν ήδη πάρει τη θέση τους στο γήπεδο: Εικόνα live 21979430/90340.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
Μεγάλη βραδιά η αποψινή για τον Κωνσταντίνο Τζολάκη, ο οποίος επιστρέφει μετά από καιρό στη βασική ενδεκάδα του Ολυμπιακού για να πραγματοποιήσει την τρίτη εμφάνισή του στη φετινή σεζόν: Εικόνα live 21979430/24172.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Διαιτητής του αγώνα ο Ιταλός, Μαουρίτσιο Μαριάνι, με βοηθούς τους Ντανιέλε Μπιντόνι, Αλμπέρτο Τεγκόνι, ενώ VAR είναι οι Μάρκο Ντι Μπέλο και Τζανλούκα Αουρελιάνο by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
10 λεπτά για τη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Εκτός αποστολής για τον Ολυμπιακό έμεινε ο τραυματίας Αλεξανδρόπουλος, μαζί με τους Μπιανκόν, Βέζο, Άμπι, Καμπράλ, Ζέλσον Μαρτίνς και Ναβάρο, οι οποίοι είναι εκτός ευρωπαϊκής λίστας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Οι ενδεκάδες και η διαιτητική τριάδα κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:59
Οι δύο αρχηγοί, Φορτούνης και Ζάχαβι, στο κέντρο του γηπέδου μαζί με τους διαιτητές. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:59
Όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
1' Κόρνερ πριν καν συμπληρωθεί μισό λεπτό για τον Ολυμπιακό, με ένα μακρινό σουτ του Όρτα να κοντράρει σε αμυντικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Ρέτσος δεν έκανε επαφή με την μπάλα και δεν βγήκε τελική. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
3' Ξεκάθαρη η πρόθεση του Ολυμπιακού να πάρει μπάλα στα πόδια του, από το ξεκίνημα του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
Πεσμένος στο χορτάρι ο Μίλσον, μετά από μια σύγκρουσή του με τον Ροντινέι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο ο εξτρέμ της Μακάμπι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
5' Μια σέντρα του Ροντινέι, εύκολα στην αγκαλιά του Μισπάτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
Ο Φορτούνης συγκλίνει αρκετά προς τον άξονα, προσπαθώντας να πάρει μπάλα στα πόδια του και να δημιουργήσει προϋποθέσεις απειλής για την εστία των Ισραηλινών. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
7' Αρκετά λάθη από τις δύο ομάδες έως τώρα στον χώρο του κέντρου, με τον Ολυμπιακό να δείχνει διάθεση να πιέσει ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
9' Σέντρα του Ποντένσε, πρόλαβε να απομακρύνει με κεφαλιά ο Ναχμίας προ του Ελ Κααμπί. ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Όρτα σούταρε από μακριά, πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
Ο Ολυμπιακός κυκλοφορεί την μπάλα, ενώ η Μακάμπι δεν έχει πατήσει καθόλου τη μεγάλη περιοχή του Τζολάκη στο πρώτο δεκάλεπτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
10' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκουν το γκολ που έψαχναν νωρίς, με τον Ποντένσε να σουτάρει ανάμεσα σε δύο αμυντικούς και με τον Μισπάτι να κάνει επαφή με την μπάλα αλλα να μην μπορεί να γλυτώσει την ομάδα του, αφού η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι πριν καταλήξει εντός εστίας! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
12' Ο Μίλσον δείχνει να πονάει από την προηγούμενη σύγκρουσή του με τον Ροντινέι, δεν θα μπορέσει να συνεχίσει στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
4-2 πλέον το συνολικό σκορ υπέρ της Μακάμπι, ο Ολυμπιακός θέλει δύο ακόμα γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
14' Αναγκαστική αλλαγή για τη Μακάμπι, Μπίτον στη θέση του τραυματία Μίλσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
Ιδανική εκκίνηση για τους «ερυθρόλευκους», αιφνιδιάζουν τους Ισραηλινούς και δείχνουν πως είναι… εδώ! Σωστή νοοτροπία και προσέγγιση τουλάχιστον στο πρώτο τέταρτο από τον Ολυμπιακό του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, ασφαλώς παίζει ρόλο και το γεγονός ότι επιλέχτηκε και η «συνταγή Φερεντσβάρος». Καλό μαντάτο ασφαλώς η αναγκαστική αλλαγή του Μίλσον, καλά να είναι το παιδί αλλά στα υπόλοιπα ματς της σεζόν... by Γιώργος Τσανάκας
