ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

21:17
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναθηναϊκό για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 21:45, τηλεοπτική κάλυψη από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Γιάννη Γιαννάκη & Διονύση Δεσύλλα. by Γιάννης Πολιάς
21:18
Αήττητοι έως τώρα οι γηπεδούχοι, με 1-1-0, την ώρα που το «τριφύλλι» έχει δώσει ένα ματς, όπου νίκησε εύκολα 3-0 τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
21:20
Οι «πράσινοι» μετρούν τρεις συνεχόμενες νίκες εις βάρος του ΠΑΣ, ο οποίος σκόραρε ενάντια στον Παναθηναϊκό τελευταία φορά τον Σεπτέμβριο του 2021. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Διαιτητής: Βεργέτης Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Φωτόπουλος 4ος: Ανδριανός VAR: Φωτιάς, Στεφανής by Γιάννης Πολιάς
21:23
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων! by Γιάννης Πολιάς
21:24
ΠΑΣ Γιάννινα (Θ. Στάικος): Κλέιμαν, Σόρια, Τσαούσης, Εραμούσπε, Παντελάκης, Καραχάλιος, Τζίνο, Ριένστρα, Παμλίδης, Τζίμας, Κόντε Στον πάγκο: Αθανασίου, Ροσέρο, Μπάλαν, Λεό, Λιάσος, Μπακαδήμας, Πανάγου, Ναούμης, Γκάρο by Γιάννης Πολιάς
21:24
Παναθηναϊκός (Ι. Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Πάλμερ-Μπράουν, Μλαντένοβιτς, Αράο, Τσέριν, Τζούριτσιτς, Παλάσιος, Ιωαννίδης, Βέρμπιτς Στον πάγκο: Λοντίγκιν, Ρούμπεν, Σπόραρ, Μπερνάρ, Μαντσίνι, Αϊτόρ, Μάγκνουσον, Κώτσιρας, Βιλένα by Γιάννης Πολιάς
21:27
Χωρίς τους Κιάκο, Κύρκο, Φοφανά, Μπεγκάλα και Μπιλμπάο οι γηπεδούχοι, εκτός οι Χουάνκαρ, Γέντβαϊ και Κλεϊνχέισλερ οι «πράσινοι». by Γιάννης Πολιάς
21:30
21:34
Φουλ δράση σήμερα στη Stoiximan Super League, καθώς βρίσκονται σε εξέλιξη οι εξής αναμετρήσεις: Ολυμπιακός-Λαμία 3-0 Άρης-Αστέρας Τρίπολης 2-1 ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 0-0 Βόλος-ΑΕΚ 0-0 by Γιάννης Πολιάς
21:38
Μπόλικες οι αλλαγές από τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς, που δίνει και στον Πάλμερ-Μπράουν να κάνει το ντεμπούτο του. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Βόλος-ΑΕΚ 1-0 στο 8'! by Γιάννης Πολιάς
21:40
Αλλαγή της τελευταίας στιγμή για τους «πράσινους», ο Αϊτόρ στη θέση του Βέρμπιτς! by Γιάννης Πολιάς
21:45
Ενοχλήσεις στον δικέφαλο ο Βέρμπιτς, γι' αυτό και η αντικατάστασή του από τον Αϊτόρ. by Γιάννης Πολιάς
21:46
Σέντρα στους Ζωσιμάδες, με τον ΠΑΣ στην μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:47
2' Πίεση ψηλά από τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
21:48
2' Φάουλ από πλάγια θέση για τον Παναθηναϊκό, αρκετά κοντά στην περιοχή. Από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Απευθείας άουτ η εκτέλεση από τον Μλαντένοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:51
5' Πολύ άουτ το δυνατό, μακρινό σουτ του Καραχάλιου. by Γιάννης Πολιάς
21:53
