ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι ΟΦΗ-ΠΑΟΚ για την 5η αγωνιστική της Super League 1.

18:44
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ για την 5η αγωνιστική της Super League 1. Σέντρα στις 19:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνικά από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Μάνου Σουργιά. by Γιάννης Πολιάς
18:46
ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Στέφενς, Λάρσoν, Διαμαντής, Βούρος, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Περέα, Ντίκο, Ντουσέ, Γκερέρο. by Γιάννης Πολιάς
18:46
ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Λύρατζης, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Βιεϊρίνια, Κούρτιτς, Ντάντας, Νάρεϊ, Αουγκούστο, Α. Ζίβκοβιτς, Ολιβέιρα. by Γιάννης Πολιάς
18:47
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μαντάς, Ντουρμισάι, Γιοχού, Θοράρινσον, Στάικος, Καμάου, Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης, Μπιφουμά. by Γιάννης Πολιάς
18:47
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Κάργας, Τσαούσης, Σβαμπ, Σοάρες, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Κωνσταντέλιας, Τόμας. by Γιάννης Πολιάς
18:47
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Βοηθοί: Κωσταράς, Πετρόπουλος 4ος: Ματσούκας VAR: Παπαπέτρου, Σαμοΐλης by Γιάννης Πολιάς
18:50
Ντεμπουτάρουν για τους γηπεδούχους και μάλιστα στο βασικό σχήμα οι Περέα και Γκερέρο, στον πάγκο ο Μπιφουμά. by Γιάννης Πολιάς
18:51
Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια ψάχνει τη δεύτερη φετινή της νίκη, με την παράδοση να μην είναι υπέρ της... Στα δώδεκα τελευταία ματς, οι Θεσσαλονικείς έχουν 11-1-0! by Γιάννης Πολιάς
18:52
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» είναι 2ος και στο -5 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
18:56
Μπουζούκης, Γιαννούλης, Νέιρα, Τοράλ,Τσιλιανίδης και Ζερκάν οι απόντες για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
18:57
Χωρίς Ρ. Σοάρες, Σάστρε, Νάσμπεργκ, Κουαλιάτα και Μιχαηλίδη οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
19:02
2' Πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, έδιωξε μέσα από την περιοχή ο Διαμαντής. by Γιάννης Πολιάς
19:03
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
19:04
3' Μπλόκαρε ο Κοτάρσκι το συρτό σουτ του Γκερέρο. by Γιάννης Πολιάς
19:04
Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:05
Ο Ντίκο κινείται πιο πλάγια, αφήνοντας ουσιαστικό τον Ισπανό μοναδικό προωθημένο. by Γιάννης Πολιάς
19:06
5' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:07
Όπως και στην προηγούμενη περίπτωση, η φάση κατέληξε σε αντεπίθεση του ΟΦΗ! Με τον Κοτάρσκι να διώχνει σε μπαλιά που έγινε... by Γιάννης Πολιάς
19:08
7' Νέο σουτ, από τον Ντίκο, μάζεψε ο Κοτάρσκι. Από λάθος του Βιεϊρίνια ξεκίνησε η φάση. by Γιάννης Πολιάς
19:08
Επικίνδυνοι οι Κρητικοί σε αυτά τα πρώτα λεπτά, πιέζουν ψηλά. by Γιάννης Πολιάς
19:09
8' Ακυρώνεται γκολ του Νάρεϊ για οφσάιντ! by Γιάννης Πολιάς
19:09
Τρομερή μακρινή μπαλιά Βιεϊρίνια, ο Γερμανός κατέβασε και σκόραρε εντυπωσιακά αλλά περιμένουμε το VAR. by Γιάννης Πολιάς
19:09
Πολύ οριακή φάση. by Γιάννης Πολιάς
19:10
Μετράει το γκολ, 1-0 ο ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
19:11
Το VAR απεφάνθη ότι ο εξτρέμ του ΠΑΟΚ δεν ήταν εκτεθειμένος, τον κάλυπτε ο Βούρος. by Γιάννης Πολιάς
19:11
Γρήγορο προβάδισμα για τους Θεσσαλονικείς, πάνω που οι Κρητικοί πίεζαν. by Γιάννης Πολιάς
19:12
12' Επικίνδυνο γύρισμα από τον Νάρεϊ, έδιωξε η άμυνα του ΟΦΗ προ του Ολιβέιρα. by Γιάννης Πολιάς
19:13
12' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:14
Και πάλι αντεπίθεση για τον ΟΦΗ, σταματά με φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:14
Αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα ο Βιεϊρίνια. by Γιάννης Πολιάς
19:15
Έχει μπει το ιατρικό επιτελείο του ΠΑΟΚ, δείχνει να πονάει μετά από πάτημα του Μπαλογιάννη ο Πορτογάλος. by Γιάννης Πολιάς
19:16
15' Σηκώθηκε ο Πορτογάλος και δέχτηκε κίτρινη κάρτα για το φάουλ που έκανε στιγμές προτού χτυπήσει. by Γιάννης Πολιάς
