Ειδήσεις

Στον τελικό ο Φαλκάο

Την πρόκριση στον τελικό της πυγμαχίας των ανδρών στην κατηγορία των 75 κιλών πήρε ο Φλορεντίνο Φαλκάο. Ο Βραζιλιάνος πρωταθλητής νίκησε στα σημεία 16-9 τον Βρετανό, Άντονι Ογκόγκο, ο οποίος αρκέστηκε στο χάλκινο μετάλλιο.

Την πρόκριση στον τελικό της πυγμαχίας των ανδρών στην κατηγορία των 75 κιλών πήρε ο Φλορεντίνο Φαλκάο.

Ο Βραζιλιάνος πρωταθλητής νίκησε στα σημεία 16-9 τον Βρετανό, Άντονι Ογκόγκο, ο οποίος αρκέστηκε στο χάλκινο μετάλλιο.

Αντίπαλος του Φαλκάο στον μεγάλο τελικό θα είναι ο Ιάπωνας, Ριγιότα Μουράτα, ο οποίος νίκησε στον έτερο ημιτελικό τον Άμπος Ατόεβ από το Ουζμπεκιστάν, που ανέβηκε στο τρίτο σκαλοπάτι του βάθρου, με 13-12 στα σημεία.

Eπιμέλεια: Θέμης Λιουδάκης