Ειδήσεις

Άλλο ένα χρυσό για τις ΗΠΑ

Το χρυσό μετάλλιο στην πάλη στην κατηγορία των 74 κιλών των ανδρών κατέκτησε ο Τζόρνταν Μπόροους. Ο Αμερικανός αθλητής στον μεγάλο τελικό μπορεί να δυσκολεύτηκε, αλλά έκαμψε την αντίσταση του Ιρανού, Σαντέχ Γκουντάρτσι, τον οποίο και νίκησε τελικά με 3-0.

Το χρυσό μετάλλιο στην πάλη στην κατηγορία των 74 κιλών των ανδρών κατέκτησε ο Τζόρνταν Μπόροους.

Ο Αμερικανός αθλητής στον μεγάλο τελικό μπορεί να δυσκολεύτηκε, αλλά έκαμψε την αντίσταση του Ιρανού, Σαντέχ Γκουντάρτσι, τον οποίο και νίκησε τελικά με 3-0.

Παράλληλα, στην τρίτη θέση του βάθρου ανέβηκαν ο Γκαμπόρ Χάτος (Ουγγαρία) και ο Ντένις Τσαργκούς (Ρωσία).

Eπιμέλεια: Θέμης Λιουδάκης