Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Euro 2020.

Καλησπέρα σας! by Νίκος Ράλλης
18:29
Καθίστε αναπαυτικά και ελάτε στην παρέα μας... Έχει ντερμπάρα! by Νίκος Ράλλης
18:31
Αγγλία και Γερμανία κοντράρονται στη φάση των «16» του Euro με φόντο μια θέση στα προημιτελικά της διοργάνωσης! by Νίκος Ράλλης
18:32
Ένα τεράστιο ματς, η μητέρα των μαχών στην Ευρώπη σε επίπεδο εθνικών ομάδων. by Νίκος Ράλλης
18:32
Το παιχνίδι διεξάγεται στο «Γουέμπλεϊ» και θα αρχίσει στις 19:00. by Νίκος Ράλλης
18:33
Πάμε να δούμε τις 11άδες των δύο ομάδων! by Νίκος Ράλλης
18:36
18:40
Αγγλία (Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ): Πίκφορντ, Γουόκερ, Μαγκουάιρ, Στόουνς, Τρίπιερ, Ράις, Φίλιπς, Σο, Σακά, Κέιν, Στέρλινγκ Γερμανία (Γιοάκιμ Λεβ): Νόιερ, Ρίντιγκερ, Χούμελς, Γκίντερ, Κίμιχ, Κρόος, Γκορέτσκα, Γκόζενς, Μίλερ, Χάβερτς, Βέρνερ by Νίκος Ράλλης
18:41
Η Αγγλία πήρε την πρώτη θέση στον 4ο όμιλο με δύο νίκες και μία ισοπαλία, χωρίς να δεχτεί γκολ. Η Γερμανία τερμάτισε στη δεύτερη θέση στον 6ο όμιλο. Σημείωσε από μία νίκη, ισοπαλία και ήττα. by Νίκος Ράλλης
18:42
Συνολικά οι δυο ομάδες έχουν συναντηθεί 32 φορές, με τους Βρετανούς να κερδίζουν 13 ματς, οι Γερμανοί 15, ενώ τέσσερα παιχνίδια έληξαν ισόπαλα. by Νίκος Ράλλης
18:42
Η μεγαλύτερη συνάντηση στην ιστορία τους ήταν, φυσικά, στον τελικό του Μουντιάλ 1966, με την Αγγλία να νικά 4-2 στην παράταση με το περίφημο γκολ-φάντασμα του Τζεφ Χερστ. by Νίκος Ράλλης
18:43
Σε επίπεδο Euro συναντώνται για πρώτη φορά σε νοκ άουτ μετά το 1996. Το 2000 η Αγγλία είχε επικρατήσει 1-0 για τη φάση των ομίλων. Το 1972 η Δυτική Γερμανία στον διπλό προημιτελικό είχε αποκλείσει την Αγγλία. Επίσης, το 1970 κοντραρίστηκαν στα προημιτελικά του Μουντιάλ, με τη Γερμανία να νικά 3-2 στην παράταση. by Νίκος Ράλλης
18:47
Η νικήτρια του αγώνα, θυμίζουμε, θα αντιμετωπίσει εκείνη από το Σουηδία-Ουκρανία (29/06, 22:00) στο «Ολίμπικο» της Ρώμης, στις 3 Ιουλίου. by Νίκος Ράλλης
19:02
Ορεξάτη η Αγγλία στο ξεκίνημα. Παίζει και στην έδρα της, μην το ξεχνάμε. by Νίκος Ράλλης
19:02
2' Γουόκερ κόρνερ σε επικίνδυνη επίθεση τον Γερμανών και σέντρα του Κίμιχ! Θεατής ο Πίκφορντ, ενώ έχει κάνει τρελή κούρσα ο Γκορέτσκα. by Νίκος Ράλλης
19:03
Πέρασε η φάση. by Νίκος Ράλλης
19:05
4' Σουτ από τον Γκορέτσκα, κανένα πρόβλημα για τον Πίκφορντ. by Νίκος Ράλλης
19:06
Οι Γερμανοί έχουν τον απόλυτο έλεγχο τώρα. by Νίκος Ράλλης
19:08
8' Κίτρινη κάρτα στον Ράις που... σώζει την Αγγλία, γκρεμίζοντας τον Γκορέτσκα! by Νίκος Ράλλης
19:12
Δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα η ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ, που μπήκε με ενθουσιασμό στο ματς, αλλά αμέσως οπισθοχώρησε. by Νίκος Ράλλης
19:12
Οι Γερμανοί πιέζουν. by Νίκος Ράλλης
19:13
13' Φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα τώρα για την Αγγλία. Σαν κόρνερ είναι. by Νίκος Ράλλης
19:13
Τίποτα... by Νίκος Ράλλης
19:15
16' Ευκαιρία για την Αγγλία! Καταπληκτικό σουτ από τον Στέρλινγκ, μεγάλη απόκρουση από τον Νόιερ! by Νίκος Ράλλης
19:16
17' Κεφαλιά του Μαγκουάιρ, εύκολα τώρα ο Νόιερ. by Νίκος Ράλλης
19:17
Τα «τρία λιοντάρια», πάντως, παρότι δεν... υπάρχουν στο γήπεδο, έχουν την πρώτη φάση με την έμπνευση του Στέρλινγκ! by Νίκος Ράλλης
19:17
Αν δεν φτιάξουν τη μεσαία τους γραμμή, ωστόσο, είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα... by Νίκος Ράλλης
19:18
by Νίκος Ράλλης
19:20
Κάπως ισορροπεί το πράγμα. by Νίκος Ράλλης
19:24
Καμία σχέση το παιχνίδι σε σχέση με το ξεκίνημα. Η Αγγλία αναθάρρησε μετά την ευκαιρία του Στέρλινγκ, πιέζει ψηλά και κυκλοφορεί μπάλα, σε αντίθεση με τους Γερμανούς που ζορίζονται. by Νίκος Ράλλης
19:25
25' Κίτρινη κάρτα στον Γκίντερ. Χάνει το επόμενο ματς. by Νίκος Ράλλης
19:26
27' Νέα ευκαιρία για την Αγγλία! Κεφαλιά του Μαγκουάιρ, που πήδηξε καλά μέσα από τη μικρή περιοχή, ψηλά, άουτ η μπάλα! by Νίκος Ράλλης
19:28
Η ευκαιρία του Στέρλινγκ:
19:30
Μισή ώρα παιχνιδιού στο Λονδίνο. by Νίκος Ράλλης
19:31
32' Απειλούν οι Γερμανοί! Ο Γκόσενς δεν πρόλαβε στο δεύτερο δοκάρι τη σέντρα, άουτ η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
19:32
33' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Βέρνερ σε τετ-α-τετ με τον Πίκφορντ, λέει ένα μεγαλοπρεπέστατο «όχι» ο Άγγλος γκολκίπερ! by Νίκος Ράλλης
19:43
43' Κεφαλιά-ψαράκι από τον Χούμελς, σώζει προ του Κέιν! by Νίκος Ράλλης
19:45
45' Κίτρινη κάρτα στον Φίλιπς. by Νίκος Ράλλης
19:46
45'+1' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία από τον Κέιν! Ο Στέρλινγκ μπαίνει στη μεγάλη περιοχή απέναντι σε όλους, γίνεται η κόντρα, ο Κέιν βρίσκεται απέναντι από τον Νόιερ, αλλά αντί να πλασάρει κατευθείαν, έχασε χρόνο και τον πρόλαβαν οι αμυντικοί των Γερμανών, με τον Χούμελς να κάνει ΜΕΓΑΛΟ τάκλιν! by Νίκος Ράλλης
19:46
45'+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου! by Νίκος Ράλλης
19:47
Η Αγγλία χάνει τεράστια ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ στην τελευταία φάση του ημιχρόνου! by Νίκος Ράλλης
20:00
Η μεγάλη ευκαιρία του Κέιν:
20:02
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Νίκος Ράλλης