22:15
15' Διπλή επέμβαση του Ρέτσου, έδωσε τη λύση σε μια απειλητική επίθεση της Μακάμπι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:18
18' Λάθος πάσα του Ρέτσου σε πολύ κακό σημείο στο μισό του Ολυμπακού, δεν μπόρεσε να απειλήσει η Μακάμπι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν το γκολ του Ποντένσε: Εικόνα live 21979430/111294.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
23' Ο Τζολάκης μπλόκαρε με άνεση μια σέντρα του Νταβίντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
Χωρίς μεγάλη φάση μετά το γκολ του Ποντένσε, με τη Μακάμπι να μην έχει φτιάξει ακόμα τελική προσπάθεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
Το γκολ του Ποντένσε για το προβάδισμα του Ολυμπιακού: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, μετά από ωραία συνεργασία Ποντένσε με Ορτέγκα από τα αριστερά, ο δεύτερος έκανε το συρτό γύρισμα και ο Μισπάτι απέκρουσε ενστικτωδώς το κοντινό πλασέ του Ελ Κααμπί! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
26' Νέα καλή φάση για τον Ολυμπιακό, μετά από γέμισμα του Όρτα, ο Ελ Κααμπί δεν μπόρεσε να βρει καλά την μπάλα στην κίνηση και μπλόκαρε ο Μισπάτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
29' Πιέζει σωστά και κερδίζει πολλές μπάλες στο μισό της Μακάμπι ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
Ο Ολυμπιακός λειτουργεί σαν… ρολόι (φτου, φτου) και έχει βάλει δύσκολα στους Ισραηλινούς, οι οποίοι πρέπει να νιώθουν τυχεροί που δεν έχουν δεχτεί και δεύτερο γκολ. Η φάση του Ελ Κααμπί εκπληκτική σε δημιουργία, αλλά ο Μισπάτι έχει κάνει αδιανόητη επέμβαση. Πάνε καλά οι «ερυθρόλευκοι», αλλά δεν πρέπει να παρασυρθούν από την εικόνα του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:30
31' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά και μετά τις δύο ευκαιρίες των «ερυθρόλευκων» με το Ελ Κααμπί. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
32' Ο Ιταλός ρέφερι δεν άφησε πλεονέκτημα, έδωσε φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού, σε μια φάση που θα μπορούσε να βγάλει και κίτρινη κάρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
34' Συνεχόμενες σέντρες από Όρτα και Ορτέγκα, δεν ήταν καλές. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:35
22:35
36' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Ο Ποντένσε έκλεψε την μπάλα στο κέντρο από τον απρόσεχτο Σαχάρ και έβγαλε υπέροχη πάσα στον Φορτούνη, ο οποίος βγήκε νικητής στο τετ-α-τετ με τον Μισπάτι, τελειώνοντας τη φάση με ιδανικό πλασέ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:37
Ένα γκολ θέλει ακόμα ο Ολυμπιακός για να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
Η Μακάμπι ήταν ιδιαίτερα προσεκτική ως τώρα, βγάζοντας λιγοστούς παίκτες σε όποιες προσπάθειες έκανε για να επιτεθεί. Ανέβηκε μια φορά πολύ ψηλά και ο Ολυμπιακός την τιμώρησε, βρίσκοντας δεύτερο γκολ το οποίο δεδομένα άξιζε! Ο Ποντένσε είναι στα καλύτερά του και το αποδεικνύει… by Γιώργος Τσανάκας
22:38
Οι ευκαιρίες του Ελ Κααμπί: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
43' Διαδοχικές σέντρες από Ροντινέι και Ορτέγκα, ο Ολυμπιακός έχει κλείσει τη Μακάμπι στη μεγάλη περιοχή της! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
44' Ο Φορτούνης έστρωσε στον Ποντένσε, αλλά ο Πορτογάλος σούταρε ψηλά άουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής και υπό την πίεση δύο αμυντικών. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
45' Ο Όρτα μπήκε στη μικρή περιοχή, αλλά κόπηκε τελευταία στιγμή από τον Ναχμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
22:47
45'+2' Υπέροχη βαθιά μπαλιά του Κάρμο, δεν μπόρεσε να κοντρολάρει ο Ελ Κααμπί. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
45'+3' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Υπέροχη κίνηση και σέντρα του τρομερού απόψε Ποντένσε από τα αριστερά, σκόραρε με καρφωτή κεφαλιά μετά από κίνηση στο δεύτερο δοκάρι ο Ελ Κααμπί! Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ολυμπιακός 0-3! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
