Ειδήσεις

Πιο εύκολα δεν γινόταν

Τόσο εύκολη επικράτηση στον ημιτελικό των ανδρών στα 52 κιλά της πυγμαχίας δεν πρέπει να περίμενε ούτε ο ίδιος ο Ρόμπσεϊ Ραμίρεζ. Ο Κουβανός πρωταθλητής νίκησε 20-10 στα σημεία τον Ιρλανδό, Μάικλ Κόνλαν, ο οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Τόσο εύκολη επικράτηση στον ημιτελικό των ανδρών στα 52 κιλά της πυγμαχίας δεν πρέπει να περίμενε ούτε ο ίδιος ο Ρόμπσεϊ Ραμίρεζ.

Ο Κουβανός πρωταθλητής νίκησε 20-10 στα σημεία τον Ιρλανδό, Μάικλ Κόνλαν, ο οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Στον έτερο ημιτελικό ο Τουγκσοτότ Νιαμπιγιάρ από την Μογγολία νίκησε 15-11 τον Ρώσο πρωταθλητή, Μίσα Αλόγιαν, ο οποίος αρκέστηκε στη τρίτη θέση του βάθρου.