19:16
Συνεχίζεται η δράση. by Γιάννης Πολιάς
19:18
by Γιάννης Πολιάς
19:20
20' Διακοπή τώρα λόγω προβλήματος που αντιμετωπίζει ο Αουγκούστο. by Γιάννης Πολιάς
19:22
Αποχωρεί κουτσαίνοντας ο Βραζιλιάνος, να δούμε αν θα συνεχίσει. by Γιάννης Πολιάς
19:22
Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν πως δεν είναι κάτι σοβαρό και πιθανότατα θα συνεχίσει. by Γιάννης Πολιάς
19:23
22' Μεγάλη στιγμή για τον ΟΦΗ! Ο Λάρσον μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε σέντρα-σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Πολύ επικίνδυνη φάση για την εστία του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:24
23' Πτώση Λάρσον στην περιοχή, δεν φάνηκε να υπάρχει τίποτα. Έχουν κερδίσει μέτρα οι Κρητικοί. by Γιάννης Πολιάς
19:24
19:26
25' Ο Βιεϊρίνια αποχωρεί, αντιμετώπισε αρκετά θέματα μετά το χτύπημα που δέχτηκε και θα αντικατασταθεί από τον Τσαούση. by Γιάννης Πολιάς
19:26
Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ πρόλαβε βέβαια να καταγράψει μία τρομερή ασίστ. by Γιάννης Πολιάς
19:27
26' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:27
Φοβερό, η κατάληξη ήταν εκ νέου μία αντεπίθεση του ΟΦΗ, που εντέλει ανακόπηκε. by Γιάννης Πολιάς
19:28
Και στα τέσσερα κόρνερ που εκτέλεσε ο ΠΑΟΚ, η κατάληξη ήταν να αντεπιτεθούν οι γηπεδούχοι... by Γιάννης Πολιάς
19:30
29' Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
19:32
31' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Υπέροχη προσπάθεια Νάρεϊ από τα δεξιά, έβγαλε στον Ντάντας, που έκανε το γύρισμα και αφού ο Ολιβέιρα έστρωσε στον Αουγκούστο που σούταρε συρτά αλλά νικήθηκε από τον Στέφενς. by Γιάννης Πολιάς
19:33
Η μπάλα απομακρύνθηκε εν συνεχεία κάπως ανορθόδοξα σε κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
19:35
34' Δυνατό σουτ έξω από την περιοχή από Ντάντας, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:35
19:36
36' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Μπαλογιάννης έστρωσε με το κεφαλιά για τον Ντιουσέ όμως εκείνος ήταν άστοχος από πλεονεκτική θέση. by Γιάννης Πολιάς
19:37
37' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, που... απαντά! Ωραία προσπάθεια Νάρεϊ, έκανε την μπαλιά από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Ολιβέιρα, που έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ με το κεφάλι. by Γιάννης Πολιάς
19:40
39' Στο έδαφος ο Ντίκο, θα του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. by Γιάννης Πολιάς
19:42
41' Συρτό σουτ Ζίβκοβιτς από πλάγια θέση, εύκολα ο Στέφενς. by Γιάννης Πολιάς
19:42
42' Πρόβλημα τραυματισμού για τον Κουλιεράκη. by Γιάννης Πολιάς
19:42
Πολύ δυνατό το ματς... by Γιάννης Πολιάς
19:43
Σηκώθηκε, όλα καλά. by Γιάννης Πολιάς
19:45
19:46
45' Κόντραρε το μακρινό σουτ του Αουγκούστο, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:47
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Ενάμιση λεπτό ακόμα για την ανάπαυλα. by Γιάννης Πολιάς
19:51
Τέλος στο πρώτο μέρος, ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 0-1 με το γκολ του Νάρεϊ από το 10'. by Γιάννης Πολιάς
19:57
20:08
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
20:08
Δίχως κάποια αλλαγή οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
20:10
48' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από επέμβαση Στέφενς σε πλάγιο σουτ Νάρεϊ. by Γιάννης Πολιάς
20:10
48' Άστοχη η κεφαλιά του Κουλιεράκη, καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:13
51' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:13
...και ακόμα ένα, από τη άλλη πλευρά. by Γιάννης Πολιάς
20:14
Πολύ πιεστικοί οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
20:16
Μικρή διακοπή, πονάει στον ώμο ο Νάρεϊ μετά από χτύπημα που δέχτηκε. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Συνεχίζει κανονικά. by Γιάννης Πολιάς
20:20
Άρης-Ολυμπιακός 0-1 στο 16'. by Γιάννης Πολιάς
20:21
59' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Ο Λάρσον το πήγε απευθείας αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:22
Περιορισμένη η ορατότητα λόγω καπνογόνων και διακοπή. by Γιάννης Πολιάς
