ΠΑΟΚ-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

19:14
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τον ΟΦΗ για τη 18η αγωνιστική της Super League 1. Σέντρα στις 19:30, με τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
19:15
Την ίδια ώρα θα γίνει ο αγώνας του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Άρη, ενώ νωρίτερα η Λαμία επικράτησε 2-1 του Ιωνικού και ο Αστέρας Τρίπολης 1-0 του Βόλου. by Γιάννης Πολιάς
19:18
ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Λύρατζης, Ίνγκασον, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Ντάγκλας Αουγκούστο, Α. Ζίβκοβιτς, Μιτρίτσα, Άκπομ. Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Μιχαηλίδης, Σβαμπ, Μπίσεσβαρ, Σίντκλεϊ, Ζαμπά, Μουργκ, Σφιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
19:18
ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Βάτερμαν, Πασαλίδης, Βούρος, Γιαννούλης, Μεγιάδο, Τοράλ, Γκαγιέγκος, Μπαλογιάννης, Νέιρα, Ντε Γκουζμάν, Τσιλιανίδης. Στον πάγκο: Σηφάκης, Μαρινάκης, Διαμαντής, Κοροβέσης, Ναμπί, Καμάου, Φαν Ντούινεν, Καστάνιος, Ντουρμισάι. by Γιάννης Πολιάς
19:18
Διαιτητής: Φωτιάς Βοηθοί: Στεφανής, Κουρομπύλια 4ος: Τσετσίλας VAR: Τζοβάρας, Κωνσταντίνου by Γιάννης Πολιάς
19:20
Με νίκη στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ θα προσπεράσει στη 2η θέση της βαθμολογίας την ΑΕΚ. Ο δε ΟΦΗ, θα ανέβει μόνος 4ος αν πάρει έστω την ισοπαλία. by Γιάννης Πολιάς
19:24
Οι Θεσσαλονικείς προέρχονται από το εντός έδρας 2-0 επί του Παναιτωλικού, ενώ οι Κρητικοί από το 3-0 από επί του Απόλλωνα στη Ριζούπολη. by Γιάννης Πολιάς
19:25
Άδεια η Τούμπα, όπως είχε ενημερώσει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ προ ημερών. by Γιάννης Πολιάς
19:26
Με 4-2-3-1 οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:27
Δίχως ήττα στα έντεκα τελευταία ματς με τον ΟΦΗ ο ΠΑΟΚ, που έχει σε αυτό το διάστημα δέκα νίκες και μία ισοπαλία! by Γιάννης Πολιάς
19:28
Σε πολύ λίγο η σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
19:29
Ξεκίνησε το ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:32
3' Πιο κινητικός μέχρι τώρα ο ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
19:35
Σημειώνεται ότι δεν παίζει για τον ΟΦΗ ο Λάμπρου, που είναι δανεικός από τον ΠΑΟΚ, ενώ ο Λουτσέσκου από τη μεριά του άφησε εκτός τον Τσόλακ. by Γιάννης Πολιάς
19:36
7' Απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Λάθος στην άμυνα του ΟΦΗ, τετ α τετ με τον Βάτερμαν ο Αουγκούστο αλλά στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. by Γιάννης Πολιάς
19:36
Η πρώτη μεγάλη στιγμή ανήκει στους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
19:41
11' Τεράστια φάση για τον ΟΦΗ! Είχε χώρο ο Τσιλιανίδης, σούταρε από το ημικύκλιο της περιοχής αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Να που... ισοφαρίζουν τις μεγάλες ευκαιρίες οι Κρητικοί. by Γιάννης Πολιάς
19:42
Αλλαγή... παπουτσιών για τον Νέιρα. by Γιάννης Πολιάς
19:45
16' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:48
20' Δεν έχει σημειωθεί κάποια άλλη φάση εκτός από τις δύο μεγάλες στιγμές που είχαν οι δύο ομάδες στην αρχή. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Στο 56% η κατοχή της μπάλας για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
19:50
19:51
22' Άουτ το σουτ του Κούρτιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:56
27' Άουτ η νέα προσπάθεια του Σλοβένου. by Γιάννης Πολιάς
19:57
28' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο. by Γιάννης Πολιάς
19:58
Κουτσαίνει ο Τσιλιανίδης. by Γιάννης Πολιάς
19:58
Αλλά συνεχίζει, για την ώρα. by Γιάννης Πολιάς
20:01
33' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
20:02
33' Μπλόκαρε ο Πασχαλάκης το σουτ του Τοράλ. by Γιάννης Πολιάς