6' Κόρνερ από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό μετά από... μπούκες Τζούριτσιτς και Παλάσιος. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Τελείωσε με επιθετικό φάουλ η φάση. by Γιάννης Πολιάς
21:54
Ολυμπιακός-Λαμία 4-0! by Γιάννης Πολιάς
21:56
Δέκα λεπτά στους Ζωσιμάδες, με τον Παναθηναϊκό να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Γιάννης Πολιάς
21:57
11' Ωραίο μακρινό σουτ του Τσαούση, εύκολα μπλόκαρε την μπάλα ο Μπρινιόλι. by Γιάννης Πολιάς
21:59
14' Πολύ άστοχο και το μακρινό σουτ του Παμλίδη. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Τρεις απόπειρες έως τώρα από μακρινή απόσταση για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:00
22:01
Βόλος-ΑΕΚ 1-1! by Γιάννης Πολιάς
22:01
16' Στο έδαφος ο Αϊτόρ, μπαίνει το ιατρικό επιτελείο του Παναθηναϊκού. by Γιάννης Πολιάς
22:02
Σηκώθηκε ο Αϊτόρ. by Γιάννης Πολιάς
22:04
18' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό μετά από φάση διαρκείας, που περιλάμβανε δύο σουτ του Αϊτόρ και ένα του Παλάσιος στα σώματα. by Γιάννης Πολιάς
22:05
Άουτ η προσπάθεια του Πάλμερ-Μπράουν για κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
22:05
22:07
21' Άστοχο το σουτ του Παμλίδη από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
22:07
22' Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσπε. by Γιάννης Πολιάς
22:09
Τελικά αποτελέσματα Ολυμπιακός-Λαμία 4-0 Άρης-Αστέρας Τρίπολης 3-2 ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 1-0 Σε εξέλιξη, Βόλος-ΑΕΚ 1-2. by Γιάννης Πολιάς
22:10
24' Έχει καταφέρει να περιορίσει τις επιθετικές ενέργειες του Παναθηναϊκού η ομάδα του Στάικου εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
22:11
Ο Παμλίδης βρέθηκε στο έδαφος μετά από επαφή με τον Σένκεφελντ, σηκώθηκε μετά από λίγο. by Γιάννης Πολιάς
22:12
Εξετάστηκε από το VAR η φάση, τίποτα το πεμπτό από τον διαιτητή. by Γιάννης Πολιάς
22:13
26' Μπλόκαρε το μακρινό σουτ του Τζίμα ο Μπρινιόλι. by Γιάννης Πολιάς
22:13
Μία ακόμη απόπειρα από μακριά για τους Ηπειρώτες. by Γιάννης Πολιάς
22:16
30' Κίτρινη κάρτα στον Τσαούση για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:18
32' Στο 64% η κατοχή της μπάλας για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
22:19
33' Κακή η μπαλιά του Τζίμα, απευθείας στην αγκαλιά του Μπρινιόλι η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:20
34' Κίτρινη κάρτα στον Τζίμα. by Γιάννης Πολιάς
22:20
Άναψαν τα αίματα μετά από φάουλ στον Βαγιαννίδη, δείχνει να πονάει ο Έλληνας μπακ. by Γιάννης Πολιάς
22:22
Ο νεαρός μπακ κρατούσε τον αριστερό του μηρό, αναμένεται να αντικατασταθεί. by Γιάννης Πολιάς
22:22
Με δέκα για την ώρα ο Παναθηναϊκός. by Γιάννης Πολιάς
22:23
Φαίνεται πως αντιμετωπίζει κάποιο θέμα και ο Αϊτόρ! by Γιάννης Πολιάς
22:24
38' Κώτσιρας αντί Βαγιαννίδη και Μπερνάρ αντί Αϊτόρ. by Γιάννης Πολιάς
22:24
Υπενθυμίζεται πως πριν το ματς είχε ενοχλήσεις και ο Βέρμπιτς. Απίθανη ατυχία για τον Παναθηναϊκό. Και με τον Αϊτόρ να έχει αντικαταστήσει τον Σλοβένο... by Γιάννης Πολιάς