Ιδανικό πρώτο ημίχρονο για τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι έχουν κυριαρχήσει στον αγωνιστικό χώρο και έχουν ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα χάρη στα γκολ των Ποντένσε (10'), Φορτούνη (36') και Ελ Κααμπί (45'+3')! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:52
Το γκολ του Φορτούνη για το 0-2: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:52
Τι γίνεται ρε παιδιά στη Σερβία; Τι γίνεται; Ο Ολυμπιακός κάνει ένα άψογο πρώτο ημίχρονο! Οι αποστάσεις ανάμεσα στις γραμμές είναι μικρές, κάτι που έχει ως αποτέλεσμα οι Ισραηλινοί να μην μπορούν να απειλήσουν. Την ίδια ώρα, οι «ερυθρόλευκοι» έχουν τον τρόπο να περνάνε διαρκώς μπάλες στα μεσοδιαστήματα, ενώ φορτώνουν διαρκώς τις πλευρές με ντουμπλαρίσματα και με ηγετική εμφάνιση του Ποντένσε έχουν βρει τρία γκολ και έχουν φέρει την πρόκριση σε απόλυτη ισορροπία! by Γιώργος Τσανάκας
22:58
Ελ Κααμπί, Ποντένσε και Τσικίνιο πανηγυρίζουν το 0-3: Εικόνα live 21979430/106537.jpg by Γιώργος Τσανάκας
23:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
Το τρίτο γκολ του Ολυμπιακού, μετά τη σέντρα του Ποντένσε και την καρφωτή κεφαλιά του Ελ Κααμπί: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
50' Ο Ροντινέι έπαιξε το 1-2 με τον Φορτούνη και μπήκε στη μεγάλη περιοχή, αλλά το γύρισμά του κόπηκε. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
53' Δεν έχει αλλάξει το σκηνικό στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να κυκλοφορεί την μπάλα, συνεχίζοντας να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
54' Ο Νταβίντα βρήκε πολύ χώρο σε αντεπίθεση της Μακάμπι, αλλά καθυστέρησε και η σέντρα του απομακρύνθηκε από τον Κάρμο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
55' Πέναλτι για τη Μακάμπι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
Ο Κανιτσόφσκι έκανε ατομική προσπάθεια, με τον Ρέτσο να πέφτει για τάκλιν και να τον ανατρέπει. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
Η φάση εξετάζεται από τους VAR, ενώ ο Ρέτσος δείχνει να έχει τραυματιστεί σε δάχτυλο του χεριού του. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
Έχει δοθεί το πέναλτι, ο Ζάχαβι θα εκτελέσει το πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:17
57' Γκολ για τη Μακάμπι. Ο Ζάχαβι εκτέλεσε συρτά στη δεξιά γωνία του Τζολάκη, ο οποίος έπεσε στην άλλη πλευρά. Ξαναπαίρνει προβάδισμα πρόκρισης η Μακάμπι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:20
Ο Ολυμπιακός πληρώνει το μοναδικό του λάθος στην άμυνα, σε ένα απρόσεκτο και αχρείαστο μαρκάρισμα του Ρέτσου! Δεν χρειάζεται πανικός, ούτε βιασύνη αφού η παράταση είναι μόλις ένα γκολ μακριά, αλλά σε αυτό το επίπεδο τα λάθη πληρώνονται και είναι πραγματικά πολύ άσχημο για τους «ερυθρόλευκους» αφού σε καμία περίπτωση δεν το άξιζαν… Νωρίς είναι ακόμα, υπάρχει μπόλικος δρόμος, αρκεί το σύνολο του Μεντιλίμπαρ να πατήσει πάνω στο μομέντουμ που είχε χτίσει. by Γιώργος Τσανάκας
23:20
Συμπληρώθηκε μία ώρα παιχνιδιού, με τον Ολυμπιακό να βρίσκεται πίσω με 5-4 στο συνολικό σκορ του ζευγαριού. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
62' Κενό στα δεξιά της άμυνας του Ολυμπιακού, η σέντρα του Νταβίντα πέρασε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
63' Ο Όρτα έχασε την μπάλα έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού, το σουτ του Ζάχαβι κόντραρε στον Κάρμο και κατέληξε αδύναμα στην αγκαλιά του Τζολάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:24
65' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό!! Ο Ελ Κααμπί σκοράρει με απίθανο γυριστό σουτ, μετά από σέντρα του Ορτέγκα και ξαναφέρνει ξανά στα ίσα τη μάχη της πρόκρισης! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:25
Η φάση ελέγχεται από τους VAR για πιθανό οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
