ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός για την πρεμιέρα της Super League 1.

21:33
Καλησπέρα σας. Πρεμιέρα στη Super League 1, με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται τον Παναιτωλικό στην Τούμπα. Σέντρα στις 21:45, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
21:34
Την ίδια ώρα γίνονται και τα ματς Λαμία-ΑΕΚ και Ατρόμητος-ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
21:36
ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Λύρατζης, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης, Κούρτιτς, Ντάντας, Αουγκούστο, Νάρεϊ, Μπίσεσβαρ, Τομάς Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Κάργας, Σάστρε, Σβαμπ, Σοάρες, Ελ Καντουρί, Κουαλιάτα, Κωνσταντέλιας, Ολιβέιρα Παναιτωλικός (Γ. Αναστασίου): Ανέστης, Αποστολάκης, Χουχούμης, Μλάντεν, Λάρσον, Κορνέλιους, Φλόρες, Ντουάρτε, Ντίας, Χατζηθεοδωρίδης, Καρέλης Στον πάγκο: Κοντογιάννης, Νταγκό, Λιάβας, Ζοάο Πέδρο, Μόρσεϊ, Βαρόνε, Σενγκέλια, Τσιγγάρας, Ξενιτίδης by Γιάννης Πολιάς
21:38
Με αρκετά... φρέσκα πρόσωπα οι Θεσσαλονικείς, καθώς λείπουν οι Α. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Ρ. Σοάρες, Τσιγγάρας, Νάσμπεργκ, Κούτσιας, Μιχαηλίδης και Ρικάρντο. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Από την άλλη, ο Γιάννης Αναστασίου δεν έχει τους Μπακαδήμα, Μπελεβώνη, Μάρτενσον και Μαλή. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Διαιτητής: Ευαγγέλου Βοηθοί: Απτόσογλου, Φωτόπουλος 4ος: Καραντώνης VAR: Τσακαλίδης, Χριστάκογλου by Γιάννης Πολιάς
21:42
Μπορείτε να δείτε και τα προφίλ των δύο ομάδων από το sport-fm.gr: ΠΑΟΚ 2022/23: Ολικό λίφτινγκ με… νέα πρόσωπα Παναιτωλικός 2022-23: Με… γνωστή συνταγή by Γιάννης Πολιάς
21:44
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στην Τούμπα! by Γιάννης Πολιάς
21:44
Αξίζει να σημειωθεί πως ο «Δικέφαλος του Βορρά» μετρά 15 συνεχόμενες νίκες ενάντια στους Αγρινιώτες! by Γιάννης Πολιάς
21:44
Σέντρα στην αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
21:45
Οι Θεσσαλονικείς ξεκίνησαν άσχημα τη χρονιά, με τον αποκλεισμό από τη Λέφσκι Σόφιας στα προκριματικά του Europa Conference League και επικεντρώνονται σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. by Γιάννης Πολιάς
21:46
2' Κινητικοί οι γηπεδούχοι, με δύο μακρινές μπαλιές που κατέληξαν στην αγκαλιά του Ανέστη. by Γιάννης Πολιάς
21:48
Ντεμπούτο απόψε για τον Κουλιεράκη. by Γιάννης Πολιάς
21:49
5' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, δεν κατάφερε να σουτάρει σωστά από πλεονεκτική θέση ο Καρέλης. by Γιάννης Πολιάς
21:50
Έκοψε ο Ίνγκασον. by Γιάννης Πολιάς
21:51
7' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΜΑΣ! Εξαιρετική μπαλιά του Νάρεϊ από τα δεξιά, ο Ισπανός από κοντά πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με του Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
21:52
Ονειρεμένο ξεκίνημα για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
21:52
Όλα τα λεφτά η συνεργασία Νάρεϊ-Λύρατζη πριν την τελική πάσα. by Γιάννης Πολιάς
21:52
9' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:54
10' Και νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:54
Εξαιρετικός μέχρι αυτήν την στιγμή ο Νάρεϊ από τη δεξιά πτέρυγα. by Γιάννης Πολιάς
21:55
11' Ακυρώνεται γκολ του Αουγκούστο για επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
21:56
21:59
15' Στο 72% η κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:03
19' Μακρινό σουτ Κουλιεράκη, έδιωξε σε κόρνερ ο Ανέστης. by Γιάννης Πολιάς
22:06
22' Ο ΠΑΟΚ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έχουν κλείσει κάπως την... τρύπα στα αριστερά της άμυνάς τους. by Γιάννης Πολιάς
22:12
28' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, έδιωξε ο Τσαούσης μετά από μπαλιά του Χουχούμη. by Γιάννης Πολιάς
22:12
28' Τραγικά άστοχο του σουτ του Φλόρες μετά από άστοχη έξοδο του Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
22:13
22:14
30' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Υπέροχο σκάψιμο από τον Μπίσεσβαρ, κεφαλιά του Τόμας που έβγαλε εντυπωσιακά σε κόρνερ με το ένα χέρι ο Ανέστης. by Γιάννης Πολιάς
22:17
33' Ωραίο μακρινό σουτ του Ντουάρτε, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:20
36' Συρτό σουτ Τόμας μέσα από την περιοχή, εύκολα ο Ανέστης. by Γιάννης Πολιάς
22:21
37' Φάουλ για τον Παναιτωλικό από πλάγια θέση, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:21
Βγήκε και μάζεψε ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
22:23
39' Μπαλιά Ντουάρτε από τα δεξιά, χωρίς πρόβλημα μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:27
43' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από μακρινό σουτ Αουγκούστο που βρήκε σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
22:28
43' Μόνος του μέσα στην περιοχή ο Ίνγκασον, αλλά η κεφαλιά του ήταν αδύναμη και ο Ανέστης μάζεψε εύκολα! by Γιάννης Πολιάς
22:30
45' Σπουδαία επέμβαση Ανέστη σε φαλτσαριστό σουτ του Κούρτιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:30
Κόρνερ η μπάλα, ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος. by Γιάννης Πολιάς
22:30
Τέλος στο πρώτο μέρος, ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0 με το γκολ του Τόμας στο 7'. by Γιάννης Πολιάς
22:31
22:43
Πλησιάζει η ώρα για τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο... by Γιάννης Πολιάς
22:46
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
22:48
46' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Λόμπα Μπίσεσβαρ από πλάγια θέση, όμως η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία. by Γιάννης Πολιάς
22:48
Δυνατό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:48
Δεν έχουμε αλλαγές για την ώρα. by Γιάννης Πολιάς
22:52
50' Βολέ Λύρατζη από το ημικύκλιο της περιοχής, ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:58
57' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, δευτερόλεπτα μετά από επέμβαση Κοτάρσκι σε διαγώνιο σουτ του Ντουάρτε. by Γιάννης Πολιάς
22:58
57' Νταγκό αντί Χατζηθεοδωρίδη. by Γιάννης Πολιάς
22:59
Και νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:00
59' Στο 81% η κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους... by Γιάννης Πολιάς
23:04
23:05
64' Κίτρινη κάρτα στον Ντουάρτε για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:06
65' Ελ Καντουρί αντί Μπίσεσβαρ. by Γιάννης Πολιάς
23:12
70' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Αουγκούστο δεν εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Κούρτιτς, λίγο άουτ η προσπάθειά του. by Γιάννης Πολιάς
23:12
71' Σενγκέλια αντί Ντίας. by Γιάννης Πολιάς
23:13
72' Φ. Σοάρες αντί Ντάντας, Ολιβέιρα αντί Τόμας. by Γιάννης Πολιάς
23:14
Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
23:15
74' Έβγαλε σε κόρνερ ο Ανέστης από πλάγιο σουτ του Λύρατζη. by Γιάννης Πολιάς
23:16
75' Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη για φάουλ κοντά στο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:20
23:22
80' Σάστρε αντί Λύρατζη, Κωνσταντέλιας αντί Νάρεϊ. by Γιάννης Πολιάς
23:23
81' Ξενιτίδης αντί Ντουάρτε, Ζοάο Πέδρο αντί Καρέλη, Βαρόνε αντί Μλάντεν. by Γιάννης Πολιάς
23:24
83' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
23:24
Έβγαλε σε κόρνερ ο Κούρτιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:26
Τελευταίο πεντάλεπτο στην Τούμπα, ο Παναιτωλικός έχει γίνει πιο κινητικός αλλά δεν μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά. by Γιάννης Πολιάς
23:29
88' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Άστοχος από πολύ κοντά ο Αουγκούστο, μετά από μπαλιά του Σοάρες. by Γιάννης Πολιάς
23:30
89' Απαντά ο Παναιτωλικός! Ολιγωρία στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Κοτάρσκι μπλόκαρε το συρτό σουτ του Σενγκέλια. by Γιάννης Πολιάς
23:32
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:35
Τέλος, ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-0 με το γκολ του Τόμας στο 7'. Νικηφόρα πρεμιέρα για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου. by Γιάννης Πολιάς