ΟΦΗ-Βόλος

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.

18:16
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΟΦΗ και Βόλο για την 5η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 18:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Μάνου Σουργιά. by Γιάννης Πολιάς
18:16
Οι ενδεκάδες των ομάδων ΟΦΗ (Τρ. Δέλλας): Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Βούρος, Λουκάο, Θοράρινσον, Μπάκιτς, Μεγιάδο, Τοράλ, Ριέρα, Μπάκου, Ισέκα Στον πάγκο: Μπάουμαν, Άμπαντα, Λαμπρόπουλος, Μοσκέρα, Νέιρα, Γκλάζερ, Θεοδοσουλάκης, Γκαγέγκος, Φελίπε Βόλος (Χρ. Κόντης): Κόβατς, Άλχο, Καλογερόπουλος, Λούνα, Ντε Καμπς, Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς, Μύγας, Κόμπα, Ασεχνούν, Γκαρσία Στον πάγκο: Κόστιτς, Ασλανίδης, Ράσιτς, Κίτσος, Τρουιγέ, Μπαριέντος, Μπερτόλιο, Ποπέσκου, Μωραΐτης by Γιάννης Πολιάς
18:17
Διαιτητής: Ανδριανός Βοηθοί: Κωσταράς, Τριανταφύλλου 4ος: Τσιμεντερίδης VAR: Κουμπαράκης, Στεφανής by Γιάννης Πολιάς
18:18
Αήττητες οι δύο ομάδες μέχρι τώρα στα playouts, θέλουν να ξεμπερδεύουν το συντομότερο δυνατόν με την παραμονή. by Γιάννης Πολιάς
18:18
Στο +6 από την τελευταία δυάδα οι Κρητικοί, στο +4 οι Βολιώτες. by Γιάννης Πολιάς
18:23
Στα ματς της κανονικής διάρκειας του φετινού πρωταθλήματος, ο Βόλος νίκησε 3-1 εντός έδρας, ενώ είχε πάρει το 1-1 στο Ηράκλειο. by Γιάννης Πολιάς
18:34
4' Πιο δραστήριοι οι Κρητικοί σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
18:34
5' Τραγικά άστοχο το σουτ του Ριέρα. by Γιάννης Πολιάς
18:39
9' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, έγινε το επικίνδυνο γύρισμα Τοράλ από τα αριστερά, προ κενής εστίας πρόλαβε ο Τσοκάνης και ο Κόβατς γράπωσε την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:45
15' Προσπαθεί να εξισορροπήσει την κατάσταση ο Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
18:47
18' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
18:48
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:52
22' Μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Χριστογεώργος το σουτ που επιχείρησε ο Γκλάβτσιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:52
23' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
18:53
23' Κάκιστο σουτ του Μπάκιτς, πολύ άουτ. by Γιάννης Πολιάς
18:55
25' Νέο κόρνερ μετά από σουτ του Ισέκα που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
18:55
26' Άστοχη η κεφαλιά του Τοράλ. by Γιάννης Πολιάς
18:56
Μπόλικες τελικές, μηδαμινή η ευστοχία μέχρι τώρα. by Γιάννης Πολιάς
18:57
28' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΟΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΡΑΛ! Φάση διαρκείας στα καρέ των φιλοξενούμενων, ο Ισπανός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
19:00
32' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Καμπς. by Γιάννης Πολιάς
19:04
34' Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη. by Γιάννης Πολιάς
19:08
Σε λίγο ξεκινούν και οι αναμετρήσεις Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός και Ατρόμητος-Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
19:09
40' Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
19:11
42' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, ο Μπάκου σούταρε μέσα από την περιοχή αδύναμα, πάνω στον Κόβατς η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:13
43' Αδύναμη και η προσπάθεια του Γκλάβτσιτς, εύκολα μάζεψε ο Χριστογεώργος. by Γιάννης Πολιάς
19:15
Ολοκληρώθηκε χωρίς καθυστερήσεις το πρώτο μέρος, ΟΦΗ-Βόλος 1-0 με το γκολ του Τοράλ από το 28ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
19:34
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Εξ επαφής κεφαλιά του Ισέκα, τρομερή η απόκρουση του Κόβατς! by Γιάννης Πολιάς
19:35
49' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΟΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΡΑΛ! Ο Ισπανός σκοράρει ξανά με εξαιρετικό πλασέ μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
19:36
Έχει πάρει... παραμάζωμα τον Βόλο ο Τοράλ. by Γιάννης Πολιάς
19:38
51' Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, ο Ισέκα έπιασε το συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Κόβατς. by Γιάννης Πολιάς
19:38
Εξαιρετικό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο για τους Κρητικούς. by Γιάννης Πολιάς
19:39
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Πολύ επικίνδυνο γύρισμα από τα αριστερά, ο Βούρος έδιωξε με προβολή, με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι της ομάδας του. by Γιάννης Πολιάς
19:46
19:48
61' Τρουιγέ αντί Ντε Καμπς και Μπερτόλιο αντί Μύγα. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Ο Έλληνας ποδοσφαιριστής δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω προβλήματος τραυματισμού που αποκόμισε. by Γιάννης Πολιάς
19:50
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Άστοχο το σουτ του Ασεχνούν μέσα από την περιοχή, μετά από αμυντικά λάθη των γηπεδούχων. by Γιάννης Πολιάς
19:51
19:55
68' Συρτό σουτ από τον Ριέρα, μάζεψε χωρίς πρόβλημα ο Κόβατς. by Γιάννης Πολιάς
19:57
70' Μωραΐτης και Ποπέσκου αντί των Γκαρσία και Ασεχνούν αντίστοιχα. Πριν λίγο αντικατέστησε και ο Γκαγέγκος τον Τοράλ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
19:58
71' Φάουλ για τον Βόλο, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:58
Πέρασε από όλους η μπάλα και κατέληξε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19:59
72' Μοσκέρα αντί Μπάκου και Λαμπρόπουλος αντί Μαρινάκη. by Γιάννης Πολιάς
20:00
20:01
75' Φάουλ από τα αριστερά για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:02
Πολύ άστοχη η κεφαλιά του Μωραΐτη. by Γιάννης Πολιάς
20:05
79' Επικίνδυνη ενέργεια του Γκλάβτσιτς από τα αριστερά, χωρίς αποτέλεσμα όμως. by Γιάννης Πολιάς
20:06
79' Γκλάζερ αντί Μεγιάδο και Φελίπε αντί Ισέκα. by Γιάννης Πολιάς
20:11
84' Ακίνδυνο το σουτ του Ριέρα από τα αριστερά, στην αγκαλιά του Κόβατς η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:11
85' Κίτσος αντί Λούνα. by Γιάννης Πολιάς
20:15
88' Ωραίο γύρισμα από τον Άλχο, μπλόκαρε σταθερά ο Χριστογεώργος. by Γιάννης Πολιάς
20:17
90' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
20:18
90+1' ΓΚΟΛ, ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1 Ο ΒΟΛΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ! Ο Κίτσος σέντραρε από τα αριστερά και ο Έλληνας αμυντικός στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με κεφαλιά! by Γιάννης Πολιάς
20:19
Να δούμε αν προλαβαίνει να κάνει τίποτα παραπάνω ο Βόλος! by Γιάννης Πολιάς
20:20
90+4' Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Τέλος, ΟΦΗ-Βόλος 2-1! by Γιάννης Πολιάς
20:22
Με δύο γκολ του Τοράλ, οι Κρητικοί επιβλήθηκαν του Βόλου και ουσιαστικά καθάρισαν με την παραμονή. by Γιάννης Πολιάς