Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Europa League από το control-room του sport-fm.gr.

18:54
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της εκτός έδρας αναμέτρησης του Ολυμπιακού στην Κωνσταντινούπολη με αντίπαλο τη Φενέρμπαχτσε! by Γιώργος Τσανάκας
18:55
Πρόκειται για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League, με τον Ολυμπιακό να έχει 3 βαθμούς μετά τη νίκη (2-1) κόντρα στην Αντβέρπ στην πρεμιέρα. Την ίδια ώρα, η Φενέρμπαχτσε έχει 1 βαθμό, όσους και η Άιντραχτ μετά το μεταξύ τους 1-1 στη Φρανκφούρτη! by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Πολύ σημαντικό για τον Ολυμπιακό να πάρει αποτέλεσμα σήμερα στην Τουρκία, ώστε να συνεχίζει να προπορεύεται στη βαθμολογία και να βάλει τις βάσεις για να κατακτήσει μία εκ των δύο πρώτων θέσεων. Συν ότι πρόκειται για μία έδρα που θα τα βρουν... σκούρα οι άλλες δύο ομάδες του ομίλου. by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Φενέρμπαχτσε και Ολυμπιακός κοντράρονται για πρώτη φορά στην ιστορία τους, πάντως. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Η Φενέρμπαχτσε έχει 2-2-2 (και 7-7 γκολ) ρεκόρ απέναντι σε ελληνικές ομάδες, ενώ στο «Σουκρού Σαράτσογλου» έχει απολογισμό 1-2-0. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Στο 4-2-3 το αντίστοιχο ρεκόρ του Ολυμπιακού κόντρα σε τουρκικές ομάδες, 2-0-3 έχει στις επισκέψεις του στη γειτονική χώρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Αήττητο σερί δώδεκα αγώνων (9-3-0) τρέχει εντός έδρας στο Europa League η Φενέρμπαχτσε, κρατώντας ανέπαφη την εστία της στα 4 πιο πρόσφατα παιχνίδια. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Στα 11 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια του ο Ολυμπιακός, πάντως, στο Europa League έχει ρεκόρ 4-0-7. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Μέσα στους επτά αήττητους φέτος στην Ευρώπη ο Ολυμπιακός! Διαβάστε το άρθρο του Κώστα Νικολακόπουλου. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Αντύπας: «Εκεί θα χτυπήσει ο Ολυμπιακός τη Φενέρ». Ακούστε εδώ το απόσπασμα με το ρεπορτάζ του Ηρακλή Αντύπα που βρίσκεται στην Πόλη! by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Ολυμπιακός vs τουρκικών ομάδων: Ο Ζιοβάνι, ο Καρίμ, ο Μασούρας και ο... Λεάλι. Διαβάστε εδώ το θέμα του sportfm.gr by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Βίντεο του sport-fm.gr μέσα από το «Σουκρού Σαράτσογλου». Πάρτε μια γεύση εδώ... by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Το ματς μπορείτε να το παρακολουθήσετε από το Cosmote Sports 3, αλλά και να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα, που έχει πάρει ήδη τη θέση του στα δημοσιογραφικά του «Σουκρού Σαράτσογλου». by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Φενέρμπαχτσε (Βίτορ Περέιρα, 3-4-3): Μπαγιντίρ – Κιμ, Ζάλαϊ, Νόβακ – Οσαγί-Σάμουελ, Γιαντάς, Λουίς Γκουστάβο, Καντίογλου – Ρόσι, Βαλένσια, Πέλκας. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Στον πάγκο οι Μέγιερ, Μπερίσα, Ζάιτς, Μουχάμεντ, Μπέρκε, Ερτογκρούλ, Ρουχάν Αρντά, Γιφκίτ, Αρντά Κουρτουλάν. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς, 3-4-3): Βατσλίκ – Μπα, Παπασταθόπουλος, Σισέ – Μασούρας, Μαντί Καμαρά, Μπουχαλάκης, Ρέαμπτσουκ – Α. Καμαρά, Τικίνιο, Ονιεκούρου. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Στον πάγκο οι Καραργύρης, Τζολάκης, Κούντε, Ρόνι Λόπες, Ελ Αραμπί, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μάρκοβιτς, Λαλά, Βαλμπουενά, Καρμπόβνικ, Σουρλής. by Γιώργος Τσανάκας