Μέτρησε το γκολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:27
Πραγματικά πανέμορφο το γκολ του Μαροκινού επιθετικού, το δεύτερο προσωπικό του στην βραδιά! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
Ο Ελ Κααμπί, αυτός ο φορ της μιας επαφής μέσα στην περιοχή, σκοράρει ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς! Δεν υπάρχει το παστέλι του Μαροκινού, το πώς γυρίζει το σώμα του, η δύναμη που βάζει στο χτύπημα, ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ! by Γιώργος Τσανάκας
23:28
68' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Ποντένσε να κάνει την κούρσα και να σουτάρει από μακριά, πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
70' Ο Νταβίντα ντρίπλαρε τον Ρέτσο και έκανε την προβολή, αλλά συγκρούστηκε με τον Τζολάκη και χρεώθηκε με επιθετικό φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:31
Υπέροχη φωτογραφία από το ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ τελείωμα του Ελ Κααμπί: Εικόνα live 21979430/79804.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
Το πέναλτι που έκανε ο Ρέτσος και μετέτρεψε σε γκολ ο Ζάχαβι: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:33
73' Σέντρα του Ροντινέι στο δεύτερο δοκάρι, γύρισε ψύχραιμα την μπάλα στον τερματοφύλακά του ο Σαχάρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
74' Αλλαγή για τη Μακάμπι, Τούργκερμαν στη θέση του Φαν Όφερεϊμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
77' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μακάμπι, με την κεφαλιά του εντελώς αμαρκάριστου Πέρετζ να περνάει ελάχιστα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
Τελευταίο τέταρτο στο παιχνίδι, ο Ολυμπιακός έχει το μομέντουμ όπως λέγαμε και νωρίτερα. Να αποφύγει τα περιττά λάθη μεσοαμυντικά, όπως αυτό που έγινε στην φάση του Πέρετζ που χάθηκαν τα μαρκαρίσματα και να χτυπήσει σε μία από τις ευκαιρίες που θα βρει δεδομένα ως το φινάλε. Δύο-τρεις τελικές θα τις κάνουν οι «ερυθρόλευκοι», να μπει το πέμπτο γκολ είναι το θέμα… by Γιώργος Τσανάκας
23:40
81 λεπτά αγώνα, με τον Μεντιλίμπαρ να μην έχει κάνει ακόμα αλλαγή. Σκορ παράτασης το 1-4. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:41
Ο Γιόβετιτς θα είναι η πρώτη αλλαγή του Βάσκου, ετοιμάζεται να μπει στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:41
81' Κίτρινη κάρτα στον Φορτούνη για άσχημο μαρκάρισμα με τα δύο πόδια. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:41
82' Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Γιόβετιτς στη θέση του Όρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
Το πανέμορφο γκολ του Ελ Κααμπί, για το 1-4: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
83' Η Μακάμπι έχει ισορροπήσει το ματς, το οποίο πλέον είναι στην... κόψη του ξυραφιού. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
88' Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Ελ Αραμπί στη θέση του δις σκόρερ απόψε, Ελ Κααμπί. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
Το μακρινό σουτ του Ποντένσε που πέρασε πάνω από τα δοκάρια: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
89' Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
Ο Μεντιλίμπαρ έκανε δύο αλλαγές, έχει άλλες τρεις εφόσον το παιχνίδι πάει στην παράταση. Να δούμε, βέβαια, γιατί ο σημερινός Ολυμπιακός μπορεί να βρει ακόμη ένα γκολ στα 4 λεπτά που απομένουν… by Γιώργος Τσανάκας
23:53
90'+3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, μετά από ατομική προσπάθεια και υπέροχη πάσα του Ελ Αραμπί με το εξωτερικό του ποδιού του, ο Γιόβετιτς έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:55
90'+5' Σέντρα του Ορτέγκα, δεν μπόρεσε να κάνει την κεφαλιά ο Ελ Αραμπί. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:55
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
90'+6' Κόρνερ του Φορτούνη και κεφαλιά του Γιόβετις, άστοχη. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