20:03
20:04
35' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:07
38' Παραλίγο να επωφεληθεί από την πίεση στον Βάτερμαν ο Άκπομ. by Γιάννης Πολιάς
20:09
40' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
20:10
41' Ψηλά άουτ το ανάποδο ψαλίδι από τον Τοράλ. by Γιάννης Πολιάς
20:14
45' Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο. by Γιάννης Πολιάς
20:32
46' Συρτό σουτ Ζίβκοβιτς, εύκολα ο Βάτερμαν. by Γιάννης Πολιάς
20:36
50' Μεγάλη επέμβαση με τάκλιν από τον Βούρο σε μπαλιά Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:37
50' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΟΦΗ! Φάση διαρκείας και κοντινή προσπάθεια του Τσιλιανίδη προ κενής εστίας. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Προηγήθηκε ασθενής επέμβαση Πασχαλάκη σε σουτ από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Στην επέμβαση του Βούρου η μπάλα βρήκε στο χέρι του αφού κόντραρε στο πόδι του. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Τρομερή ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά. Από 0-1, πιθανό 1-0! by Γιάννης Πολιάς
20:40
Στην μπάλα ο Κούρτιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:41
55' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
20:43
57' Κίτρινη κάρτα σε Γκαγιέγκος και Αουγκούστο. by Γιάννης Πολιάς
20:44
58' Νέα ένταση τώρα, υπάρχει παίκτης του ΟΦΗ στο έδαφος. by Γιάννης Πολιάς
20:46
60' Κάρτα και στον Νέιρα. by Γιάννης Πολιάς
20:48
Δώδεκα πέναλτι έχει στην εφετινή Super League 1 ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:51
63' Σβαμπ αντί Τσιγγάρα, Ζαμπά αντί Μιτρίτσα, Μπίσεσβαρ αντί Αουγκούστο. by Γιάννης Πολιάς
20:51
65' Άουτ η εκτέλεση φάουλ του Τσιλιανίδη. by Γιάννης Πολιάς
20:56
70' Καμάου αντί Μεγιάδο, Ντουρμισάι αντί Τσιλιανίδη. by Γιάννης Πολιάς
20:57
71' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη. by Γιάννης Πολιάς
20:59
73' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από κακό γύρισμα του Βούρου με το κεφάλι. by Γιάννης Πολιάς
21:01
74' Σίντκλεϊ αντί Βιεϊρίνια. by Γιάννης Πολιάς
21:03
76' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΟΚ! Ξανά ο Κούρτιτς, με κοντινή προσπάθεια μετά από σέντρα του Μπίσεσβαρ. by Γιάννης Πολιάς
21:03
Καταπληκτικός ο Σλοβένος, καθαρίζει σε ένα ακόμη ματς για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:03
21:06
79' Σουτ Ζαμπά από πλάγια θέση, ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:08
80' Σφιντέρσκι αντί Άκπομ. by Γιάννης Πολιάς
21:08
82' ΓΚΟΛ, 3-0 Ο ΠΑΟΚ! Εξαιρετικό τελείωμα Σφιντέρσκι, που με το που μπήκε σκόραρε. by Γιάννης Πολιάς
21:09
Ελέγχεται η φάση. by Γιάννης Πολιάς
21:09
Δεν μετρά λόγω οφσάιντ το γκολ του Πολωνού. by Γιάννης Πολιάς
21:09
83' Ναμπί αντί Τοράλ, Φαν Ντούινεν αντί Νέιρα. by Γιάννης Πολιάς
21:10
84' ΓΚΟΛ, 3-0 Ο ΠΑΟΚ! Τώρα μετρά το γκολ του Σφιντέρσκι, που έκλεψε την μπάλα από τον Βάτερμαν. by Γιάννης Πολιάς
21:14
Ανεβαίνουν στη 2η θέση της βαθμολογίας και στο +1 από την ΑΕΚ οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
21:14
88' Μαρινάκης αντί Πασαλίδη. by Γιάννης Πολιάς
21:15
89' Μάζεψε ο Πασχαλάκης μετά από εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση. by Γιάννης Πολιάς
21:16
90' Λίγο άουτ το σουτ του Ναμπί. by Γιάννης Πολιάς
21:17
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:17
90+1' Έξω από πλάγια θέση ο Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:18
90+2' Δεν πρόλαβε σε τετ α τετ ο Φαν Ντούινεν. by Γιάννης Πολιάς
21:22
90+6' Μάζεψε ο Βάτερμαν το σουτ του Λύρατζη από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Τέλος, ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-0, με τους Θεσσαλονικείς να ανεβαίνουν στη 2η θέση. by Γιάννης Πολιάς