Ολυμπιακός-Απόλλων Λεμεσού

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa League.

21:29
Καλησπέρα σας! Τελευταία βραδιά για τα φετινά προκριματικά απόψε, με τον Ολυμπιακό να αντιμετωπίζει τον Απόλλωνα Λεμεσού στη ρεβάνς του 1-1 της Κύπρου για τα playoffs του Europa League. Σέντρα στις 22:00, με τηλεοπτική μετάδοση Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Γιάννης Πολιάς
21:30
Υπενθυμίζεται πως δεν υπάρχει πια ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, συνεπώς σε οποιαδήποτε ισοπαλία, θα έχουμε παράταση. Με νίκη περνούν οι «ερυθρόλευκοι», ενώ με ήττα αποκλείονται και συνεχίζουν στους ομίλους του Conference. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Ολυμπιακός (Κ. Κορμπεράν): Βατσλίκ, Άβιλα, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Κούντε, Εμβιλά, Μασούρας, Χουάνγκ, Ζινκερνάγκελ, Ελ Αραμπί. Στον πάγκο: Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Χασάν, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Αγκ. Καμαρά, Κούτρης, Βαλμπουενά, Ντε Λα Φουέντε, Μανωλάς, Ροντρίγκες, Ραντζέλοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Απόλλων Λεμεσού (Ντ. Καταλά): Α. Γιοβάνοβιτς, Μαυρίας, Πεϊμπερνές, Ρομπέρζ, Καμάς, Σαχάρ, Κολ, Φέλιξ, Πίττας, Ντιγκινί, Χέντι. Στον πάγκο: Λοΐζου, Δημητρίου, Β. Γιοβάνοβιτς, Αρτυματάς, Ονγκεντά, Καμπράλ, Κυριάκου, Παναγιώτου, Γιάνγκα, Πινακάς, Ζραντί. by Γιάννης Πολιάς
21:34
Επιστρέφει στο βασικό σχήμα των γηπεδούχων ο MVP του πρώτου αγώνα, Ίνμπομ Χουάνγκ, καθώς και ο Γιώργος Μασούρας. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Θυμηθείτε τι είχε γίνει στο πρώτο ματς by Γιάννης Πολιάς
21:38
Διαιτητής: Σάντρο Σάρερ (Ελβετία) Βοηθοί: Γιόνας Έρνι, Γιαν Κόμπελ (Ελβετία) 4ος: Φεντάι Σαν (Ελβετία) by Γιάννης Πολιάς
21:40
21:40
Βροντερό «παρών» και από τους φίλους του κυπριακού συλλόγου. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Υπενθυμίζεται πως ο Ολυμπιακός, είτε παίξει στο Europa, είτε στο Conference, θα είναι στο 1ο γκρουπ δυναμικότητας. by Γιάννης Πολιάς
21:45
Καλησπέρα και από εμένα! Το πιο σημαντικό για τον Ολυμπιακό, ακόμα και από το 1-1 της Κύπρου, το οποίο θεωρητικά του δίνει προβάδισμα, είναι ότι σταδιακά αρχίζει να πατάει γερά στα πόδια του μετά την κάκιστη εικόνα κόντρα σε Μακάμπι (κυρίως) και Σλόβαν. Αφού παρουσίασε βελτίωση στο πρώτο παιχνίδι με τον Απόλλωνα, αλλά και με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Στα συν είναι το γεγονός ότι ξεπέρασε τις ενοχλήσεις ο Χουάνγκ. Με εικόνα ανάλογη της αναμέτρησης της περασμένης εβδομάδας, εφόσον φανεί πιο αποτελεσματικός (εφόσον έχει και τον Ελ Αραμπί σε καλό βράδυ αυτήν τη φορά) έχει πολλές πιθανότητες να πετύχει τον στόχο του. Αν συνεχίσει την άνοδό του, τότε ακόμα καλύτερα για τον ίδιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:45
Την ίδια ώρα, οι «ερυθρόλευκοι» κινούνται για τη μεταγραφική τους ενίσχυση, με τον Χουάνγκ Ουί-Τζο να βρίσκεται ήδη στην Αθήνα. by Γιάννης Πολιάς
21:47
21:50
Περίπου δέκα λεπτά ακόμα για τη σέντρα στο «Γ. Καραϊσκάκης». by Γιάννης Πολιάς
21:51
Ο Ολυμπιακός αναζητεί ακόμα την πρώτη του φετινή νίκη στην Ευρώπη, καθώς μέχρι τώρα έχει τέσσερις ισοπαλίες και μία ήττα. by Γιάννης Πολιάς
21:53
