Super League 2

Νίκη με ανατροπή ο Λεβαδειακός, πρώτη νίκη στη σεζόν για την Κέρκυρα!

Δύσκολη νίκη επί της Παναχαϊκής πέτυχε ο Λεβαδειακός, επικρατώντας 2-1 με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο – Πρώτη νίκη στη σεζόν για την Κέρκυρα που επιβλήθηκε 1-0 του Απόλλωνα Πόντου.

Δεν έχασε την ευκαιρία από την ήττα του Απόλλωνα Σμύρνης ο Λεβαδειακός!

Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Παναχαϊκή των πολλών προβλημάτων, οι παίκτες της οποίας μάλιστα δεν προπονήθηκαν τις τελευταίες μέρες, κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να γυρίσει το παιχνίδι και επικράτησε 2-1.

Στο 15’ έπειτα από πολλά λάθη στην άμυνα των γηπεδούχων, ο Σιατραβάνης πλάσαρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Παντελιάδη και κατέληξε στα δίχτυα του Μπάγιτς. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός αύξησε την πίεση στα καρέ των Πατρινών και αφού ισοφάρισε στο 72’ με τον Σιμελίδη, ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 78’ με πέναλτι του Μάντζιου.

Με αυτό το τρίποντο, οι Βοιωτοί πλησίασαν στους δύο βαθμούς τον Απόλλωνα Σμύρνης που παραμένει στη δεύτερη θέση.

Στο άλλο ματς που διεξήχθη την ίδια ώρα, η Κέρκυρα από 16 συνεχόμενες ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές, πήρε την πρώτη της νίκη κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου. Το… ιστορικό γκολ για τους «Φαίακες» πέτυχε ο Παναγιωτίδης στο 91’ με κεφαλιά.