Λήξη, Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ολυμπιακός 1-4 και ακολουθεί παράταση! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:58
Ο Ολυμπιακός έχει κάνει έναν τεράστιο άθλο! Φέρνει το ματς στην παράταση, αν και του μένει το «αχ» αφού θα μπορούσε να το τελειώσει στις καθυστερήσεις με τον Γιόβετιτς! Το μομέντουμ παραμένει στους Πειραιώτες, αλλά θα πρέπει να το εκμεταλλευτούν και να προκριθούν στα προημιτελικά. Άντε να δούμε… by Γιώργος Τσανάκας
00:00
Η μεγάλη χαμένη ευκαιρία της Μακάμπι με τον Πέρετζ: by Δημήτρης Παπαδήμας
00:02
Αλλαγή για τη Μακάμπι, ο Κοέν αντικατέστησε τον Σαχάρ. Χωρίς αλλαγή ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:04
92' Ο Ποντένσε πήρε φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή της Μακάμπι, πλάγια αριστερά. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:04
93' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης εκτέλεσε το φάουλ με δύναμη μέσα στα σώματα και η μπάλα έφτασε στον Γιόβετιτς, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-5! Προβάδισμα πρόκρισης για τους «ερυθρόλευκους»! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:07
95' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Μασούρας στη θέση του εξουθενωμένου Φορτούνη. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:07
96' Κεφαλιά του Ζάχαβι μετά από εκτέλεση κόρνερ, μπλόκαρε ο Τζολάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:08
96' Κίτρινη κάρτα στον Ποντένσε, θα χάσει το επόμενο παιχνίδι αν προκριθεί ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:10
Το χαμένο τετ-α-τετ του Γιόβετιτς λίγο πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας: by Δημήτρης Παπαδήμας
00:13
101' Η Μακάμπι έχει πάρει την μπάλα στα πόδια της στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:14
102' Πεσμένος στο χορτάρι με κράμπα ο Ποντένσε. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:14
103' Θα βγει αλλαγή ο Ποντένσε, αντικαταστάθηκε από τον Ιμπόρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:15
103' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Μετά από υπέροχη πάσα του Έσε, ο Μασούρας πέρασε τον Μισπάτι και έδωσε ασίστ πάρε-βάλε στον Ελ Αραμπί, ο οποίος έγραψε από κοντά το 1-6! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:16
Προβάδισμα δύο τερμάτων πλέον για τον Ολυμπιακό στο συνολικό σκορ, οι «ερυθρόλευκοι» αγκαλιάζουν την πρόκριση! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:17
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:19
Λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης, με τον Ολυμπιακό να έχει σκοράρει στο 93' και στο 103' και έχοντας πλέον την πρόκριση στα χέρια του! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:21
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Κίνι στη θέση του Ροντινέι. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:21
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:23
Υπομονή, βαθιές ανάσες και άλλο ένα τέταρτο ακόμα για το φινάλε... Το βράδυ προμηνύεται ιστορικό για τα κομάντο με τα ερυθρόλευκα και τον στρατηγό από τη Βασκονία! Τι ΕΠΟΣ είναι αυτός σήμερα, τι γίνεται στη Σερβία! by Γιώργος Τσανάκας
00:24
108' Διπλή αλλαγή για τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, Γ. Κοέν και Μποντόσο αντικατέστησαν Νταβίντα και Μπίτον. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:24
Το γκολ του Γιόβετιτς για το 1-5: by Δημήτρης Παπαδήμας
00:25
109' Σέντρα του Κίνι και κεφαλιά-πάσα του Γιόβετιτς, δεν ακολούθησε κανείς συμπαίκτης του. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:29
113' Νέα αλλαγή για τη Μακάμπι, Νταβιτζάντα στη θέση του Ρεβίβο. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:30
114' Η Μακάμπι δεν φαίνεται να έχει τα ψυχικά αποθέματα για να βρει αντίδραση. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:32
Το γκολ του Ελ Αραμπί από την ασίστ του Μασούρα για το 1-6: by Δημήτρης Παπαδήμας
00:34
118' Ο Ολυμπιακός κρατάει με άνεση την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας