Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του ντέρμπι Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ για την 8η αγωνιστική της Super League 1.

18:56
Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης»! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ για την 8η αγωνιστική της Super League. Με αυτό συμπληρώνεται το παζλ του τριημέρου. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 20:00, θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από Cosmotesport 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
Ο Ολυμπιακός αναζητά την 3η διαδοχική του νίκη (2-0 τον Ατρόμητο, 1-2 με ΟΦΗ) ώστε να παραμείνει στο -7 από την κορυφή και τον Παναθηναϊκό, αλλά και στο -1 από τη 2η ΑΕΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από τρεις διαδοχικές απώλειες βαθμών, αφού μετρά δύο ισοπαλίες εκτός με Λεβαδειακό, ΟΦΗ και μία εντός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
Εκτός αποστολής έμειναν Μαρσέλο, Σισέ, Άβιλα και Βρσάλικο για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:58
Α. Ζίβκοβιτς, Μιχαηλίδης, Τόμας, Βιεϊρίνια και Ράφα Σοάρες έμειναν εκτός αποστολής για τον ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
Διαιτητής: Τρεϊμάνις Βοηθοί: Γκουντερμάνις, Σπασγιονίκοβς Τέταρτος: Περράκης VAR: Πινέιρο, Φωτόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
Οι ενδεκάδες δεν έχουν γίνει γνωστές by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
Τα ρεπορτάζ από τους ρεπόρτερ του σταθμού, τα οποία ακούστηκαν μέσα στη μέρα by Αποστόλης Λιβάνιος

19:04
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Τζολάκης – Βρουσάι, Μπα, Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσουκ – Εμβιλά, Ινμπόμ, Αγκιμπού Καμαρά – Γκάρι Ροντρίγκες, Χάμες Ροντρίγκες, Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
19:07
19:10
19:11
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι – Λύρατζης, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης – Ντάντας, Κούρτιτς – Νάρεϊ, Ντόουγκλας, Ελ Καντουρί - Ολιβέιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
Υπάρχει πλέον επίσημα και η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ, η οποία δεν έχει εκπλήξεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
19:13
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Νάσμπεργκ, Σβαμπ, Φελίπε Σοάρε, Μπίσεσβαρ, Κουαλιάτα, Κωνσταντέλιας και Γκορντεζιάνι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Είσοδος για το τιμ των τερματοφυλάκων του ΠΑΟΚ, ώστε να κάνει προθέρμανση. Αναμενόμενα ακολούθησαν αποδοκιμασίες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Στον πάγκο του Ολυμπιακού οι Πασχαλάκης, Ρέτσος, Μπουχαλάκης, Ελ Αραμπί, Ουί-Τζο, Μασούρας, Βαλμπουενά, Σαμασέκου, Ντόι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Είσοδος και για τους τερματοφύλακες του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Ζεστό χειροκρότημα για τον πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ και νυν του Ολυμπιακού, Αλέξανδρο Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Η κραυγαλέα αδυναμία του Ολυμπιακού στην οποία πρέπει να ποντάρει ο ΠΑΟΚ. Διαβάστε στο sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
19:20
«Τους έχασε και η κάμερα»: Το γκολ του αιώνα σημειώθηκε σε Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ και… λάτιν ρυθμούς. Διαβάστε στο sport-fm.gr. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
19:20
19:23
Στο γήπεδο, όπως είχε προαναγγείλει, είναι και ο Νέρι Καστίγιο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
19:28
Είσοδος του ΠΑΟΚ μέσα σε αποδοκιμασίες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Και τώρα ο Ολυμπιακός στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
19:31
Μπορείτε να παίξετε και το σχετικό κουίζ. Δείτε εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
Στο χορτάρι και ο ισχυρός άνδρας του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
19:39
Περίπου 20 λεπτά για τη σέντρα, πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Τζολάκης – Βρουσάι, Μπα, Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Ινμπόμ, Αγκιμπού Καμαρά – Γκάρι Ροντρίγκες, Χάμες Ροντρίγκες, Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
19:43
Αποθέωση για τον Νέρι Καστίγιο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Αποσύρονται στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες για τις τελευταίες οδηγίες, θα επιστρέψουν σε λίγο για την έναρξη του ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Μαζί μας στο σχόλιο του αγώνα θα είναι ο Γιώργος Τσανάκας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
Λίγα λεπτά για τη σέντρα στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
Λογικά δεν θα ξεκινήσει ακριβώς το ματς. Θα χρειαστεί λίγος χρόνος για να καθαρίσει το τοπίο από τα καπνογόνα by Αποστόλης Λιβάνιος

20:03
1' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Σουτ του Ελ Καντουρί λίγο έξω από την περιοχή, κόντρα και κόρνερ η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Συστάσεις έπειτα από σπρώξιμο του Ολιβέιρα στον Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
2' Άστοχο σουτ του Λύρατζη λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
Επικίνδυνη σέντρα του Ντάντας διώχνει σε κόρνερ ο Βρουσάι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10

8' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1!

Η μπάλα έχει πάει στα δίχτυα από κεφαλιά του Παπασταθόπουλου στην εκτέλεση κόρνερ του Τσαούση από τα δεξιά με το αριστερό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
Συστάσεις από τα μεγάφωνα για τη χρήση λέιζερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
«Παγώνει» το Φάληρο με αυτογκόλ του Σωκράτη ο ΠΑΟΚ, που είχε μπει φουριόζος στο γήπεδο. Στοχευμένη εκκίνηση από τους Θεσσαλονικείς, που προσπάθησαν να δημιουργήσουν ρήγματα κυρίως από τις πλευρές. Ο Ολυμπιακός δεν έχει καταφέρει να κρατήσει μπάλα, όπως θα ήθελε και να επιβάλει τον ρυθμό του. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Δεν έχουν κάτσει λεπτό οι δύο προπονητές by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά, σε καλή θέση για γέμισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
15' Εκτέλεσε ο Χάμες, απομάκρυνε κάπως η άμυνα του ΠΑΟΚ και ο Γκάρι έκανε κάκιστο σουτ, στέλνοντας την μπάλα πολύ ψηλά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
16' Επικίνδυνη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού από τον Ελ Καντουρί, βγήκε και απομάκρυνε ο Τζολάκης, αφού ο Μπα δεν μπόρεσε να διώξει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
18' Άστοχη κεφαλιά του Παπασταθόπουλου στο κόρνερ του Χάμες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
20:22
Πιέζει πολύ ψηλά ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά, έχει πολύ ψηλά τις γραμμές του. Ωστόσο, κλασική ευκαιρία δεν έχει βρει. Παίζει αρκετά σφιχτά ο ΠΑΟΚ μετά το 0-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
Έχει ισορροπήσει ο Ολυμπιακός αλλά δείχνει να μην έχει ξεκάθαρο πλάνο ανάπτυξης προς το παρόν. Βέβαια, αυτό το αμυντικό… τείχος που έχει ο ΠΑΟΚ στον αγωνιστικό χώρο μετά το προβάδισμα, δεν του επιτρέπει να βρει χώρους να παίξει κάθετα. by Γιώργος Τσανάκας
20:24
22' Έξυπνη μπαλιά του Χάμες για τον Γκάρι, έκοψε ο Τσαούσης και στη συνέχεια υπήρξε υπόδειξη για οφσάιντ. Ορθώς όπως φάνηκε από το replay by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25
23' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Πλαγιοκόπησε ο Γκάρι, συνέκλινε και το σουτ του από τα δεξιά κόντραρε και πέρασε έξω σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
24' Νέα κεφαλιά του Παπασταθόπουλου, άστοχη και αυτή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
Στο έδαφος ο Μπακαμπού μέσα στην περιοχή μετά από μπαλιά-τρύπα του Χάμες. Έχει βάλει το πόδι του ο Κουλιεράκης (ήταν οριακά εντός-εκτός περιοχής) το οποίο τραβάει την τελευταία στιγμή. Δύσκολη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
29' Επικίνδυνη κόντρα του Ολυμπιακού με έξυπνη μπαλιά του Χουάνγκ, διάβασε και απομάκρυνε με το κεφάλι ο Κοτάρσκι. Ωραία επέμβαση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
20:36
34' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γέμισμα του Χουάνγκ, άστοχη έξοδος του Κοτάρσκι, η μπάλα στρώθηκε στον Ρέαμπτσιουκ, αλλά το σουτ του βρήκε πάνω στον Ίνγκασον με τον Κροάτη τερματοφύλακα να είναι εξουδετερωμένος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
35' Γλυκό γέμισμα του Χάμες από τα δεξιά και επιθετικό φάουλ του Παπασταθόπουλου στον Κοτάρσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
Φουλ άμυνα από τον Λουτσέσκου και τον ΠΑΟΚ μετά το δεκάλεπτο, μόνο ο Ολιβέιρα είναι πιο μπροστά αλλά έχει παθητικό ρόλο. Διπλή ζώνη άμυνας από τους φιλοξενούμενους που θέλουν να πάνε με προβάδισμα στο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
37' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1! Σέντρα ακριβείας του Ρέαμπτσιουκ, κεφαλιά του Χάμες που έκανε τρομερό άλμα και η μπάλα στα δίχτυα του Κοτάρσκι. Παρθενικό τέρμα του Κολομβιανού σταρ με τα ερυθρόλευκα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
39' Κίτρινη στον Ελ Καντουρί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
Πήδηξε στον... Θεό ο Χάμες! Απίθανο πάτημα και άλμα από τον Κολομβιανό, πήρε παραμάζωμα τον Τσαούση! by Γιώργος Τσανάκας
20:43
41' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Δυνατό εκτός περιοχής σουτ του Χάμες, έδιωξε ο Κοτάρσκι και στη συνέχεια ο Μπακαμπού έκανε γυριστό σουτ, στέλνοντας την μπάλα άουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
42' Απειλεί ξανά ο Ολυμπιακός. Ο Γκάρι μπούκαρε από τα δεξιά, αλλά μάζεψε ο Κοτάρσκι μετά το γύρισμά του το οποίο πήγαινε προς τον Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50

Ημίχρονο στο «Γ. Καραϊσκάκης»: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-1.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» άνοιξε το σκορ στο 8’ με αυτογκόλ του Παπασταθόπουλου με κεφαλιά, ενώ ο Χάμες ισοφάρισε στο 37’ με κεφαλιά, σημειώνοντας το παρθενικό του τέρμα με τους Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
Εξαιρετικό πρώτο δεκάλεπτο από τον ΠΑΟΚ. Μπήκε στοχευμένα στο ματς, σημάδεψε τις πλευρές, βρήκε το προβάδισμα με αυτογκόλ και μετά γύρισε πολύ πίσω, προσπαθώντας με διπλή ζώνη άμυνας να μην επιτρέψει στον Ολυμπιακό να παίξει κάθετα. Τελικά, η προσωπικότητα του Χάμες και το ΤΡΟΜΕΡΟ άλμα του έφερε την ισοφάριση, με τον Κολομβιανό να είναι εξαιρετικός. Πατάει καλύτερα πλέον η ομάδα του Μίτσελ, αλλά χρειάζεται μεγάλη προσοχή στις κόντρες των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Τσανάκας

21:08
47' Κεφαλιά του Ολιβέιρα για τον ΠΑΟΚ, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία και τη μάζεψε ο Τζολάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
51' Σουτ του Λύρατζη, κόντραρε η μπάλα και έφτασε στον Τσαούση που απείλησε με το αριστερό, ενώ στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
Ο ΠΑΟΚ, όπως και στο πρώτο μέρος ξεκίνησε καλά, επιδιώκοντας να αιφνιδιάσει τον Ολυμπιακό. Στο πρώτο βέβαια είχε ξεκινήσει δυνατά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
52' Άστοχο σουτ του Χουάνγκ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχή, έπειτα από διώξιμο του Κοτάρσκι σε σέντρα του Βρουσάι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
54' Ωραία ανάπτυξη του Ολυμπιακού με Χάμες και Χουάνγκ να συνεργάζονται, αλλά η σέντρα του Γκάρι ήταν κάκιστη και πέρασε από τον Μπακαμπού η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
54' Κίτρινη στον Αουγκούστο έπειτα από εναέρια μονομαχία με τον Χάμες, έβαλε επικίνδυνα το χέρι του by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
Βρέθηκε στο έδαφος ο Χάμες, αλλά σηκώθηκε έπειτα από λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
56' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 1-2! Ο Λύρατζης πλαγιοκόπησε από τα δεξιά και μοίρασε στον Νάρεϊ, που έπιασε τρομερό σουτ από αρκετά πλάγια θέση. Δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Τζολάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
58' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Γκάρι βρέθηκε φάτσα με τον Κοτάρσκι μετά από μπαλιά του Χάμες, τον πέρασε και έφυγε κάπως πλάγια, αλλά αστόχησε με το αριστερό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
Το ίδιο ακριβώς με το πρώτο ημίχρονο. Μια εξαιρετική εκκίνηση στο ματς από τον ΠΑΟΚ, ένα πολύ καλό δεκάλεπτο και ξανά πιάνει τον Ολυμπιακό στον ύπνο για να πάρει νέο προβάδισμα! Οι γηπεδούχοι πήγαν να απαντήσουν άμεσα από την απίθανη κάθετη του Χάμες, του οποίου κάθε επαφέ με την μπάλα είναι απολαυστική. Φοβερό ματς βλέπουμε... by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Φάουλ σε καλή θέση για γέμισμα για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
Εκτέλεσε ο Τσαούσης, έδιωξε ο Μπα κάπως παρακινδυνευμένα σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
61' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Σε γέμισμα προς τον Ολιβέιρα, ο Τζολάκης βγήκε με φόρα και βρήκε με το γόνατο τον Πορτογάλο, ενώ νωρίτερα υπάρχει σπρώξιμο του Μπα. Λογικά αυτό θεωρεί παράβαση ο Τρεϊμάνις, ο οποίος έδειξε την άσπρη βούλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Στον Μπα πρέπει να έχει δοθεί το πέναλτι, υπάρχει και κίτρινη στον στόπερ του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Πάει να το δει ο Τρεϊμάνις στο VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
Επικρατεί μία γενικότερη ένταση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΝΑΛΤΙ, λέει ο Τρεϊμάνις έπειτα από το on field review. Άκυρη και η κίτρινη στον Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
66' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μασούρας αντί Αγκ. Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
Θα μπει λογικά ο Σάστρε σε λίγο για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
Και ο Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό. Έχει φορέσει τη φανέλα του by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
Και ο Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
70' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Σάστρε αντί Τσαούση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
71' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί και Βαλμπουενά μέσα, Γκάρι και Χάμες εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
Φορτώνει την επίθεση του ο Μίτσελ, θέλοντας να κυνηγήσει την ανατροπή. Να δούμε την αντίδραση του Ολυμπιακού αλλά και αυτή του ΠΑΟΚ που στο δεύτερο μέρος είναι καλύτερος! by Γιώργος Τσανάκας
21:35
21:35
74' Εκτέλεσε ο Βαλμπουενά, νέα άστοχη κεφαλιά του Παπασταθόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
78' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Χουάνγκ, άστοχη κεφαλιά του Μπακαμπού από εξαιρετική θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
Εννέα λεπτά ακόμα δίχως τις καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
82' Άστοχο σουτ του Ολιβέιρα με το αριστερό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
83' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ωραία γέμισμα του Βαλμπουενά, αλλά το σουτ του Βρουσάι με τη μία δεν είχε δύναμη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
Ο χρόνος πιέζει τον Ολυμπιακό, που ορισμένες φορές δείχνει να μην έχει το καθαρό μυαλό στην τελική απόφαση. Ο ΠΑΟΚ αμύνεται και κρατάει γερά ένα μεγάλο αποτέλεσμα! by Γιώργος Τσανάκας
21:45
84' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Φιλίπε Σοάρες αντί Αουγκούστο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:45
84' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ουί Τζο αντί Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
Γύρισε στόπερ ο Εμβιλά, τα παίζει όλα για όλα ο Μίτσελ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
88' Απίθανη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Έπειτα από φάση διαρκείας, ο Μπακαμπού γύρισε για τον Ελ Αραμπί, που με τον Κοτάρσκι εξουδετερωμένο δεν μπόρεσε να βρει εστία, αφού σούταρε πάνω σε παίκτη του ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
89' Κίτρινη στον Ντάντας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
90' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Σβαμπ αντί Ντάντας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:53
«Εεε, οοο, αλλιώς ονειρευόμαστε τον Ολυμπιακό», τραγουδούν οι οργανωμένοι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
Έχει οπισθοχωρήσει ο ΠΑΟΚ. Παίζει συνεχώς με γεμίσματα ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
Τέσσερα λεπτά ακόμα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
90+5' Σέντρα του Βαλμπουενά και άστοχη προβολή του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:59

Τέλος στο «Γ. Καραϊσκάκης»: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-2.

Μεγάλο διπλό για τον «δικέφαλο του Βορρά», που πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 56’ με πανέμορφο τελείωμα του Νάρεϊ, ενώ οι Πειραιώτες είχαν ισοφαρίσει στο 37’ με τον Χάμες. Το σκορ άνοιξαν στο 8’ οι φιλοξενούμενοι με αυτογκόλ του Παπασταθόπουλου. by Αποστόλης Λιβάνιος