Βέλγιο

Μυθική Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ: Έχανε 2-0, έμεινε με 10, νίκησε 4-2!

Θα μας τρελάνει η Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ! Οι απίθανοι νεοφώτιστοι έχαναν 2-0 στην έδρα τους από τη Σερένγκ, έμειναν με 10 παίκτες και παρ' όλα αυτά έκαναν μία ΜΥΘΙΚΗ ανατροπή, επικρατώντας 4-2!

Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ και… τα μυαλά στα μπλέντερ!

Οι απίθανοι νεοφώτιστοι έχαναν 2-0 στην έδρα τους από τη Σερένγκ, έμειναν με 10 παίκτες με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και παρ' όλα αυτά έκαναν μία ΜΥΘΙΚΗ ανατροπή στο δεύτερο 45λεπτο, επικρατώντας 4-2!

Πλέον η ομάδα από το Σεν-Ζιλουάζ των Βρυξελλών βρίσκεται εκ νέου στην κορυφή του βελγικού πρωταθλήματος και δείχνει έτοιμη να ζήσει εκ νέου στιγμές από το ένδοξο παρελθόν της.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Ουνιόν, ο Καορού Μιτόμα, που «έγραψε» χατ-τρικ, με γκολ στο 55', στο 76' και στο 90'. Στο ενδιάμεσο είχε σκοράρει και ο Ντάντε Βανζέρ (66'). Όσο για τους φιλοξενούμενους, που ακόμη ψάχνουν να βρουν τι τους «χτύπησε», προηγήθηκαν 2-0 με γκολ στο 31' και 35', είδαν τους γηπεδούχους να μένουν με 10 στο 45' λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Λαζάρ Αμανί, αλλά έπαθαν καθίζηση στο β' μέρος!