...και καλά θα κάνουν οι «ερυθρόλευκοι» να πάρουν όσες περισσότερες μπορούν από εδώ και πέρα, καθώς η Ελλάδα έχει πέσει στη 19η θέση της βαθμολογίας της UEFA! Το γεγονός δε ότι συνεχίζουμε με μία μόνο ομάδα στους ομίλους, δυσχεραίνει την κατάσταση. by Γιάννης Πολιάς
21:55
21:57
Αύριο το μεσημέρι οι κληρώσεις για Europa και Conference. by Γιάννης Πολιάς
21:57
Στο γήπεδο μετά από καιρό και ο Κώστας Φορτούνης, που φέρεται κοντά στην... εκ νέου ενεργοποίησή του. by Γιάννης Πολιάς
21:58
Με 4-2-3-1 ο Ολυμπιακός, με 4-4-2 οι Κύπριοι. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Φαίνεται πως νωρίτερα έφυγαν καρέκλες από τους οπαδούς του Απόλλωνα προς τις αστυνομικές δυνάμεις. by Γιάννης Πολιάς
22:01
2' ΓΚΟΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Λάθος στην άμυνα του Απόλλωνα, ο Ρέαμπτσιουκ μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά και έβγαλε μπαλιά πάρε-βάλε στον Έλληνα εξτρέμ. by Γιάννης Πολιάς
22:02
Ονειρικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους! by Γιάννης Πολιάς
22:03
Υπενθυμίζεται πως ο Ρέαμπτσιουκ είχε την ασίστ και στο γκολ του Χουάνγκ στην Κύπρο. by Γιάννης Πολιάς
22:03
4' Κόρνερ για τον Απόλλωνα. by Γιάννης Πολιάς
22:04
5' Καθάρισε η άμυνα του Ολυμπιακού, εν συνεχεία ο Καμάς έστειλε την μπάλα στο πέταλο... by Γιάννης Πολιάς
22:07
8' Οι φιλοξενούμενοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων μετά το γκολ που δέχτηκαν. by Γιάννης Πολιάς
22:08
8' Μακρινό, συρτό σουτ Μαυρία, μάζεψε με δεύτερη προσπάθεια ο Βατσλίκ. by Γιάννης Πολιάς
22:08
9' Μακρινή μπαλιά Χουάνγκ για τον Ελ Αραμπί, βγήκε και μάζεψε ο Γιοβάνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:10
22:11
11' Ωραία μπαλιά Άβιλα, δεν μπόρεσαν Ελ Αραμπί και Μασούρας. by Γιάννης Πολιάς
22:13
13' Αλλεπάλληλες επεμβάσεις από τον Σισέ στο κέντρο της άμυνας του Ολυμπιακού. by Γιάννης Πολιάς
22:14
15' Δεν μπόρεσε από κοντά ο Ελ Αραμπί! Μετά από μπαλιά του Μασούρα από τα δεξιά, ο Μαροκινός δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα, την οποία μπλόκαρε ο Γιοβάνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:16
17' Μεγάλη στιγμή με τον Άβιλα! Ο Ισπανός μπήκε επικίνδυνα από τα δεξιά αλλά δεν κατάφερε να βρει συμπαίκτη, με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:17
18' Σκοράρει ο Σισέ αλλά υπάρχει υπόδειξη για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
22:17
Ανεβασμένοι μετά το 15' οι Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
22:18
19' Πιέζει ψηλά ο Απόλλωνας, παίζουν με ασφαλείς πάσες οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
22:20
21' Σουτ Ζινκερνάγκελ από πλάγια θέση, μάζεψε εύκολα ο Γιοβάνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:21
22' Εντυπωσιακή επέμβαση Γιοβάνοβιτς σε κόρνερ, σε φαλτσαριστό σουτ του Κούντε! Η μπάλα φάνηκε να πηγαίνει άουτ, αλλά ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα έδιωξε για καλό και για κακό. Η φάση ξεκίνησε από φοβερή μπαλιά του Χουάνγκ. by Γιάννης Πολιάς
22:23
23' Κόρνερ για τον Απόλλωνα, γύρισε και μάρκαρε ο... Ελ Αραμπί! by Γιάννης Πολιάς
22:25
25' Εύκολα ο Βατσλίκ σε διαγώνιο σουτ του Πίττα. by Γιάννης Πολιάς
22:25
26' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:26
Ο Ολυμπιακός θα πρέπει να γίνει λίγο πιο προσεκτικός, να μην πουλάει εύκολα την μπάλα, καθώς ο Απόλλων καιροφυλακτεί για να κάνει τη ζημιά. Μπροστά μπορεί να βρει κι άλλο/άλλα γκολ, αφού όποτε πλησιάζει ή πατάει την αντίπαλη περιοχή, δημιουργεί προβλήματα, αλλά πέραν της φάσης του 1-0, όπου ήταν απλά τα πράγματα, δεν έχει τελειώσει όπως θα έπρεπε τις φάσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:27
22:29
27' Απείλησε δις ο Φέλιξ, όμως το σουτ που επιχείρησε αρχικά κόντραρε στον Μπα και εν συνεχεία η κεφαλιά του πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:29
30' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
22:30
30' Δυνατό σουτ Κούντε, σταμάτησε την μπάλα και την μπλόκαρε ο Γιοβάνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:30
Κινητικός ο Καμερουνέζος. by Γιάννης Πολιάς
22:31
32' Μπαλιά στον κενό χώρο από τον Κούντε, ο Γιοβάνοβιτς πρόλαβε τον Χουάνγκ. by Γιάννης Πολιάς
22:31
Δευτερόλεπτα νωρίτερα, ο Απόλλων δεν εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στην άμυνα του Ολυμπιακού. by Γιάννης Πολιάς
22:32
33' Φάουλ για τον Απόλλωνα λίγο πιο κάτω από την κόντρα, έξω σε πλάγιο η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:34
35' Στο χορτάρι ο Σισέ, προσωρινή διακοπή. by Γιάννης Πολιάς
22:35
Όλα καλά με τον Αφρικανό, συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:37
37' Κόρνερ για τον Απόλλωνα μετά από κάκιστη αντίδραση Ρέαμπτσιουκ σε μπαλιά του Μαυρία. by Γιάννης Πολιάς
22:38
38' Στο έδαφος ο Χουάνγκ μετά από σύγκρουση με αντίπαλο. by Γιάννης Πολιάς
22:39
Όλα καλά με τον Νοτιοκρεάτη. by Γιάννης Πολιάς
22:40
22:42
42' Τελευταία λεπτά στο πρώτο μέρος, ο Απόλλων ψάχνει ένα γκολ αλλά δυσκολεύεται. by Γιάννης Πολιάς
22:44
45' Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα για φάουλ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
22:45
Στο έδαφος ο Κολ, έχει ματώσει στο κεφάλι. by Γιάννης Πολιάς
22:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους στο μεταξύ. by Γιάννης Πολιάς
22:45
Ο Κολ λαμβάνει τη φροντίδα του ιατρικού επιτελείου του Απόλλωνα. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Φαίνεται πως του άνοιξε η μύτη μετά τη σύγκρουση με τον Μασούρα. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Σαχάρ στο φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:48
Τέλος στο πρώτο μέρος, Ολυμπιακός-Απόλλων Λεμεσού 1-0 με το γκολ του Μασούρα στο 2'. by Γιάννης Πολιάς
22:50
Ο Ολυμπιακός έχει το προβάδισμα από νωρίς και το παιχνίδι ραμμένο στα μέτρα του, αλλά δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμα. Θα πρέπει να προσέξει αυτό που είπαμε και νωρίτερα. Να αποφύγει τα φθηνά λάθη και ειδικά από τους στόπερ του, καθώς επιθετικά είναι επικίνδυνοι οι παίκτες του Καταλά, παίζοντας αρκετά ανοιχτά. Επιπλέον, δεν πρέπει να κλωτσάει τις ευκαιρίες που του παρουσιάζονται. Βρήκε γρήγορα το γκολ, αλλά στη συνέχεια δεν ήταν όσο κυνικός θα έπρεπε, όπως και στο πρώτο παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:59
23:02
Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
23:04
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
23:06
46' Σέντρα-σουτ του Φέλιξ από τα δεξιά, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:07
48' Παντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Σαχάρ. by Γιάννης Πολιάς
23:09
50' Επιθετικό φάουλ Χέντι μετά από σπριντ από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
23:11
51' Μπλόκαρε ο Βατσλίκ μετά από μπαλιά του Πίττα και προβολή του Μπα. by Γιάννης Πολιάς
23:11
Ετοιμάζεται να μπει ο Ραντζέλοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:12
53' Έχει κερδίσει πολλά μέτρα στο γήπεδο ο Απόλλων. by Γιάννης Πολιάς
23:15
55' Ραντζέλοβιτς αντί Ζινκερνάγκελ. by Γιάννης Πολιάς
23:16
57' Ζραντί αντί Χέντι. by Γιάννης Πολιάς
23:17
23:19
60' Φάουλ για τον Ολυμπιακό λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
23:20
61' Μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Ραντζέλοβιτς σέντραρε από τα δεξιά, όμως ο Γιοβάνοβιτς μπλόκαρε την κεφαλιά του Ελ Αραμπί. by Γιάννης Πολιάς
23:21
62' Πολύ ψηλά το βολέ του Κολ, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:22
63' Βγήκε ωραία ο Βατσλίκ και μπλόκαρε μετά από μπαλιά-τρύπα του Κολ. by Γιάννης Πολιάς
23:22
Αρκετά διαφορετική η εικόνα του αγώνα σε σχέση με το πρώτο μέρος. Ο Ολυμπιακός δείχνει άτολμος και έχει δώσει πολύ χώρο στον αντίπαλό του. Φαίνεται ότι έχει ανάγκη από φρέσκα πόδια. Το γεγονός ότι του λείπει η νίκη στα φετινά προκριματικά δείχνει να έχει επηρεάσει την αυτοπεποίθησή του. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:23
64' Κίτρινη κάρτα στον Μπα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:25
66' Πέρασε ανεκμετάλλευτη η φαλτσαριστή μπαλιά του Ζραντί. by Γιάννης Πολιάς
23:26
67' Ονγκεντά αντί Φέλιξ , Μπα αντί Σαχάρ. by Γιάννης Πολιάς
23:28
68' Ωραίο διώξιμο Ρέαμπτσιουκ με κεφαλιά μετά από σέντρα από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
23:28
69' Σκαστό σουτ Ραντζέλοβιτς, η μπάλα δεν είχε δύναμη και ο Γιοβάνοβιτς την μπλόκαρε. by Γιάννης Πολιάς
23:30
70' Απίστευτο βολέ Κούντε στο δοκάρι και έξω! Όπως και στο πρώτο ματς, ο Καμερουνέζος έχει τρομερό σουτ στο δοκάρι... by Γιάννης Πολιάς
23:31
Ο Ολυμπιακός συνεχίζει να δίνει χώρο στον Απόλλωνα, αλλά αφού έχει επιλέξει να «χτυπήσει» στην κόντρα θα πρέπει να γίνει πιο αποτελεσματικός/κυνικός/σοβαρός στην τελική προσπάθεια. Βρίσκει χώρους και θα βρει κι άλλους, με την παρουσία και του Ραντζέλοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:31
Η ήττα της Ελλάδας σε ματς-θρίλερ στη Σερβία τράβηξε το βλέμμα και στο «Γ. Καραϊσκάκης»... Εικόνα live 21971931/20493.jpg by Γιάννης Πολιάς
23:32
73' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό μετά από προσπάθεια του Ραντζέλοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:36
77' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Αραμπί έβγαλε μόνο του τον Μασούρα, όμως εκείνος έχασε την ευκαιρία για το 2-0, στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
23:37
Εδώ ο Ολυμπιακός μπορούσε και έπρεπε να κλειδώσει τη νίκη. by Γιάννης Πολιάς
23:37
78' Σέντρα του Καμάς από τα αριστερά, εύκολα ο Βατσλίκ. by Γιάννης Πολιάς
23:38
79' Βαλμπουενά αντί Χουάνγκ. by Γιάννης Πολιάς
23:40
81' Στο έδαφος ο Κούντε, μικρή διακοπή. by Γιάννης Πολιάς
23:40
81' Δημητρίου αντί Κολ, Γιάνγκα αντί Ντιγκινί. by Γιάννης Πολιάς
23:41
Όλα καλά με τον Κούντε. by Γιάννης Πολιάς
23:42
83' Μεγάλη στιγμή για τον Απόλλωνα! Υπέροχο σουτ Γιάνγκα έξω από την περιοχή, ελάχιστα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
23:43
84' Ντε Λα Φουέντε αντί Μασούρα. by Γιάννης Πολιάς
23:44
Τρομερό στιγμιότυπο πριν με τον Χουάνγκ, που όταν αντικαταστάθηκε υποκλίθηκε στον κόσμο! by Γιάννης Πολιάς
23:44
Ο Αγκιμπού Καμαρά στη θέση του Κούντε. by Γιάννης Πολιάς
23:45
Τελευταίο πεντάλεπτο στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
23:46
87' Κίτρινη κάρτα στον Πεϊμπερνές για φάουλ στον Ελ Αραμπί, από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
23:47
Κάρτα και στον Ρέαμπτσιουκ... by Γιάννης Πολιάς
23:47
88' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Με κάποιον αδιανόητο τρόπο η μπάλα δεν κατέληξε στα δίχτυα μετά το φάουλ του Βαλμπουενά... by Γιάννης Πολιάς
23:49
90' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ! Ο Πίττας από κοντά σοκάρει τον Ολυμπιακό, μετά από μπαλιά από τα αριστερά και κεφαλιά του Κυριάκου by Γιάννης Πολιάς
23:50
Κοιμήθηκε η άμυνα των Πειραιωτών και το πλήρωσε... by Γιάννης Πολιάς
23:50
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις, φαίνεται πως θα έχουμε παράταση. by Γιάννης Πολιάς
23:51
Τρίτο φετινό ματς του Ολυμπιακού στην Ευρώπη που δέχεται γκολ στο τέλος. by Γιάννης Πολιάς
23:53
Τελευταίες στιγμές στην κανονική διάρκεια του ματς. by Γιάννης Πολιάς
23:54
Τέλος! Ολυμπιακός-Απόλλων Λεμεσού 1-1, πάμε στην παράταση. by Γιάννης Πολιάς
23:55
Ο Ολυμπιακός είχε δοκάρι, είχε τεράστια ευκαιρία με τον Σισέ στο 89' αλλά πληρώνει μια αδράνεια στην άμυνα και θα δώσει μάχη στην παράταση για την πρόκριση. by Γιάννης Πολιάς
23:57
Άγγιξε το 2-0 ο Ολυμπιακός λίγος πριν, αλλά δέχθηκε το 1-1 στο τέλος. Πλήρωσε και την αναποτελεσματικότητα και το γεγονός ότι έδωσε θάρρος στον Απόλλωνα, τιμωρήθηκε για το γεγονός ότι δεν τελείωσε την υπόθεση πρόκριση. Τώρα ο Απόλλων θα έχει καλύτερη ψυχολογία στην παράταση. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:57
Η βραδιά προβλέπεται μεγάλη στο Φάληρο, αρχίζει σύντομα η παράταση. by Γιάννης Πολιάς
23:58
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
23:59
92' Φάουλ στον χώρο του κέντρου για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
00:00
92' Μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Αραμπί σούταρε από κοντά μετά από προσπάθεια Ντε Λα Φουέντε, σε κόρνερ ο Γιοβάνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
00:04
96' Καμπράλ αντί Ζραντί, που αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού και έγινε αλλαγή στην αλλαγή. by Γιάννης Πολιάς
00:05
98' Ο Μπα πρόλαβε τον Πίττα προτού γίνει απειλητικός. by Γιάννης Πολιάς
00:06
Πιο κινητικοί οι Κύπριοι στην παράταση, έχουν άλλωστε τη ψυχολογία υπέρ τους. by Γιάννης Πολιάς
00:07
100' Με δέκα ο Ολυμπιακός! by Γιάννης Πολιάς
00:08
Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπα για φάουλ στον Γιάνγκα έξω από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
00:08
Και σε πολύ επικίνδυνο σημείο το φάουλ... by Γιάννης Πολιάς
00:08
Ο Μπα είχε αποβληθεί και πέρυσι, στο ματς με τη Λουντογκόρετς... by Γιάννης Πολιάς
00:09
101' Παντελώς άστοχη η εκτέλεση του φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
00:10
103' Μανωλάς αντί Ελ Αραμπί. by Γιάννης Πολιάς
00:11
103' Κίτρινη κάρτα στον Μπα του Απόλλωνα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
00:11
Άουτ η κεφαλιά του Σισέ, υπήρχε οφσάιντ όμως. by Γιάννης Πολιάς
00:13
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
00:14
Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης, πάντα στο 1-1 ο Ολυμπιακός με τον Απόλλωνα, με τους γηπεδούχους όμως να συνεχίζουν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μπα. by Γιάννης Πολιάς
00:14
00:16
Ξεκίνησε το δεύτερο 15λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
00:17
Φουλ τραγούδι από τους φίλους του Ολυμπιακού, προσπαθούν να σπρώξουν την ομάδα τους. by Γιάννης Πολιάς
00:20
109' Κίτρινη κάρτα στον Ρομπέρζ. by Γιάννης Πολιάς
00:21
Ο Απόλλων περιτριγύριζε για ένα δίλεπτο την περιοχή του Ολυμπιακού δίχως αποτέλεσμα. by Γιάννης Πολιάς
00:21
Τελευταίο δεκάλεπτο στην παράταση. by Γιάννης Πολιάς
00:23
112' Κίτρινη κάρτα στον Αγκιμπού Καμαρά για φάουλ στη μεσαία γραμμή. by Γιάννης Πολιάς
00:24
113' Ωραία μπαλιά Ραντζέλοβιτς, δεν πρόλαβε ο Αγκιμπού. by Γιάννης Πολιάς
00:25
114' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
00:25
Και νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
00:25
Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Σισέ. by Γιάννης Πολιάς
00:27
116' Τελευταία λεπτά, οδεύουμε προς τα πέναλτι. by Γιάννης Πολιάς
00:28
Δύο παίκτες του Απόλλωνα φάνηκαν να κουτσαίνουν... by Γιάννης Πολιάς
00:28
117' Διακοπή, είναι στο έδαφος ο Μαυρίας. by Γιάννης Πολιάς
00:29
Οι κράμπες... δίνουν και παίρνουν! by Γιάννης Πολιάς
00:31
120' Φάουλ για τον Απόλλωνα στη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
00:31
Τέλος! Η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι! by Γιάννης Πολιάς
00:32
Όπως έγινε και με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας... by Γιάννης Πολιάς
00:32
Αυτή είναι η πρώτη φορά που αγώνας στο «Γ. Καραϊσκάκης» πηγαίνει στα πέναλτι. by Γιάννης Πολιάς
00:43
Ο μυθικός Τσέχος απέκρουσε τρία πέναλτι και έστειλε την ομάδα του στο Europa League! by Γιάννης Πολιάς
00:44
Ολυμπιακός-Απόλλων Λεμεσού 1-1 και 3-1 στα πέναλτι, με τους «ερυθρόλευκους» να περνούν στους ομίλους της δεύτερης τη τάξει διασυλλογικής διοργάνωσης της UEFA. by Γιάννης Πολιάς
00:45
Οι Πειραιώτες θα βρεθούν στον 1ο γκρουπ δυναμικότητας και θα αποφύγουν μεγαθήρια. by Γιάννης Πολιάς
00:45
Οι φίλοι του Ολυμπιακού αποθεώνουν την ομάδα του Κάρλος Κορμπεράν, που σε ένα πολύ δύσκολο καλοκαίρι, κατάφερε να πάρει δύο προκρίσεις στα πέναλτι και να πάει στο Europa. by Γιάννης Πολιάς
00:46
Αποθέωση και για τον Απόλλωνα από τους εκατοντάδες οπαδούς του που ακολούθησαν την ομάδα στην Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
00:47
Ο Απόλλωνας θα συνεχίσει στο Conference, ενώ άλλες δύο κυπριακές ομάδες, η ΑΕΚ Λάρνακας και η Ομόνοια θα είναι στο Europa και μάλιστα δύνανται να κληρωθούν με τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
00:48
Στις 14:00 την Παρασκευή η κλήρωση του Europa. by Γιάννης Πολιάς
00:50
«Είμαι πολύ χαρούμενος που είμαστε στο Europa, ήταν δύσκολη η μάχη. Χαίρομαι που έπιασα τα πέναλτι αλλά θα προτιμούσα να περνούσαμε στα 90 λεπτά» λέει ο ήρωας του Ολυμπιακού, Τόμας Βατσλίκ. by Γιάννης Πολιάς