19:11
Διαιτητής ο Αλεχάντρο Ερνάντες, με βοηθούς τους Χοσέ Ναράνιο, Τεόντορο Σομπρίνο. Τέταρτος είναι ο Θέσαρ Σότο Γκράντο. Στο VAR οι Ρικάρντο ντε Μπούργος, Σαβιέρ Εστράδα Φερνάντεθ. Όλοι από την Ισπανία… by Γιώργος Τσανάκας
19:12
Σε ένα μισάωρο θα ξεκινήσει το ματς... Το ζέσταμα συνεχίζεται στον αγωνιστικό χώρο! by Γιώργος Τσανάκας
19:14
19:14
19:14
Εκτός αποστολής ο Μεσούτ Εζίλ για τη Φενέρμπαχτσε. Κακό μαντάτο για τους γηπεδούχους, πολύ καλό για τους φιλοξενούμενους... by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Ονιεκούρου και Βαλμπουενά γνωρίζουν καλά τους Τούρκους. Ο πρώτος έπαιζε στην Γαλατασαράι, ο δεύτερος στη Φενέρμπαχτσε... by Γιώργος Τσανάκας
19:23
19:24
19:34
19:34
19:34
19:35
Ένα δεκάλεπτο για την έναρξη του αγώνα στο «Σουκρού Σαράτσογλου». by Γιώργος Τσανάκας
19:36
«Έχουμε μια πολύ καλή φιλία με τον Βίτορ Περέιρα , αλλά θα τη ξεχάσουμε για 90 λεπτά», είπε ο Πέδρο Μαρτίνς για το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Καλωσόρισε τον Ματιέ Βαλμπουενά, στην επιστροφή του ως αντίπαλος, η Φενέρμπαχτσε... Εικόνα live 21968642/24497.jpg by Γιώργος Τσανάκας
19:39
Στο γήπεδο και ο Βαγγέλης Μαρινάκης, δίπλα στον Ολυμπιακό... Εικόνα live 21968642/118222.jpg by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο... by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Με τις κλασικές της εμφανίσεις η Φενέρ (μπλε-κίτρινες), με γκρι ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το ματς! by Γιώργος Τσανάκας
19:45
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:46
2' Πρώτη τελική στο ματς για τη Φενέρ. Σουτ του Καντίγολου, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Στο ξεκίνημα του ματς, πάντως, ο Μπα είναι δεξί μπακ για τον Ολυμπιακό, ο Μασούρας εξτρέμ. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
4' Πήγε να φύγει στην κόντρα ο Ολυμπιακός, ο Μασούρας δεν θα βρει τον Τικίνιο... by Γιώργος Τσανάκας
19:50
6' Γκοοοοολ για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
19:51
Τρομερή αντεπίθεση του Ολυμπιακού, ο Αγκιμπού Καμαρά βρίσκει στην κόντρα τον Μασούρα, που βγάζει τετ-α-τετ τον Τικίνιο και αυτός με φοβερό τσιμπητό τελείωμα ανοίγει το σκορ! ΥΠΕΡΟΧΟ τελείωμα, δείγμα της κλάσης του Βραζιλιάνου! by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Παγώνει το «Σουκρού Σαράτσογλου» ο Ολυμπιακός, τρομερή η αντεπίθεση με δύο πάσες βγήκε σε θέση βολής... by Γιώργος Τσανάκας
19:52
8' Ευκαιρία για τη Φενέρ! Ο Βαλένσια κάνει πολύ ωραία ατομική ενέργεια, αδειάζει δύο αντιπάλους αλλά το τελείωμά του μέσα από την περιοχή είναι κακό και περνάει άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
19:53
Η αγκαλιά των Μαρτίνς-Περέιρα και η ατμόσφαιρα στο «Σ. Σαράτσογλου»
by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Εξαιρετικό ξεκίνημα του Αγκιμπού, καλύπτει χώρους, κλέβει μπάλες... by Γιώργος Τσανάκας
19:56
20:00
Πρώτο τέταρτο στο ματς, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 1-0 της Φενέρμπαχτσε χάρη στη γκολάρα του Τικίνιο. Δίνει χώρους και μπάλα στους γηπεδούχους η ομάδα του Μαρτίνς, όντας καλά οργανωμένη και χτυπάει στο transition game. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
Απολαύστε το 1-0...