20:22
Στους πάγκους οι 22 ποδοσφαιριστές μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα. by Γιάννης Πολιάς
20:25
63' Ντουρμισάι αντί Πασαλίδη. by Γιάννης Πολιάς
20:26
Ακόμα περιμένουμε... by Γιάννης Πολιάς
20:29
67' Επιτέλους, συνέχεια στη δράση! by Γιάννης Πολιάς
20:30
68' Ο Κουλιεράκης έβαλε την κόντρα στο σουτ του Γκερέρο. by Γιάννης Πολιάς
20:30
20:31
69' Κόρνερ για τον ανεβασμένο ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
20:32
Τελευταίο 20λεπτο στο ματς, αν και είναι σαφές πως θα έχουμε μπόλικες καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:34
72' Ελ Καντουρί αντί Αουγκούστο, Τόμας αντί Ολιβέιρα. by Γιάννης Πολιάς
20:35
73' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
20:37
75' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
20:37
75' Κόρνερ η μπάλα μετά από σουτ Ζίβκοβιτς που κόντραρε. Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:38
76' Ο Ντίκο βγήκε στην αντεπίθεση και ανατράπηκε, ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Κίτρινη κάρτα στον Λύρατζη, ήταν στη σέντρα το φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Διαμαρτυρίες από τους Κρητικούς που ήθελαν αποβολή στον παίκτη του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:40
77' Η μπάλα έμεινε για λίγα δευτερόλεπτα στα καρέ του ΠΑΟΚ αλλά δεν υπήρξε κάποια απειλή για την εστία του Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
20:42
80' Σβαμπ αντί Κούρτιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:42
80' Θοράρινσον αντί Μπαλογιάννη. by Γιάννης Πολιάς
20:44
82' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από σουτ που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
20:44
82' Κίτρινη κάρτα σε Τόμας και Βούρο για... κοκορομαχίες μέσα στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:45
83' Σουτ Τόμας από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε ο Στέφενς. by Γιάννης Πολιάς
20:46
84' Μπιφουμά αντί Γκερέρο, Στάικος αντί Περέα. by Γιάννης Πολιάς
20:46
Ντεμπούτο και για τον Αφρικανό. by Γιάννης Πολιάς
20:47
85' Επικίνδυνο γύρισμα Ζίβκοβιτς, δεν μπόρεσε από κοντά ο Τόμας. by Γιάννης Πολιάς
20:48
20:48
86' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, το... δωδέκατο σήμερα! by Γιάννης Πολιάς
20:51
88' Φάση για... blooper από τον ΠΑΟΚ. Το σουτ του Ελ Καντουρί σταμάτησε πάνω στον... Τόμας, που ήταν οφσάιντ! by Γιάννης Πολιάς
20:53
Έντεκα λεπτά οι καθυστερήσεις! by Γιάννης Πολιάς
20:53
90+1' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:53
Οι περισσότερες καθυστερήσεις προέρχονται από τη διακοπή λόγω των καπνογόνων. by Γιάννης Πολιάς
20:58
90+5' Ο ΟΦΗ πιέζει, προσπαθεί να βρει δίοδο προς την εστία του Κοτάρσκι αλλά δεν τα έχει καταφέρει μέχρι τώρα. by Γιάννης Πολιάς
21:01
90+8' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Ντίκο σούταρε από πολύ κοντά αλλά ο Κοτάρσκι βρήκε την μπάλα και εν συνεχεία οι αμυντικοί απομάκρυναν. by Γιάννης Πολιάς
21:02
Πολύ μεγάλη φάση για τους Κρητικούς... by Γιάννης Πολιάς
21:04
90+12' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, ανεβαίνει και ο Στέφενς. by Γιάννης Πολιάς
21:04
90+12' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΟΦΗ! Ο Διαμαντής με κεφαλιά νικά τον Κοτάρσκι! by Γιάννης Πολιάς
21:05
Ο πρώην αμυντικός του ΠΑΟΚ σοκάρει την παλιά του ομάδα! by Γιάννης Πολιάς
21:06
Τέλος! ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 1-1! Απίστευτη εξέλιξη στο τέλος του ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:07
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» χάνει μία νίκη μέσα από τα χέρια του και μένει στο -4 από την κορυφή. by Γιάννης Πολιάς
21:07
Έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους γηπεδούχους, προσπαθούν να συνειδητοποιήσουν τι συνέβη οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
21:07
Αποθέωση από τους φίλους του ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
21:08
Ο Διαμαντής σκόραρε για δεύτερη φορά φέτος, καθώς είχε δώσει και τη νίκη στον ΟΦΗ μέσα στον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς