ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playout της Stoiximan Super League.

18:36
Καλησπέρα σας! Ο ΟΦΗ θα υποδεχθεί τον Αστέρα Τρίπολης στις 19:15, για την 4η αγωνιστική των playouts! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
Οι Κρητικοί βρίσκονται στη δεύτερη θέση του μίνι πρωταθλήματος (και όγδοη συνολικά) με 33 βαθμούς, έχοντας σε γενικές γραμμές «καθαρίσει» όσον αφορά την παραμονή, καθώς απέχουν 10 ολόκληρους βαθμούς από τις επικίνδυνες θέσεις. Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στα playouts και δεν έχει ηττηθεί στις πρώτες τρεις αγωνιστικές, μετρώντας μία ισοπαλία με τον Λεβαδειακό (1-1) και δύο νίκες με ΠΑΣ Γιάννινα (0-1) και Λαμία (4-1). by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
Το μόνο κίνητρο που απομένει ουσιαστικά στην ομάδα του Ηρακλείου είναι να... συνεχίσει τις θετικές εμφανίσεις και να εξασφαλίσει το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα. Παρόλα αυτά, δεν είναι όλα «ρόδινα» ενόψει αυτού του ματς για τον ΟΦΗ. Συγκεκριμένα, η ομάδα του Βάλντας Νταμπράουσκας είναι η τρίτη χειρότερη όλου του πρωταθλήματος στην εντός έδρας συγκομιδή , έχοντας μαζέψει μόλις 15 βαθμούς σε 15 αγώνες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής για τους γηπεδούχους, καθώς ο Τειβί Μπιφουμά τέθηκε νοκ-άουτ και τη θέση του θα πάρει ο Σάμουελ Γιοχού. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Η κατάσταση στον Αστέρα, από την άλλη, είναι εντελώς διαφορετική. Παρόλο που οι Αρκάδες έμοιαζαν αρκετά... ασφαλείς όταν ξεκίνησε η διαδικασία των playouts, τα κακά αποτελέσματα στις τελευταίες δύο αγωνιστικές έχουν αλλάξει την κατάσταση. Η ομάδα της Τρίπολης βρίσκεται πλέον στους 28 βαθμούς και απέχει μόλις 5 από τις θέσεις υποβιβασμού, ενώ παράλληλα δεν πείθει με την απόδοσή της και προέρχεται από δύο ήττες με Ιωνικό (1-0) και Λεβαδειακό (0-1). by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Όλη αυτή η κακή αγωνιστική εικόνα, μάλιστα, έφερε την απομάκρυνση του Άκη Μάντζιου από την τεχνική ηγεσία, κάτι που σημαίνει πως ο Αστέρας θα αγωνιστεί απέναντι στον ΟΦΗ με νέο πρόσωπο στον πάγκο του, τον Γιάννη Δουβίκα. Ο διευθυντής των ακαδημιών της ομάδας είναι αυτός που θα αναλάβει το δύσκολο έργο να βελτιώσει την κακή εικόνα των Αρκάδων, κάνοντας το ντεμπούτο του στον αγώνα του «Γεντί Κουλέ». by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Ο Αστέρας ψάχνει επομένως, ένα καλό αποτέλεσμα στο Ηράκλειο για να βρει μια ψυχική και βαθμολογική ισορροπία, αν και η πρόσφατη παράδοση δεν είναι με το μέρος του. Συγκεκριμένα, η ομάδα της Τρίπολης είναι η χειρότερη μεταξύ των 8 ομάδων τον playouts στα εκτός έδρας παιχνίδια, καθώς ακόμη δεν έχει φέτος νίκη μακριά από το «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης, με θλιβερή συγκομιδή μάλιστα 5 βαθμών. Όσον αφορά την αποστολή, ο Γιάννης Δουβίκας είδε τον Ενέκο Καπίγια να επιστρέφει μετά τους τραυματισμούς που τον περιόρισαν φέτος σε μόλις 1 συμμετοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μανδάς - Λάρσον, Βούρος, Πασαλίδης, Διαμαντής, Τοράριρσον - Μεγιάδο, Ντιουσέ, Μπάκιτς - Τοράλ, Ντίκο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Στον πάγκοι για τους γηπεδούχους οι Χριστογεώργος, Γιοχού, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Περέα, Μοσκέρα, Νέιρα, Γκρόνινγκ, Φελίπε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Αστέρας Τρίπολης (Γιάννης Δουβίκας): Τσιφτσής - Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες - Μουνάφο, Ιγκλέσιας - Τιλίκα, Μπαρτόλο, Κρέσπι - Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Στον πάγκοι οι Γραμματικάκης, Τασουλής, Τζουκάνοβιτς, Γκαρθία, Σανταφέ, Σίτο, Αλάγκμπε, Ζουγλής, Μπερτόγλιο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Αστέρα Τρίπολης έχει επικρατήσει ο γηπεδούχος και μάλιστα χωρίς να σημειωθεί γκολ από τον φιλοξενούμενο. Το 0-0 της σεζόν 2021-22 με γηπεδούχο τον ΟΦΗ κάνει συνολικά πέντε τους αγώνες που δεν υπάρχει γκολ από τον φιλοξενούμενο, ενώ το τελευταίο είχε σημειωθεί στις 26 Ιανουαρίου 2021, όταν η ομάδα της Αρκαδίας επικράτησε με 1-0 στο Ηράκλειο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Οι αναμετρήσεις τους είναι γενικά υπόθεση γηπεδούχων, αφού στις 23 συνολικά υπάρχουν μόλις τρεις νίκες για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
12 Συναντήσεις 5 Νίκες ΟΦΗ 4 Ισοπαλίες 3 Νίκες Αστέρα Τρίπολης Γκολ: 15-11 by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
Διαιτητής: Πολυχρόνης Βοηθοί: Μινούδης, Φραγιός 4ος: Αγγελάκης VAR: Γκάμαρης AVAR: Σαμοΐλης by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
Στον πάγκο του Αστέρα είναι ο Αλέξανδρος Μανιάτογλου μαζί με τον Γιάννη Δουβίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Βγήκε και μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
2' Κι άλλο κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
3' Έχει πρόβλημα τραυματισμού ο Τοράλ... Δύσκολα θα συνεχίσει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
4' Μέσα ο Μοσκέρα, έξω ο Τοράλ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Ανεκμετάλλευτο πέρασε το κόρνερ για τους Κρητικούς, τώρα εκτελέστηκε μετά τη μίνι διακοπή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
7' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
8' Πήρε την κεφαλιά ο Ιγκλέσιας, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
9' Φωνάζει για πέναλτι ο ΟΦΗ, μετά από πτώση του Μοσκέρα, παίζετε λέει ο ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
12' Συγκρούστηκε ο Βούρος με τον Μπαράλες, μπαίνει το ιατρικό επιτελείο του ΟΦΗ να δώσει τις πρώτες βοήθειες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
Όλα καλά συνεχίζεται το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
Ο ΟΦΗ μέχρι στιγμής είναι καλύτερος και έχει την κατοχή της μπάλας. Μάλιστα, πολλές φορές έχει φανεί επικίνδυνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
15' Σέντρα ο Καρμόνα, πήγε να πάρει την κεφαλιά ο Μπαράλες αλλά δεν τα κατάφερε ο Αργεντινός. Στην συνέχεια ο Μπαρτόλο πήγε να απειλήσει από κοντά, αλλά ο Μανδάς τον πρόλαβε και μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
Στο άλλο ματς, ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ με τον Παμλίδη και 1-0 τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
19' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Μπάκιτς έδωσε στον Λάρσον και εκείνος έκανε ένα ωραίο σουτ το οποίο όμως πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Τσιφτσή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
21' Κίτρινη ο Μεγιάδο για φάουλ στον Μπαρτόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
22' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
23' Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα δεν βγαίνει άουτ και παίρνει περίεργη τροχιά με τον Άλβαρες να κάνει φοβερή σέντρα-σουτ αλλά ο Πίτσου κάνει χέρι στην προσπάθειά του να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
Γκολ ο Παναιτωλικός και 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
25' ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! Τρομερή κάθετη του Μπάκιτς, ο Μοσκέρα αδειάζει τον Καρμόνα με υπέροχη ντρίμπλα και εκτελεί τον Τσιφτσή για το 1-0 του ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
27' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Γύρισμα του Μπαρτόλο στον Κρέσπι ο οποίος με σουτ στην κίνηση στο σημείο του πέναλτι δεν μπορεί να σκοράρει! by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Ο Ιωνικός άνοιξε το σκορ κόντρα στον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
33' Μεγάλη ευκαιρία ο ΟΦΗ. Τρομερό πλασέ στην κίνηση του Μεγιάδο, στο οριζόντιο δοκάρι του Τσιφτσή η μπάλα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Η άμυνα του Αστέρα είναι... εξαφανισμένη μέχρι στιγμής. Ο ΟΦΗ βρίσκει χώρους να απειλήσει όποτε θέλει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
19:52
36' Μακρινό σουτ ο Μπαράλες, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
19:55
39' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο. Ο Ιγκλέσιας έκανε τάκλιν στον Μεγιάδο, φάνηκε να βρίσκει και μπάλα και πόδια, ωστόσο ο Αργεντινός αντίκρισε κίτρινη κάρτα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ για τους Κρητικούς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Κρέσπι φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, βγαίνει σε τετ-α-τετ με τον Μανδά αλλά δεν μπορεί να τον νικήσει με το εξωτερικό! by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
41' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ! Τρομερή συνεργασία των παικτών του Αστέρα, με τον Άλβαρες να κάνει υπέροχη πάσα στον Μπαράλες, αυτός έσπασε στον Κρέσπι και με τη σειρά του γύρισε στον Μπαρτόλο που μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα! Απίστευτη συνεργασία από τα… παλιά! by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
20:03
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος, έχουμε διανύσει ήδη το πρώτο λεπτό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
ΗΜΙΧΡΟΝΟ! ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης 1-1! Οι Κρητικοί άνοιξαν στο σκορ στο 25' με τον Μοσκέρα, ενώ οι Αρκάδες απάντησαν με τον Μπαρτόλο στο 41ο λεπτό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
Ημίχρονο και στα άλλα παιχνίδια. Έτσι διαμορφώνεται αυτή τη στιγμή η βαθμολογία με τα μέχρι τώρα αποτελέσματα. Εικόνα live 21975178/29356.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
20:21
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
48' Ωραία μπαλιά του Τιλίκα στον χώρο, τελευταία στιγμή κόβεται από την άμυνα του ΟΦΗ πριν ο Κρέσπι βρεθεί σε θέση τετ-α-τετ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
50' Σουτ στην κίνηση ο Μοσκέρα, ψηλά άουτ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
60' Ισορροπημένα τα πράγματα στην Κρήτη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
61' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
Εκτέλεσε ο Άλβαρες, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
2-2 ο ΠΑΣ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παμλίδη! by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
63' Φελίπε, Νέιρα μέσα, Μοσκέρα, Μπάκιτς έξω για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
67' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για φάουλ στον Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
71' Κίτρινη και ο Βούρος για φάουλ στον Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
Παίρνει την κεφαλιά ο Μπαράλες, δεν ανησύχησε ιδιαίτερα ο Μανδάς που μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
73' Σέντρα ο Λάρσον, με δυσκολία διώχνει ο Τσιφτσής πριν σκοράρει ο Φελίπε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
75' Κίτρινη ο Καστάνιο για τράβηγμα στον Ντίκο. Πάντως στο ριπλέι φάνηκε περισσότερο να κάνει φάουλ ο παίκτης του ΟΦΗ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
Εκτέλεσε ο Λάρσον, εντυπωσιακή επέμβαση ο Τσιφτσής! by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
76' Μπαρτόλο έξω, Σίτο μέσα για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
77' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
85' Μεγιάδο, Διαμαντής έξω, Περέα, Μαρινάκης μέσα για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
86' Τιλίκα έξω, Σανταφέ μέσα για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
89' Κίτρινη ο Μπαράλες για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
21:05
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
2-2 ο Ιωνικός στη Λιβαδειά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
90+2' Κίτρινη ο Νέιρα για φάουλ στον Σανταφέ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
90+3' Μουνάφο έξω δεν μπορεί να συνεχίσει, μέσα ο Αλάγκμπε για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! ΟΦΗ και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
Προηγήθηκαν με τον Μοσκέρα οι γηπεδούχοι, απάντησαν με τον Μπαρτόλο οι φιλοξενούμενοι. by Αναστασία Βοσνάκη