20:02
20:05
Πρώτο εικοσάλεπτο στην Τουρκία δεν έχει αλλάξει κάτι... Ο Ολυμπιακός συνεχίζει με τον ίδιο τρόπο, όντας προσηλωμένος στο πλάνο του απέναντι στη Φενέρ. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
21' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Γιώργος Τσανάκας
20:08
24' Κόρνερ τώρα για την Φενέρ. Και αυτό ανεκμετάλλευτο... by Γιώργος Τσανάκας
20:12
27' Τελική για την Φενέρ. Λάθος του Τικίνιο στον άξονα, ο Πέλκας κλέβει και ανοίγει για τον Βαλένσια που κάνει το διαγώνιο τελείωμα αλλά ο Βατσλίκ μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
20:16
Μισάωρο στο Σουκρού Σαράτσογλου. Ο Ολυμπιακός κρατάει με άνεση το υπέρ του προβάδισμα (0-1) κόντρα στην Φενέρμπαχτσε, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να ελέγξουν το ματς αλλά δεν μπορούν να πλησιάσουν την αντίπαλη περιοχή με προϋποθέσεις. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
32' Ωραία κάθετη πήγε να περάσει ο Αγκιμπού στον Τικίνιο, έκοψε ο Ζάλαϊ. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
Ο Μαρτίνς το ζει έντονα από την πλευρά του... Βλέπει πάντως τα πράγματα να κυλάνε ιδανικά για την ομάδα του... Εικόνα live 21968642/47075.jpg by Γιώργος Τσανάκας
20:20
35' Mεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας παίρνει την κόντρα και βγαίνει στο πλάι, γυρίζει στον Μαντί Καμαρά που πιάνει το σουτ στην κίνηση αλλά ο Μπαγιντίρ θα διώξει σε κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
20:20
Λίγο ήθελε... by Γιώργος Τσανάκας
20:21
37' Κι άλλη φάση για τον Ολυμπιακό! Ταχύτατα στην κόντρα οι ερυθρόλευκοι, ο Μασούρας κάνει το γύρισμα που βρίσκει σε αντίπαλο με την μπάλα να στρώνεται στον Μαντί Καμαρά που τσιμπάει και ντριμπλάρει έναν αντίπαλο και σουτάρει από τα όρια της περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια! by Γιώργος Τσανάκας
20:23
38' Κάρτα στον Ρέαμπτσουκ. Θεώρησε πως εκβίασε τη φάση ζητώντας πέναλτι ο διαιτητής... by Γιώργος Τσανάκας
20:24
39' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μπαγιντίρ. by Γιώργος Τσανάκας
20:25
41' Κόρνερ για την Φενέρ τώρα... Ένα πεντάλεπτο έμεινε για το ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
Και αυτό ανεκμετάλλευτο... Ο Ολυμπιακός αμύνεται εξαιρετικά, μην τον ματιάσουμε... by Γιώργος Τσανάκας
20:26
42' Σισέ και Βαλένσια παίρνουν από μία κάρτα. Για αψιμαχία... by Γιώργος Τσανάκας
20:29
20:29
45' Κάρτα στον Μπα, σκληρό το μαρκάρισμά του... by Γιώργος Τσανάκας
20:30
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
45'+1' Μεγάλη ευκαιρία για τη Φενέρ! Ο Ρόσι μπαίνει μέσα στην περιοχή, αφού του έρχεται η μπάλα μετά τις κόντρες, και πιάνει το βολέ που περνάει λίγο άουτ... Πάλι καλά εδώ για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
20:31
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
20:32
Ο Ολυμπιακός χάρη στη γκολάρα του Τικίνιο (6') από την υπέροχη ομαδική προσπάθεια των συμπαικτών του, προηγείται 1-0 στην έδρα της Φενέρμπαχτσε. Εξαιρετικό στήσιμο του Μαρτίνς, με τους γηπεδούχους να φτιάχνουν μόλις μία φάση στο φινάλε του πρώτου μέρους! by Γιώργος Τσανάκας
20:33
Το κακό για τον Ολυμπιακό πως οι τρεις εκ των τεσσάρων αμυντικών του (Σισέ, Μπα, Ρέαμπτσουκ) έχουν κίτρινη κάρτα... by Γιώργος Τσανάκας
20:39
H αψιμαχία Σισέ-Βαλένσια
20:39
Η ευκαιρία του Ρόσι στις καθυστερήσεις
20:47
46' Λαλά αντί Μπα για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
20:48
46' Σουτ του Πέλκα, κόντρα του Σισέ και κόρνερ για τη Φενέρ. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
47' Φάση για τη Φενέρ! Μετά τις κόντρες, η μπάλα φτάνει στον προωθημένο Νόβακ, που πάει να βάλει την προβολή αλλά ο Βατσλίκ βγήκε και μπλόκαρε ταχύτατα. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
49' Τρομερή ασυνεννοησία των γηπεδούχων, αφού Πέλκας και Βαλένσια είναι μόνοι στην μικρή περιοχή αλλά μπερδεύονται. Αδράνησε η άμυνα του Ολυμπιακού εδώ... by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Έχει μπει πιο δυνατά η Φενέρμπαχτσε στην επανάληψη, με τον Ολυμπιακό να είναι νωθρός στο ξεκίνημα. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
53' Τελευταία στιγμή ο Ρέαμπτσουκ βάζει την κόντρα στο Νόβακ, κόρνερ για τη Φενέρ. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Δεύτερο στη σειρά για τους Τούρκους... by Γιώργος Τσανάκας
20:55
20:56
54' Σουτ του Λουίζ Γκουστάβο, στην κερκίδα η μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
20:58
56' Δοκάρι για τη Φενέρμπαχτσε! Τρομερή μπαλιά του Νόβακ στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, πλασέ με τη μία του Πέλκα στο αριστερό δοκάρι της εστίας και μετά άουτ!
