Παρακολουθήστε την αναμέτρηση για την 1η αγωνιστική του Μουντιάλ, ανάμεσα στις ΗΠΑ και την Ουαλία.

Καλησπέρα σας! Οι ΗΠΑ θα αντιμετωπίσουν την Ουαλία, για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου! by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Αναμέτρηση για τον δεύτερο όμιλο, στον οποίο συμμετέχουν επίσης Αγγλία και Ιράν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Τα κριτήρια ισοβαθμίας: 1. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων σε όλα τα ματς του ομίλου, 2. Η καλύτερη επίθεση σε όλα τα ματς του ομίλου, 3. Οι βαθμοί των ομάδων στα μεταξύ τους ματς, 4. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους ματς, 5. Η καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους ματς, 6. Λιγότεροι βαθμοί ποινής σε όλα τα ματς του ομίλου: κάθε κίτρινη κάρτα τιμωρείται με 1 πόντο, οι δύο κίτρινες στο ίδιο ματς με 3 πόντους, ενώ η απευθείας κόκκινη κάρτα με 4 πόντους, 7. Κλήρωση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
Για πρώτη φορά στην ιστορία τους θα τεθούν αντιμέτωπες σε Παγκόσμιο Κύπελλο. Οι Αμερικανοί δεν ηττήθηκαν στις 2 συνολικά συναντήσεις τους με τους Ουαλούς (1-1-0), αμφότερες σε φιλικά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
Οι ΗΠΑ δέχθηκαν γκολ στα 25 από τα 27 τελευταία παιχνίδια τους σε τελική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
ΗΠΑ: Τέρνερ, Ντεστ, Ζίμερμαν, Άνταμς, Ρόμπινσον, Μούσα, ΜακΚένι, Πούλισικ, Ριμ, Γουεά, Σάρτζεντ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
Ουαλία: Χένεσι, Ν. Γουίλιαμς, Ντέιβις, Μέφαμ, Ρόντον, Γουίλσον, Ράμσεϊ, Μπέιλ, Ρόμπερτς, Αμπάντου, Τζέιμς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
3' Φάουλ για τις ΗΠΑ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
Εκτέλεσε ο Πούλισικ, η μπάλα σταμάτησε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
4' Κόρνερ για τις ΗΠΑ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
Στην εκτέλεση ο Πούλισικ, έκοψε η άμυνα της Ουαλίας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
21:10
10' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τις ΗΠΑ! Πρώτα ο Ρόντον παραλίγο να βάλει αυτογκόλ αλλά ο Χένεσι έδιωξε, στη συνέχεια η γυριστή κεφαλιά του Σάρτζεντ σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
11' Κίτρινη κάρτα ο Ντεστ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
13' Κίτρινη και ο ΜακΚένι για δυνατό μαρκάρισμα στον Γουίλιαμς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
14' Φάουλ για την Ουαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
Έκανε ένα μακρινό σουτ ο Αμπάντου, η μπάλα πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
21:25
21:26
21:28
27' Το 0-0 παραμένει στο παιχνίδι, με τις ΗΠΑ να συνεχίζουν τις πιέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
21:30
29' Δυνατό σουτ ο Ντεστ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
34' Κόρνερ για τις ΗΠΑ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
21:36
36' Γκοοολ οι ΗΠΑ! Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας, με τον Πούλισικ να κάνει ωραία κάθετη και ο Γουεά άψογο τελείωμα για να νικήσει τον Χένεσι για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
40' Κίτρινη ο Μπέιλ για φάουλ στον Μούσα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
41' Γύρισμα ο Πούλισικ, μπλόκαρε εύκολα ο Χένεσι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
21:44
44' Κόρνερ για την Ουαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
21:46
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
21:48
45+3' Κίτρινη ο Μέφαμ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
21:50
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Οι Ηνωμένες Πολιτείες προηγούνται της Ουαλίας με 1-0 χάρη στο τέρμα του Γουεά στο 36ο λεπτό από την υπέροχη ασίστ του Πούλισικ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
21:56
22:04
46' Μουρ μέσα, Τζέιμς έξω για την Ουαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
46' Κόρνερ για τις ΗΠΑ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
22:09
49' Κόρνερ για την Ουαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
50' Η φάση τελείωσε για επιθετικό φάουλ στον Τέρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:11
51' Κίτρινη ο Ριμ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
58' Η Ουαλία έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο, αλλά παραμένει ακίνδυνη. by Αναστασία Βοσνάκη
22:23
64' Φάουλ για την Ουαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
Φάση για την Ουαλία! Κεφαλιά του Ντέιβις, ο Τέρνερ έδιωξε τελευταία στιγμή σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
65' Ευκαιρία για την Ουαλία! Κοντινή κεφαλιά ο Μουρ, η μπάλα ξυστά πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
66' Μέσα ο Άαρονσον, έξω ο ΜακΚένι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:27
22:27
22:27
68' Κόρνερ οι ΗΠΑ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
74' Τριπλή αλλαγή για τις Ηνωμένες Πολιτείες. Ακόστα, Γιέντλιν και Ράιτ μέσα, έξω οι Ντεστ, Μούσα, Σάρτζεντ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:36
22:36
77' Κόρνερ για τις ΗΠΑ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
Εκτέλεσε ο Πούλισικ, ο Άαρονσον πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:38
79' Έξω ο Γουίλιαμς για την Ουαλία, μέσα ο Τζόνσον. by Αναστασία Βοσνάκη
22:39
22:39
22:40
80' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΑΛΙΑ! Ο Μπέιλ βάζει πανέξυπνα το σώμα του, ο Ζίμερμαν τον κλωτσάει ξεκάθαρα και ο διαιτητής δείχνει σωστά την άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
82' Γκοοολ για την Ουαλία με τον Μπέιλ και 1-1! Εξαιρετική εκτέλεση από τον 33χρονο, δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Τέρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:43
22:48
88' Γύρισμα ο Ράμσεϊ, μπλόκαρε ο Τέρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
89' Ωραία ατομική ενέργεια του Τζόνσον, έκανε το σουτ από κοντά, μπλόκαρε ο Τέρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
22:50
Πρώτο γκολ της Ουαλίας σε Μουντιάλ μετά από το 1958! Ιστορικό το γκολ του Γκάρεθ Μπέιλ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:50
Εννέα λεπτά οι καθυστερήσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
22:51
22:52
90+3' Γουίλσον έξω, Τόμας μέσα για την Ουαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:54
22:56
Τρία λεπτά ακόμα, να δούμε αν θα αφήσει παραπάνω ο διαιτητής διότι έγιναν αρκετές καθυστερήσεις στις... καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
22:58
Στο τελευταίο λεπτό είμαστε... by Αναστασία Βοσνάκη
23:00
90'+10' Κάρτα στον Ακόστα για φάουλ στον Μπέιλ, ο οποίος πήγε να σουτάρει από το κέντρο διότι ο Τέρνερ ήταν εκτός εστίας. Πολύ έξυπνο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:00
Τέλος στο ματς! ΗΠΑ και Ουαλία έμειναν στο 1-1 στην πρεμιέρα τους στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Καλύτεροι για σχεδόν μια ώρα αγώνα οι Αμερικανοί που είχαν προηγηθεί με τον Γουεά (36'), αλλά οι Βρετανοί ανέβηκαν στο τελευταίο μισάωρο και με πέναλτι του Μπέιλ στο 82' πήραν σημαντικό βαθμό. by Αναστασία Βοσνάκη