Ειδήσεις

Τώρα οκτάδα…

Έτοιμες για τα προημιτελικά του ανδρικού τουρνουά βόλεϊ στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου την ερχόμενη Τετάρτη είναι οι ομάδες που προκρίθηκαν στην οκτάδα, μετά τα αποτελέσματα της πέμπτης αγωνιστικής των ομίλων της πρώτης φάσης της 30ης διοργάνωσης. Η Βουλγαρία, που νίκησε με 3-0 σετ την Ιταλία, θα αντιμετωπίσει τη Γερμανία, που έχασε με 3-0 σετ από τη Βραζιλία στο τελευταίο ματς της ημέρας. Η Πολωνία, που έχασε με 3-2 σετ από την αποκλεισμένη Αυστραλία, θα αντιμετωπίσει τη Ρωσία.

Οι ΗΠΑ, που νίκησαν με 3-0 σετ την Τυνησία, θα αντιμετωπίσουν τους Ιταλούς, ενώ η Βραζιλία, που νίκησε με 3-0 σετ τη Γερμανία, θα κοντραριστεί με την Αργεντινή, που νίκησε με το ίδιο σκορ τη διοργανώτρια Μεγάλη Βρετανία.