Super League 2

Δεύτερος με ανατροπή ο Λεβαδειακός

Τη νίκη με 3-2 επί της Δόξας Δράμας πήρε ο Λεβαδειακός και προσπέρασε τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Ανατροπή και δεύτερη θέση για τον Λεβαδειακό.

Οι Βοιωτοί επικράτησαν 3-2 της Δόξας Δράμας εντός έδρας και ενώ είχαν βρεθεί νωρίς πίσω στο σκορ και προσπέρασαν στη βαθμολογία τον Απόλλωνα Σμύρνης, που την Κυριακή φιλοξενεί την Κέρκυρα.

Ο Σαμπανίδης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μόλις στο έκτο λεπτό για να ισοφαρίσει ο Ιωαννίδης με πλασέ από κοντά, έπειτα από δοκάρι σε φάουλ του Μεχία. Ο Πολέτο έκανε το 2-1 στο 69’ με πλασέ έπειτα από ωραία κίνηση από τα αριστερά. Δύο λεπτά μετά ο Μπαστιανός με φαλτσαριστό σουτ νίκησε τον Ηλιάδη. Για να μειώσει ο Σαμπανίδης με νέα κεφαλιά στις καθυστερήσεις.