22:25
39' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
22:25
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:25
40' Και νέο κόρνερ, από τα δεξιά αυτή τη φορά. by Γιάννης Πολιάς
22:26
Ένα ακόμα! by Γιάννης Πολιάς
22:26
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, επιχείρησε να αντεπιτεθεί ο ΠΑΣ αλλά η μπάλα χάθηκε. by Γιάννης Πολιάς
22:27
22:27
Πολύ άτυχος ο Αϊτόρ, μπήκε από σπόντα στην ενδεκάδα και δεν έβγαλε το ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
22:29
43' Πολύ επικίνδυνο γύρισμα Τσέριν από τα αριστερά, κανείς εκεί για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. by Γιάννης Πολιάς
22:29
Κόντραρε σε αμυντικό στη συνέχεια το σουτ που επιχείρησε ο Ιωαννίδης. by Γιάννης Πολιάς
22:32
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
22:34
45+3' 4-7 οι τελικές, αν και καμία του Παναθηναϊκού δεν έχει βρει στόχο. by Γιάννης Πολιάς
22:34
Τέλος στο πρώτο μέρος, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός 0-0. by Γιάννης Πολιάς
22:35
Λιγοστές οι καλές στιγμές, 1+2 αναγκαστικές αλλαγές για τον Γιοβάνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:54
Υπενθυμίζεται πως ο Παναθηναϊκός έχει ήδη κάνει δύο αναγκαστικές, συν μία πριν τη σέντρα... by Γιάννης Πολιάς
22:55
48' Σταμάτησε τη σέντρα του Κώτσιρα ο Εραμούσπε. by Γιάννης Πολιάς
22:56
48' Στα σώματα το σουτ του Μπερνάρ από το ημικύκλιο της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
22:57
50' Πολύ ωραίο ξεπέταγμα Μπερνάρ, δεν μπόρεσε να βρει τον Παλάσιος όμως. by Γιάννης Πολιάς
22:58
51' Ωραίο σουτ του Τζίμα από τα αριστερά, σταθερά μπλόκαρε ο Μπρινιόλι. by Γιάννης Πολιάς
22:59
Δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα και ο Τζούριτσιτς! by Γιάννης Πολιάς
23:00
Έχει βγει για την ώρα αλλά περιμένουμε να δούμε εάν θα συνεχίσει. by Γιάννης Πολιάς
23:02
54' Επικίνδυνη επιθετική ενέργεια για τους γηπεδούχους, που κατέληξε σε άστοχο μακρινό σουτ του Καραχάλιου. by Γιάννης Πολιάς
23:03
55' Μαντσίνι αντί Τζούριτσιτς, μία ακόμη αναγκαστική αλλαγή! by Γιάννης Πολιάς
23:04
Βόλος-ΑΕΚ 2-2! by Γιάννης Πολιάς
23:04
57' Μπλόκαρε τη σέντρα του Μλαντένοβιτς ο Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
23:05
58' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, ο Σόρια σούταρε από τα δεξιά αλλά ο Μπρινιόλι εκτινάχτηκε και απέκρουσε. by Γιάννης Πολιάς
23:07
23:08
61' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, πέρασε άουτ η κεφαλιά του Ιωαννίδη μετά τη σέντρα του Μλαντένοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:10
63' Στη θέση του Τζίμα. by Γιάννης Πολιάς
23:11
64' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
23:11
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
23:14
67' Εντείνει την πίεσή του ο Παναθηναϊκός. by Γιάννης Πολιάς
23:14
Οι τελικές είναι 8-9 πλέον. by Γιάννης Πολιάς
23:17
