Ειδήσεις

«Χάλκινος» ο Μάρας

Συλλογή μεταλλίων έκανε την Κυριακή η Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής του Μονπελιέ. Ο Βλάσης Μάρας πήρε την τρίτη θέση στον τελικό του μονόζυγου και ακολούθησε το χρυσό του Λευτέρη Κοσμίδη λίγο νωρίτερα. Ο πέντε φορές πρωταθλητής Ευρώπης στο αγώνισμα συγκέντρωσε 15.266 βαθμούς και ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου, δείχνοντας σε καλή κατάσταση, εν όψει των Ολυμπιακών Αγώνων του Λονδίνου.

Πρωταθλητής Ευρώπης αναδείχτηκε ο Ρώσος Εμίν Γκαρίμποφ (15.833 βαθμούς), ενώ δεύτερος ήταν ο Κροάτης Μάριο Μόζνικ (15.566).

Επιμέλεια: Παναγιώτης Βλαχαδάμης