Ειδήσεις

«Χάλκινοι» Λετονοί

Μετά από έναν συγκλονιστικό αγώνα το δίδυμο από την Λετονία, Μάρτινς Πάβλινς- Τζάνις Σμέντινς, νίκησαν με 2-1 σετ το αντίστοιχο της Ολλανδίας, Ρέιντερ Νούμερντορ- Ριχ Σούιλ, και έτσι κατέκτησαν το πρώτο τους χάλκινο μετάλλιο στο μπιτς βόλει των ανδρών.

Πιο συγκεκριμένα, μετά από 21 λεπτά οι Ολλανδοί ήταν αυτοί που πήραν το πρώτο σετ με 21-19. Ωστόσο, οι Λετονοί στο δεύτερο σετ πλήρωσαν τους αντίπαλούς τους με το ίδιο νόμισμα, καθώς το πήραν με 21-19.

Στο τάι μπρέικ το δίδυμο από την Λετονία είχε τα απαραίτητα ψυχικά αποθέματα και κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των Ολλανδών νικώντας τους 15-11.

Eπιμέλεια: Θέμης Λιουδάκης