69' Ωραίο ξεπέταγμα από τον Ροσέρο, έκοψε προ του Κόντε ο Πάλμερ-Μπράουν. by Γιάννης Πολιάς
23:18
70' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, ο Τζίνο έκανε σέντρα-σουτ από τα δεξιά αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
23:19
72' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό μετά από επέμβαση Τσαούση σε νέα μπαλιά Μλαντένοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:19
Η φάση λήγει με... κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Μλαντένοβιτς! by Γιάννης Πολιάς
23:20
73' Ο Σπόραρ αντικαθιστά τον Ιωαννίδη και ο Βιλένα τον Πάλμερ-Μπράουν. by Γιάννης Πολιάς
23:21
74' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΛΑΣΙΟΣ! Ο Αργεντινός ανοίγει το σκορ με απίθανο τελείωμα του Αργεντίνου μετά από μπαλιά του Μαντσίνι από τα δεξιά! by Γιάννης Πολιάς
23:23
Αλλαγή δεδομένων στους Ζωσιμάδες, την ώρα που η ΑΕΚ κάνει το 3-2 στον Βόλο στις καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:23
76' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
23:24
76' Γκάρο αντί Ριένστρα. by Γιάννης Πολιάς
23:24
23:26
Να δούμε αν μπορεί να βγάλει αντίδραση ο ΠΑΣ, που βέβαια θα κινδυνέψει, αναμενόμενα, αν ανοιχτεί. by Γιάννης Πολιάς
23:27
23:29
81' Κίτρινη κάρτα στον Βιλένα. by Γιάννης Πολιάς
23:31
Πραγματικά απροσπέλαστος ο Αράο, τον οποίον βλέπουμε πλέον ως στόπερ. by Γιάννης Πολιάς
23:33
86' Έχουμε μπει στην τελική ευθεία, με τον Παναθηναϊκό να κρατά το πολύτιμο 1-0. by Γιάννης Πολιάς
23:33
86' Δυνατό σουτ απο τον Παμλίδη, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
23:34
86' Κίτρινη κάρτα στον Σόρια. by Γιάννης Πολιάς
23:35
88' Κόρνερ από τα αριστερά για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
23:35
Μπλόκαρε ο Μπρινιόλι. by Γιάννης Πολιάς
23:36
23:36
23:37
90' Κίτρινη κάρτα στον Τζίνο, που έκανε φάουλ στον Μλαντένοβιτς και πήγε άγαρμπα στη συνέχεια να τον σηκώσει. by Γιάννης Πολιάς
23:38
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
23:39
90+1' Άουτ το σουτ του Παλάσιος από πλεονεκτική θέση, νωρίτερα ζήτησαν πέναλτι για χέρι οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
23:39
Το είχε μαζεμένο ο Αράο. by Γιάννης Πολιάς
23:39
90+2' Κίτρινη κάρτα σε άνθρωπο του ΠΑΣ Γιάννινα, στον πάγκο. by Γιάννης Πολιάς
23:40
Ήταν ο Μπάμπης Καρβέλης, ο γενικός αρχηγός της ομάδας. by Γιάννης Πολιάς
23:40
90+3' Γλίστρησε ο Κόντε και δεν μπόρεσε να απειλήσει. by Γιάννης Πολιάς
23:40
Τελευταίο 1,5 λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
23:41
90+3' Μεγάλη στιγμή, ο Κλέιμαν σταμάτησε με το πόδι το σουτ του Σπόραρ από τα αριστερά! by Γιάννης Πολιάς
23:42
90+4' Κόρνερ από τα δεξιά για τον ΠΑΣ, τελευταία φάση. by Γιάννης Πολιάς
23:42
Απομάκρυνε ο Αράο. by Γιάννης Πολιάς
23:42
Τέλος, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός 0-1! by Γιάννης Πολιάς
23:43
Το τρομερό γκολ του Παλάσιος στο 74' έδωσε στους «πράσινους» τη νίκη στους Ζωσιμάδες. by Γιάννης Πολιάς