20:05
48' Τι βγάζει ο Πίκφορντ! Τρομερό σουτ του Χάβερτς, απίστευτη απόκρουση από τον Άγγλο γκολκίπερ! by Νίκος Ράλλης
20:25
68' Γκνάμπρι στη θέση του Βέρνερ για τη Γερμανία καταρχήν. by Νίκος Ράλλης
20:25
69' Και ο Γκρίλις στη θέση του Σάκα. by Νίκος Ράλλης
20:26
Οι Άγγλοι πανηγυρίζουν σαν να μπήκε ήδη... γκολ! by Νίκος Ράλλης
20:28
72' Κίτρινη κάρτα στον Γκόζενς. by Νίκος Ράλλης
20:32
75' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για την Αγγλία, 1-0! Ο Στέρλινγκ, ο καλύτερος παίκτης των Άγγλων στη διοργάνωση, ανοίγει το σκορ με πλασέ μετά από γύρισμα του Σο! by Νίκος Ράλλης
20:33
Η Αγγλία είχε 50 λεπτά χωρίς σουτ και ανοίγει το σκορ! by Νίκος Ράλλης
20:34
77' Κίτρινη κάρτα στον Μαγκουάιρ. by Νίκος Ράλλης
20:34
Τέταρτο σερί ματς στο Euro όπου η Γερμανία μένει πίσω στο σκορ! by Νίκος Ράλλης
20:34
78' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Γερμανία! by Νίκος Ράλλης
20:37
Απίστευτα σκηνικά στο γήπεδο, τρομερό πάθος, με τους Άγγλους παίκτες να ζητούν ο ένας μετά τον άλλον από τον κόσμο να φωνάξουν! by Νίκος Ράλλης
20:37
Τελευταίο δεκάλεπτο! by Νίκος Ράλλης
20:38
81' ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Αδιανόητη χαμένη ευκαιρία από τον Μίλερ, ολομόναχος με τον Πίκφορντ πλάσαρε άουτ! by Νίκος Ράλλης
20:39
Ο Στέρλινγκ τραβάει τα μαλλιά του και πέφτει κάτω καθώς βλέπει τον Μίλερ να ξεχύνεται στην επίθεση. Πίστευε ότι θα το βάλει! by Νίκος Ράλλης
20:39
Τι ματς βλέπουμε πάλι, τι Euro βλέπουμε! by Νίκος Ράλλης
20:39
Το γκολ του Στέρλινγκ:
20:42
86' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για την Αγγλία, 2-0! Ασίστ από τον Γκρίλις, τρομερό τελείωμα από τον Κέιν! by Νίκος Ράλλης
20:43
Καλώς τον και... ας άργησε! by Νίκος Ράλλης
20:44
Η Αγγλία είναι με το 1,5 πόδι στα προημιτελικά! by Νίκος Ράλλης
20:44
87' Αλλαγή για την Αγγλία. Ο Χέντερσον πήρε τη θέση του Ράις. by Νίκος Ράλλης
20:45
88' Δύο αλλαγές για τη Γερμανία. Τσαν και Σανέ αντικατέστησαν Γκίντερ και Γκόσενς. by Νίκος Ράλλης
20:47
90' Σουτ από τον Γκορέτσκα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ. by Νίκος Ράλλης
20:48
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Νίκος Ράλλης
20:48
92' Αλλαγή για τη Γερμανία. Ο Μουσιάλα πήρε τη θέση του Μίλερ. by Νίκος Ράλλης
20:50
Το 2-0 με τον Κέιν:
20:51
Τέλος αγώνα, η Αγγλία επικράτησε 2-0 της Γερμανίας και πέρασε στα προημιτελικά του Euro! by Νίκος Ράλλης
20:52
Στέρλινγκ (75') και Κέιν (86') τα δύο γκολ των Άγγλων, που διατήρησαν απαραβίαστη την εστία τους για μία ακόμα φορά. by Νίκος Ράλλης