Γκόου Αχέντ Ιγκλς-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης.

17:02
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης της Γκόου Αχέντ Ιγκλς με τον ΠΑΟΚ. Σέντρα στις 17:15, τηλεοπτική μετάδοση μέσω YouTube από το κανάλι του ελληνικού συλλόγου και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
17:02
Ο αγώνας θα ξεκινούσε στις 17:00, όμως υπάρχει καθυστέρηση, λόγω αργοπορημένης άφιξης του ΠΑΟΚ κατά τους Ολλανδούς. by Γιάννης Πολιάς
17:06
Το ματς γίνεται στο Τέχελεν και είναι το δεύτερο για τους Θεσσαλονικείς, που πριν από μερικές μέρες έμειναν στο 1-1 με τη Στεάουα Βουκουρεστίου. by Γιάννης Πολιάς
17:08
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Γκόου Αχέντ Ιγκλς (Ρ. Χάκε): Ντε Λάνχε, Κάιπερς, Σέρα, Σόου, Μπλόμε, Λανσάνα, Αμόφα, Έβερινκ, Σάατχοφ, Μπρόιμ, Λίντμπεργκ ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Εκόνγκ, Νάσμπεργκ, Ρ. Σοάρες, Τσιγγάρας, Αουγκούστο, Μουργκ, Τάισον, Α. Ζίβκοβιτς, Τόμας by Γιάννης Πολιάς
17:09
Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου θα δώσει δύο ακόμη φιλικά επί ολλανδικού εδάφους, με Γκενκ (12/07) και Βέστερλο (16/07). by Γιάννης Πολιάς
17:10
Ακολουθεί ασφαλώς το πρώτο ματς με την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ για τον 2ο προκριματικό γύρο του Conference League. by Γιάννης Πολιάς
17:11
Σάστρε, Νάρεϊ και Φ. Σοάρες οι απόντες για τον «Δικέφαλο του Βορρά», με τον Εκόνγκ από την άλλη να κάνει το ανεπίσημο ντεμπούτο του. by Γιάννης Πολιάς
17:22
2' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
17:22
Πέρασε από όλους η μπάλα μετά την εκτέλεση του Μουργκ. by Γιάννης Πολιάς
17:24
6' Η πρωτοβουλία των κινήσεων ανήκει στον ΠΑΟΚ σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
17:26
Με 4-2-3-1 η ελληνική ομάδα, με 4-4-2 οι Ολλανδοί. by Γιάννης Πολιάς
17:30
Ολοκληρώθηκε το φιλικό της ΑΕΚ με την Αντβέρπ, 3-0 η Ένωση. by Γιάννης Πολιάς
17:31
Αργότερα, ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τη Σλοβάτσκο. Δείτε την πρώτη ενδεκάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ. by Γιάννης Πολιάς
17:32
13' Έχει εξισορροπήσει την κατάσταση η Γκόου Αχέντ Ιγκλς. by Γιάννης Πολιάς
17:32
13' Κόρνερ για τους Ολλανδούς. by Γιάννης Πολιάς
17:33
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
17:33
14' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τους Ιγκλς. by Γιάννης Πολιάς
17:34
Κακή η εκτέλεση, πάνω στο τείχος. by Γιάννης Πολιάς
17:37
17' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
17:37
Εκτέλεσε χαμηλά ο Μουργκ, εύκολη αποστολή για τον Ντε Λάνχε που μπλόκαρε. by Γιάννης Πολιάς
17:37
Συγκρούστηκαν μακριά από την μπάλα Μπρόιμ και Λύρατζης, τώρα σηκώνονται. by Γιάννης Πολιάς
17:38
Ευκαιρία για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές, στους 33 βαθμούς Κελσίου σήμερα η θερμοκρασία στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
17:38
Για Ολλανδία, είναι καύσωνας... by Γιάννης Πολιάς
17:40
17:42
22' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, ο Ζίβκοβιτς μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή από τα δεξιά, όμως άργησε και το σουτ του κόντραρε σε αμυντικό, καταλήγοντας κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
17:45
25' Kόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από προσπάθεια του Σοάρες. by Γιάννης Πολιάς
17:46
17:47
27' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, άψογη συνεργασία Μουργκ-Μπράντον, με τον Ισπανό να ηττάται στο τετ α τετ από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Κόρνερ η μπάλα στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
17:48
29' Σβαμπ αντί Αουγκούστο. by Γιάννης Πολιάς
17:48
Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ πριν το μισάωρο, πιάνει τον μηρό του ο Βραζιλιάνος. by Γιάννης Πολιάς
17:49
30' Άστοχη η προσπάθεια του Λύρατζη. by Γιάννης Πολιάς
17:49
30' Λακρουά αντί Αμόφα για τους Ιγκλς. by Γιάννης Πολιάς
17:50
Από μία... απροσδόκητη αλλαγή για κάθε ομάδα στο ημίωρο. by Γιάννης Πολιάς
17:52
31' Μεγάλη ευκαιρία για την Γκόου Αχέντ Ιγκλς. Ο Σόου πρόλαβε τον Νάσμπεργκ αλλά ο Ζίβκοβιτς σταμάτησε την προσπάθειά του, με τον Νορβηγό να διώχνει σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
17:52
Παντελώς άστοχη η μπαλιά του Κάιπερς. by Γιάννης Πολιάς
17:54
34' Νέα μεγάλη επέμβαση Ζίβκοβιτς, σε σουτ του Γιανσάνα από τα δεξιά. Έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
17:54
35' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ! Ο Κάιπερς εκτέλεσε, ο Λίντμπεργκ πήρε μια κακή κεφαλιά όμως η μπάλα βρήκε στον Σόου, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
17:56
Ένα πολύ τυχερό γκολ για τους Ολλανδούς, με την μπάλα να πηγαίνει άουτ αλλά να χτυπά στον ώμο του Σόου, που δεν μετείχε καν στη φάση. by Γιάννης Πολιάς
17:57
Και νέο cooling break... by Γιάννης Πολιάς
17:57
Συνεχίζεται η αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
17:59
40' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
18:00
40' Εκτέλεση με πάσα, μπαλιά από Τσιγγάρα, αλλεπάλληλες κεφαλιές και εντέλει από τον Σβαμπ η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Ντε Λάνχε. by Γιάννης Πολιάς
18:01
41' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, ο Σοάρες έκανε τη λόμπα από τα δεξιά και βρήκε τον Λύρατζη, που έκανε το βολέ άλλα έστειλε την μπάλα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
18:02
43' Τρομερή επέμβαση Ζίβκοβιτς! Οι παίκτες των Ιγκλς συνεργάστηκαν άψογα μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, με τον Μπρόιμ να πλασάρει από κοντά και τον Σέρβο να απομακρύνει εντυπωσιακά. by Γιάννης Πολιάς
18:03
Και τώρα νεύρα μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων... by Γιάννης Πολιάς
18:04
Ηρέμησαν τα πνεύματα. by Γιάννης Πολιάς
18:05
45' Επικίνδυνη σέντρα-σουτ από τον Ζίβκοβιτς, εντυπωσιακά έδιωξε ο Ντα Λάνχε. by Γιάννης Πολιάς
18:27
46' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
18:27
Ταλιχμανίδης, Κουλιεράκης, Μιχαηλίδης, Κωνσταντέλιας και Γκορντεζιάνι έχουν περάσει στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:28
Άλλαξε τερματοφύλακα, δύο στόπερ, δεκάρι και φορ ο Λουτσέσκου. by Γιάννης Πολιάς
18:28
47' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΠΑΟΚ! Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Τάισον που σέντραρε γλυκά και βρήκε τον Σβαμπ, που με κεφαλιά ισοφάρισε από κοντά. by Γιάννης Πολιάς
18:29
Ιδανικό ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
18:30
Έχει ξεκινήσει εδώ και λίγη ώρα το φιλικό του Ολυμπιακού με τη Σλοβάτσκο. by Γιάννης Πολιάς
18:34
Ντέιλ, Κράμερ, Τζέιμς, Ρόμενς, Αντεκάνιε, Αβεντισιάν, Β. Έντβαρντσεν, Ο. Έντβαρντσεν, Σμιτς, Ντέρκσεν έχουν μπει για τους Ιγκλς στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:39
58' Οδεύουμε για τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να έχει την υπεροχή στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
18:41
60' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Τρομερό πλασέ Τάισον από τα αριστερά, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι κι έφυγε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
18:44
Βρακάς, Γιαξής, Τσαούσης και Βιεϊρίνια στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:44
Ρ. Σοάρες, Τσιγγάρας, Μουργκ και Τάισον εκτός. by Γιάννης Πολιάς
18:49
Όταν μπήκε στο γήπεδο ο Πορτογάλος αρχηγός του ΠΑΟΚ αγκάλιασε τον Αβεντισιάν, ο οποίος είχε ανδρωθεί ποδοσφαιρικά στην ελληνική ομάδα. by Γιάννης Πολιάς
18:51
69' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, το συρτό σουτ του Τσαούση από το ύψος της περιοχής πέρασε λίγο άουτ. Δευτερόλεπτα νωρίτερα ο Βρακάς πίεσε και απείλησε, όμως ο τερματοφύλακας των Ιγκλς μπλόκαρε την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:51
70' ΓΚΟΛ, 2-1 Η ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ! Απίθανο γκολ από τον Αντεκάνιε, που έπιασε ένα φοβερό αριστερό σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Ταλιχμανίδη. by Γιάννης Πολιάς
18:52
Πέρασε στο ματς και ο Τζίμας. by Γιάννης Πολιάς
18:56
75' Ψηλά άουτ το σουτ του Βιεϊρίνια από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
18:57
76' Συρτό σουτ Γκορντεζιάνι από τα δεξιά, έπεσε και μπλόκαρε ο Ντε Λάνχε. by Γιάννης Πολιάς
19:04
83' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:04
Πολλή πίεση ψηλά από τον Βρακά, φέρνει ακόμη ένα κέρδος σε αυτή τη φάση. by Γιάννης Πολιάς
19:05
Άουτ η μπάλα από τον Κουλιεράκη. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Έχει περάσει και ο Γκαφούρ για τους Ιγκλς. by Γιάννης Πολιάς
19:09
88' Άκρως ακίνδυνο το σουτ του Γκαφούρ από το ύψος της περιοχής, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:11
Συμπληρώσαμε 90 λεπτά αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
19:13
90+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, η κεφαλιά του Κωνσταντέλια πέρασε ελάχιστα άουτ μετά τη σέντρα του Βιεϊρίνια. by Γιάννης Πολιάς