20:59
Γλίτωσε ο Ολυμπιακός εδώ, πρέπει να τους κόψει τον ρυθμό... Έχει μπει φόρα η Φενέρ και με την ορμή που παίρνει από την κερκίδα, πιέζει την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
58' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Τρεις με δύο στην κόντρα για τον Ολυμπιακό, ο Αγκιμπού δεν μοιράζει σε Τικίνιο, Ονιεκούρου, κάνει την ατομική προσπάθεια και το σουτ αλλά ο Μπαγιντίρ έδιωξε σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
21:01
Ετοιμάζει τον Κούντε ο Μαρτίνς... by Γιώργος Τσανάκας
21:04
62' Γκοοοοοολ για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Απίθανη ντρίμπλα του Τικίνιο που κάνει... χαζό έναν αντίπαλο, σπάει στον Μαντί Καμαρά ο οποίος κάνει το σουτ στην κίνηση, για να διώξει με τα πόδια ο Μπαγιντίρ. Ο Μασούρας παίρνει το ριμπάουντ και με φοβερή ντρίμπλα εκτελεί τον αντίπαλο κίπερ για το 2-0! by Γιώργος Τσανάκας
21:06
63' Koύντε αντί Ονιεκούρου για τον Ολυμπιακού. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
Τεράστιο προβάδισμα για τη νίκη παίρνει ο Ολυμπιακός, με αυτό το 2-0 κόντρα στη Φενέρμπαχτσε. Καλείται πλέον να διαχειριστεί το υπέρ του προβάδισμα στο τελευταίο 25λεπτο. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
67' Σουτ του Πέλκα, μπλόκαρε ο Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
68' Γκοοοοοοολ για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ, ο Αγκιμπού κάνει τρομερή ενέργεια και τελείωμα, ο Μπαγιντίρ διώχνει αλλά ο Μασούρτας είναι ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ για να πάρει το ριμπάουντ και με ωραίο πλασέ να δώσει διαστάσεις θριάμβου, γράφοντας το 3-0! by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Τι παικτάρα είσαι ρε Γιώργη Μασούρα! by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Τρομερό το πλάνο του Πέδρο Μαρτίνς, κάνει ό,τι θέλει στο ματς ο Ολυμπιακός... by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Το 2-0 του Μασούρα
21:17
75' Μουχάμεντ αντί Βαλένσια και Μέγιερ αντί Γιαντάς. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
To 3-0 του Μασούρα...
21:23
Φουλ γιούχα από τους οπαδούς της Φενέρ, βλέπουν τους παίκτες τους να έχουν πετάξει λευκή πετσέτα.... by Γιώργος Τσανάκας
21:25
83' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μπουχαλάκης κλέβει και με τρομερή μπαλιά βγάζει τετ-α-τετ τον Μασούρα που πάει για το χατ-τρικ αλλά ο Μπαγιντίρ θα το βγάλει με τα πόδια! by Γιώργος Τσανάκας
21:27
86' Απίστευτη ευκαιρία για την Φενέρ! Πλασέ του Μπερίσα εξ επαφής, φανταστική επέμβαση του Βατσλίκ! Τι έβγαλε ο Τσέχος... by Γιώργος Τσανάκας
21:28
86' Μέσα και ο Ελ Αραμπί, έξω ο Τικίνιο. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
87' Σουτ του Πέλκα, λίγο άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
21:30
89' Βρουσάι και Βαλμπουενά μέσα, έξω οι Μασούρας, Μαντί Καμαρά. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός πέρασε... αέρα από την Κωνσταντινούπολη, επικρατώντας 3-0 της Φενέρμπαχτσε και έκανε το 2/2, παίρνοντας προβάδισμα πρόκρισης. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Μασούρας, έφτιαξε το 1-0 του Τικίνιο και σκόραρε τα άλλα δύο τέρματα για το τελικό σκορ. by Γιώργος Τσανάκας